Płatki na wodzie

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Awatar użytkownika
canidae1991
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:50

Płatki na wodzie

Post autor: canidae1991 » 27 sie 2009, 23:43

W związku z tym, że moja siostra nie je żadnych przetworów mlecznych ani mleka, zrobiła mi kiedyś w domciu pyszne płatki na wodzie.

Oto przepis:
Bakalie np:
-2 łyżki pestek słonecznika lub dyni
-2 łyżki migdałów
-4 łyżki rodzynek
- i praktycznie wrzucajcie sobie ile chcecie owoców suszonych
-1 szklanka płatków owsianych

Bakalie namoczyć w gorącej wodzie po wstaniu albo wieczorem będą słodsze. Kwadrans przed posiłkiem dodać płatki i zalać wrzącą wodą ok. 2 cm powyżej poziomu płatków. Odstawić pod przykryciem, żeby nie zastygły.

Smacznego :*

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 28 sie 2009, 10:48

Przyrządzam podobne danie z płatków owsianych i bakalii.

Kupuję wszystkie bakalie jakie dostanę i mieszam je w wielkim garze. Dodaję jeszcze do nich siemię lniane.
Przed śniadaniem wlewam do garnka dwie szklanki wody, dodaję dwie łyżki stołowe płatków owsianych błyskawicznych, 5 łyżek bakalii z gara, i łyżkę oleju z pestek winogron.
Podgrzewam wszystko do zagotowania. Chwilę poczekam, aż danie ostygnie i śniadanie gotowe.
Zjem jeszcze jakiś owoc, kromkę Grahama z masłem, ogórkiem, i pomidorem, i wystarcza mi do obiadu. :)

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 28 sie 2009, 13:00

Waldemar pisze:Przyrządzam podobne danie z płatków owsianych i bakalii.

Kupuję wszystkie bakalie jakie dostanę i mieszam je w wielkim garze. Dodaję jeszcze do nich siemię lniane.
Przed śniadaniem wlewam do garnka dwie szklanki wody, dodaję dwie łyżki stołowe płatków owsianych błyskawicznych, 5 łyżek bakalii z gara, i łyżkę oleju z pestek winogron.
Podgrzewam wszystko do zagotowania. Chwilę poczekam, aż danie ostygnie i śniadanie gotowe.
Zjem jeszcze jakiś owoc, kromkę Grahama z masłem, ogórkiem, i pomidorem, i wystarcza mi do obiadu. :)
Siemię lniane mielone?
Słyszałam ze w ziarnie nie jest zbyt polecane

Awatar użytkownika
canidae1991
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:50

Post autor: canidae1991 » 28 sie 2009, 13:58

A to czemu???

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 28 sie 2009, 17:39

Jeszcze go nie mielę.

W internecie piszą, że:
Siemię lniane jest jednym z najpopularniejszych środków medycyny naturalnej, jeżeli chodzi o ilość i różnorodność zastosowań. Stosowane jest do łagodzenia szeregu dolegliwości układu pokarmowego, a także oddechowego, oraz zewnętrznie.
Przede wszystkim posiada działanie osłonowe oraz stabilizujące. Zawiera dużo substancji śluzowych, a także sporo oleistych, sporo białka w bardzo korzystnym zestawie aminokwasów, wiele mikroelementów (a szczególnie cynk), duże ilości lecytyny, oraz wiele innych cennych substancji.

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 28 sie 2009, 23:54

W postaci niezmielonej
dobroczynne właściwości nie są tak przyswajane przez organizm.

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Re: Płatki na wodzie

Post autor: Green_lake » 29 sie 2009, 20:09

canidae1991 pisze:W związku z tym, że moja siostra nie je żadnych przetworów mlecznych ani mleka, zrobiła mi kiedyś w domciu pyszne płatki na wodzie.

Oto przepis:
Bakalie np:
-2 łyżki pestek słonecznika lub dyni
-2 łyżki migdałów
-4 łyżki rodzynek
- i praktycznie wrzucajcie sobie ile chcecie owoców suszonych
-1 szklanka płatków owsianych

Bakalie namoczyć w gorącej wodzie po wstaniu albo wieczorem będą słodsze. Kwadrans przed posiłkiem dodać płatki i zalać wrzącą wodą ok. 2 cm powyżej poziomu płatków. Odstawić pod przykryciem, żeby nie zastygły.

Smacznego :*
takie płatki są przepuszne, ja dodaję jeszcze do tego takiego jakby dżemu ajurwedyjskiego z różnych ziół jest do kupienia na stronie www.harekrysznamarket.pl
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 01 wrz 2009, 16:13

Zapomniałem napisać, że do płatków na wodzie dodaję jeszcze łyżkę soku z aloesu. :)

ODPOWIEDZ