Bułki z jagodami - jagodzianki ,kluski na parze

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
alcia1
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2007, 11:47

Bułki z jagodami - jagodzianki ,kluski na parze

Post autor: alcia1 » 07 lip 2009, 19:33

Bułki z jagodami - jagodzianki ,kluski na parze i takie buchty drożdżowe
może ktoś ma przepisy jak je zrobić?
Szukam przepisu ale nie mogą znaleźć

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 08 lip 2009, 06:43

Gaura

Ja na Twoim miejscu Alcia 1 poszedłbym na łatwiznę i zrobiłbym symplisy z jagodami.
Co to są buchty?
Ja przy przygotowywaniu posiłków w dużej mierze polegam na intuicji. A później sprawdzam co mi wyszło. Już parę potraw po prostu wyrzuciłem i nic wielkiego się nie stało. Ciągle się uczę na bieżąco. Stosuję zasadę, im prostsza potrawa, tym lepiej. A najprostsze potrawy to warzywa i owoce, które można zjeść bez gotowania.

Pozdrawiam,
Waldemar

alcia1
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2007, 11:47

Post autor: alcia1 » 15 lip 2009, 17:52

Waldemar pisze:Gaura

Ja na Twoim miejscu Alcia 1 poszedłbym na łatwiznę i zrobiłbym symplisy z jagodami.
Co to są buchty?


Pozdrawiam,
Waldemar
symplisy z jagodami.? a jak się je robi?
a buchty to takie słodkie bułeczki z nadzieniem ,upieczone tak ,że się stykają ze sobą bokami
to jeszcze raz ponawiam prośbę o przepis -przepisy na drozdzowe ciasto słodkie do bułek i klusek na parze

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 16 lip 2009, 07:26

alcia1 pisze: symplisy z jagodami.? a jak się je robi?
1 paczka mleka w proszku (ale tylko: pełnego dla niemowląt)
1 szklanka cukru pudru
1 kostka dobrego masła
olejek do ciast waniliowy lub migdałowy
łatwo dostępne bakalie i jagody

Wszystkie suche składniki i jagody wymieszać w dużej misce. Dodać miękkie, ale nie stopione masło (o temperaturze pokojowej, wcześniej trzeba wyjąć je z lodówki aby rozmiękło) i olejek. Rękoma wyrobić składniki jak ciasto na chleb. Ciasto powinno się łatwo lepić. Ulepić w rękach kulki i wstawić je do lodówki, do schłodzenia.

Pozdrawiam i życzę smacznego,
Waldemar

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Bułki z jagodami - jagodzianki ,kluski na parze

Post autor: Misialina » 08 lut 2013, 22:16

Jagodzianki :

na 14 bułeczek:
½ szklanki cukru,
4,5 – 5 szklanek mąki,
2 szklanki mleka,
szczypta soli,
50 g masła,
10 g suchych drożdży,
SKŁADNIKI NA NADZIENIE:
200 g jagód,
2 łyżki cukru pudru


Do garnuszka wlewamy mleko i dodajemy masło. Podgrzewamy do momentu całkowitego roztopienia masła. Do miski wsypujemy mąkę, sól, drożdże, cukier. Mleko lekko studzimy, aby nie było mocno gorące, ponieważ drożdże mogą się zaparzyć i ciasto nie będzie rosło. Wlewamy do suchych składników i wyrabiamy, aż będzie gładkie i elastyczne. Formujemy kulę i wkładamy do miseczki, przykrywając ściereczką. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 30 min. Po tym czasie formujemy 14 kulek i każdą spłaszczamy. Jagody mieszamy z 2 łyżkami cukru pudru. Na każdą spłaszczoną kulkę nakładamy po łyżce jagód i formujemy bułeczkę. Wkładamy do blaszki u mnie dwie tortownice, każda ma 26 cm średnicy i układamy obok siebie bułeczki. Wierzch bułeczek smarujemy odrobinką mleka i wstawiamy do piekarnika na 25-30 min. w temp. 180 C do złotego koloru skórki. Jagodzianki możemy również polać lukrem: szklanka cukru pudru, 3 łyżki wody i łyżeczka soku z cytryny, mieszamy i polewamy. Smacznego.
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Bułki z jagodami - jagodzianki ,kluski na parze

Post autor: Misialina » 08 lut 2013, 23:39

Najlepsze bez jajeczne pączki na parze


3,5 szklanki mąki pszennej
50g drożdży
szklanka letniego mleka
2 łyżki cukru
2 łyżki oleju
szczypta soli




Z drożdży, mleka, cukru i 2 łyżek mąki zrobić zaczyn. Przykryć i odstawić do wyrośnięcia.
Wyrośnięty zaczyn dodać do reszty mąki, oleju i szczypty soli. Wyrobić gładkie i elastyczne ciasto (około 10 minut). Odrywać po kawałku ciasta, formować kulkę, układać na papierze do pieczenia wysmarowanym olejem, lekko spłaszczyć. Bułeczki przykryć i odstawić do wyrośnięcia.
Wyrośnięte bułeczki wkładać do naczynia do gotowania na parze, parować około 8 minut.
Ja gotowałam tradycyjnie na gazie zawiązanej na garnku pod dużą miską ;)
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Bułki z jagodami - jagodzianki ,kluski na parze

Post autor: padmak » 09 lut 2013, 08:28

Bardzo dobre przepisy. Sprawdziłem. Polecam.

ODPOWIEDZ