Post od mleka

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post od mleka

Post autor: Waldemar » 27 wrz 2010, 07:46

Jest post od mleka.
Czy od zsiadłego mleka też?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Post od mleka

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 wrz 2010, 12:19

Nie. Od mleka w proszku też nie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Post od mleka

Post autor: padmak » 16 lis 2010, 21:35

A jak mleko w proszku (zgodnie z jego przeznaczeniem) rozpuszczę we wodzie to już obowiązuje post?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Post od mleka

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 lis 2010, 16:32

Ja bym nie ryzykował. Nie jest to już to samo i jest, zależy jak patrzeć. Nie wiem jak patrza wedy na to, ale bym się powstrzymał od picia.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ