Halawa

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Kasia
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2010, 13:54

Halawa

Post autor: Kasia » 13 sie 2010, 14:27

Potrzebne nam (na dwie-trzy sycące porcje):
* pół szklanki kaszy manny
* 2 łyżki masła
* 2 łyżki cukru (lub miód)
* 1,5 szklanki wody
* łyżka soku z cytryny
* dojrzały banan
* rodzynki
* szczypta kardamonu

Masło roztopić na patelni, wsypać kaszę i prażyć (cały czas mieszając) aż nabierze złotej barwy, dodać odrobinę kardamonu. W drugim garnku zagotować wodę z cukrem, sokiem z cytryny i z rodzynkami i na wrzącą wsypać kaszę (uważać, bo będzie chwilkę pryskać), dodać pokrojonego banana. Gotować tak długo, aż masa będzie odchodzić od ścianek garnka.

Robiłam Halawę 2 razy. Trzymałam się tego przepisu ale w ogóle nie smakowała jak w Wiosce Kryszny na Woodstocku. Nie mam pojęcia czemu. Może w przepisie jest jakiś błąd?

murali-dhar das
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2010, 14:40

Re: Halawa

Post autor: murali-dhar das » 13 sie 2010, 14:43

haribol

Mnie uczono w Czarnowie ze kasza mana powinna plywac w rostopionym masle.
Ja dodaje wiecej masla i cukru a wody 2 razy wiecej niz kaszy manny. Tak ze na pol szklanki kaszy-jedna szklanke wody. No ale kazdy ma inny system

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halawa

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 sie 2010, 15:49

A czy ofiarowałaś to Krysznie? To też ma wielkie znaczenie, gdzy zmienia się jakośc energetyczna pożywienia. Tak jak zapach pozywienia sklada się na jego odbiór smaku a niby zapach to co innego, tak też wiele osób realizuje różnicę pomiędzy pozywieniem ofiarowanym a nie ofiarowanym. Nawet kiedyś energoterapeuci badali pozywienie swoimi wahadełkami i wyszła różnica. Ważna jest też świadomośc podczas gotowania.

Jeżeli problem jest techniczny to może spróbuj się nauczyć od kogoś na żywo.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Halawa

Post autor: Mathura » 13 sie 2010, 16:10

Za mało cukru. Za mało masła.

Kasia
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2010, 13:54

Re: Halawa

Post autor: Kasia » 13 sie 2010, 19:10

Arkadiusz pisze:Jeżeli problem jest techniczny to może spróbuj się nauczyć od kogoś na żywo.
I tu jest problem bo za bardzo nie mam od kogo.
Dziękuje bardzo wszystkim za porady :D

Awatar użytkownika
Arjuna
Posty: 46
Rejestracja: 24 lis 2006, 11:31
Lokalizacja: Chełmża

Re: Halawa

Post autor: Arjuna » 13 sie 2010, 20:36

Skąd jesteś Kasiu? Pozdrawiam! :)
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.

Kasia
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2010, 13:54

Re: Halawa

Post autor: Kasia » 14 sie 2010, 12:20

Arjuna pisze:Skąd jesteś Kasiu?
Lubuskie a dokładniej to ponad godzinkę drogi od Zielonej Góry :wink:

Awatar użytkownika
Arjuna
Posty: 46
Rejestracja: 24 lis 2006, 11:31
Lokalizacja: Chełmża

Re: Halawa

Post autor: Arjuna » 14 sie 2010, 14:51

Ja Toruń - okolice. Może jest ktoś z lubuskiego? :)
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.

ODPOWIEDZ