Dynia do wszystkiego

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Dynia do wszystkiego

Post autor: Arleta » 14 gru 2010, 14:44

Z doświadczenia wiem, że dynię można stosować niemal do wszystkich potraw. Ale wielu ludzi nie lubi dyni, bo ma mdły, nijaki smak. Jest na to rada: NIGDY nie gotować dyni w wodzie oddzielnie. Trzeba ją gotować (lub dusić) w tym składniku, którego smak ma dominować. Przykład:

* zupa z dyni: dusimy dynię w pomidorach, rozwodnionym koncentracie pomidorowym lub w pomidorach w kawałkach z puszki.
* kruche ciasto przekładane nadzieniem z dyni: dusimy dynię w marmoladzie np. morelowej, brzoskwiniowej.

Dynia łatwo przyjmuje smak innych składników, jeżeli jest w nich gotowana. W ten sposób może być dobrym dodatkiem do niemal wszystkiego, także do przetworów.

Życzę smacznego!
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Jarek Owcarz
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2010, 15:25

Re: Dynia do wszystkiego

Post autor: Jarek Owcarz » 14 gru 2010, 16:58

a ja lubię zupę mleczną z dyni z zacierkmi

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Dynia do wszystkiego

Post autor: Purnaprajna » 14 gru 2010, 22:58

Zgadzam się a Arletą, co do dyni. Nie lubiłem jej tylko do czasu, kiedy moja żona zaczęła robić z niej wspaniałe zupy! :)

Obrazek

http://www.flickr.com/photos/laksmi_w/4 ... 764380492/

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Dynia do wszystkiego

Post autor: Arleta » 15 gru 2010, 13:00

Ja też lubię zupę mleczną z dyni, ale ona ma właśnie taki "nijaki" smak. A dynię można używać jako bardzo smaczny dodatek, uzupełnienie lub wypełniacz do innych potraw pod wyżej opisanym warunkiem.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dynia do wszystkiego

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 gru 2010, 19:57

Ja jadam dynię nawet na surowo i mi smakuje :) W surówkach też sobie radzi.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ