Doskonałe ruskie pierogi

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Doskonałe ruskie pierogi

Post autor: Arleta » 29 gru 2010, 13:01

Wszyscy chwalą moje ruskie pierogi, a ich sekret polega na jednym szczególe: ugotowane ziemniaki trzeba przygotować jak puree. Po zmieleniu w maszynce dodajemy do nich trochę mleka, masła, szczyptę asafetydy i dokładnie mieszamy z mielonym twarogiem. Smakują o wiele lepiej, niż tradycyjne!
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Re: Doskonałe ruskie pierogi

Post autor: Gauri » 29 gru 2010, 20:30

Eeee tam moja mama,robi najleprze pierogi.
leprze robiła jeszcze moja Babcia i moj ukochany przyjaciel Janapriya Pr,ale oni są juz nieobecni fizycznie w tym swiecie.

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Doskonałe ruskie pierogi

Post autor: Adam Katowice » 30 gru 2010, 03:10

Arleta pisze: ...ugotowane ziemniaki trzeba przygotować jak puree. Po zmieleniu w maszynce dodajemy do nich trochę mleka, masła, szczyptę asafetydy i dokładnie mieszamy z mielonym twarogiem...
No dobrze, ale napisz proszę tak po kolei jak je zrobić tj. jakie skladniki i czynności należy podjąć, aby powstały pierogi! Pozdrawiam :)

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Doskonałe ruskie pierogi

Post autor: Arleta » 30 gru 2010, 11:07

Nie żartuj! Pierogi robię tak jak wszyscy, a jedyna różnica polega na przygotowaniu nadzienia z ziemniaków, co opisałam. Przepis na ruskie pierogi znajdziesz w każdej książce kucharskiej. Dodaj do tego moją modyfikację i smacznego!
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Jarek Owcarz
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2010, 15:25

Re: Doskonałe ruskie pierogi

Post autor: Jarek Owcarz » 30 gru 2010, 20:13

najlepsze ruskie robię ja i tyle w temacie

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Doskonałe ruskie pierogi

Post autor: Adam Katowice » 31 gru 2010, 21:08

Arleta pisze:Nie żartuj! Pierogi robię tak jak wszyscy, a jedyna różnica polega na przygotowaniu nadzienia z ziemniaków, co opisałam. Przepis na ruskie pierogi znajdziesz w każdej książce kucharskiej. Dodaj do tego moją modyfikację i smacznego!
Ok. Poszukam po książkach. Po prostu nigdy nie robilem pierogów :)

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Doskonałe ruskie pierogi

Post autor: Arleta » 02 sty 2011, 10:50

Jeszcze dodam, że twaróg do pierogów jest najlepszy półtłusty, lekko kwaśny. Nigdy nie używać słodkiego, a już w żadnym wypadku nie serek homogenizowany!
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

ODPOWIEDZ