bez mąki

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
agamich
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2010, 17:47

bez mąki

Post autor: agamich » 14 mar 2010, 18:25

witam serdecznie, jestem diecie, która eliminuje mąkę (większość ziaren) z diety. Niestety gotowanie potraw wegetariańskich bez glutenu , który jest swoistym lepiszczem jest bardzo trudne. Gdzieś przeczytałam informację że niektóre indyjskie przyprawy również zawierają w sobie mąkę Chyba asofetida. Czy możecie mi udzielić informacji, która z przypraw jeszcze? Jest to dla mnie bardzo ważne.

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Post autor: Kedarnath dasa » 14 mar 2010, 18:54

Witaj,
wypisz dokładnie jakich produktów powinnaś unikać w swojej diecie - będzie wtedy łatwiej doradzić ci cokolwiek,ok?

agamich
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2010, 17:47

Post autor: agamich » 18 mar 2010, 07:02

zakazane są dla mnie produkty zawierające pszenicę, żyto, jeczmień i owies oraz wszystkie produkty posiadające w/w w składzie (np kuskus), oraz słód, skrobia, glutaminian sodu.Dozwolone są tylko specjalne mąki, z których usunięto gluten

ODPOWIEDZ