słodkie kulki

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Paulina
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 16:18

słodkie kulki

Post autor: Paulina » 26 lut 2010, 15:54

Witam
czy ktoś mógłby podać mi dokładny przepis na te słodki kulki, które znajdują się na tym zdjęciu? http://www.harinam.pl/galeria,189,27.html

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 26 lut 2010, 18:06

Tak! to proste.
1mleko w proszku pełne.
1-2 kostek masła.
szklanka cukru pudru.
Mozna dodac rowniez prazony i zmielony sezam.

wsyp mleko do miseczki na tarce zetrzyj masło,o ile jest twarde(jesli chcesz miec naprawde mieciutkie kulki dodaj wiecej niz jedna kostke masła),dodaj mleko w proszku i sezam (sezam około 4 łyzki stołowe czubate zmielone i wyprazone.)wszystko dokladnie wymieszaj i ugniataj tak jakbys chciała wyrobic ciasto na chleb. pod wpływem ciepła dłoni całosc powinna sie stac jednolitš masš,z tego kulaj kulki ,za pomocš 2 dłoni. Ofiaruj Krysznie ,Bo Hare Kryszna ,kazdy smak podwyzsza. :lol:
smaczngo
P.s.
mozna dodac zamiast wiekszej ilosci masła duzego dojrzalego banana,ale wtedy juz sezam nie smakuje. mozna rowniez dodawac prazone orzech lub migdały. jest wiele opcji,kazda smaczniejsza od poprzedniej. :D

Paulina
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 16:18

Post autor: Paulina » 26 lut 2010, 20:02

dziękuję za odp, ale właśnie nie o te mi chodzi. wiem, ze robi sie je ze świeżego mleka, które się odparowuje i cos jeszcze, ale właśnie nie wiem co.
one maja taki bardzo mleczny smak

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 26 lut 2010, 20:07

Tak chodzi Ci o Berfi.
Czyli odparowane mleko do konsystencji (nie lubie tego słowa :? )leguminy.
To własnie samo mleko oddaje ten niesamowity smak.
Tyle ze polecam robic te kulki jedynie z prawdziwego mleka,nie koncerniaka sklepowego.Bo sklepowe nie za wiele ma z mlekiem wspolnego. a juz napewno nie UHT w kartonie.

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 26 lut 2010, 21:12

Ale to strasznie kaloryczne :lol:
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Paulina
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 16:18

Post autor: Paulina » 26 lut 2010, 22:56

i strasznie pyszne

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 27 lut 2010, 08:16

Nie wiem, nie miałem przyjemności :cry:
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 27 lut 2010, 18:18

Green_lake pisze:Nie wiem, nie miałem przyjemności :cry:
Co :shock: Naprawde :?: Prabhu wyslij mi na priva swoj adres ,a ja szybko spowoduje ze poznasz smaki nie z tego swiata,dane nam przez Aczarye.Prabhupada :D

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 lut 2010, 21:13

Trzeba było wpaść dziś do Krakowa, święto było niesamowite, mimo, ze ludzie ledwo mieścili się to prasadam a zwłaszcza kulek nie zabrakło. Mógłbyś czasami się przejechać do Krakowa na takie jak to święto.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 28 lut 2010, 02:59

Arkadiusz pisze:Trzeba było wpaść dziś do Krakowa, święto było niesamowite, mimo, ze ludzie ledwo mieścili się to prasadam a zwłaszcza kulek nie zabrakło. Mógłbyś czasami się przejechać do Krakowa na takie jak to święto.
Ja mam doswiadczenie ze takie "ciasne" programy naprawde zblizają.Bhaktowie nie mają szansy uciec gdzies indziej i oddawac sie innym rozmowom. Coczesto jest niestety powszechnym zjawiskiem.
Piekne foty,serce rosnie jak sie widzi stałosc,cierpliwosc i entuzjazm,wielbicieli.
Uwielbiam zdjecie pt Bhavatiga Pr Superman'em w kuchni,pewnie i nie tylko he he,my dzisiaj jedziemy na farme -nowe shantipur.
Wszystkiego dobrego w nowym roku .Jaya Nitay -Gauranga!

ODPOWIEDZ