Wegetariański Grill

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Wegetariański Grill

Post autor: John » 03 maja 2009, 11:43

wPADŁ MI do głowy pomysł aby zrobić wegetariański grill, jakieś tam warzywne szaszłyki może ziemniaczki. Tylko mam wątpliwości co do tego węgla. Gdzieś kiedyś słyszałem, że jest on szkodliwy.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Re: Wegetariański Grill

Post autor: Green_lake » 03 maja 2009, 19:40

John pisze:wPADŁ MI do głowy pomysł aby zrobić wegetariański grill, jakieś tam warzywne szaszłyki może ziemniaczki. Tylko mam wątpliwości co do tego węgla. Gdzieś kiedyś słyszałem, że jest on szkodliwy.
No niby nie powinien być szkodliwy. Węgiel drzewny produkuje się poprzez spalanie w odpowiednich piecach- sam widziałem taki proces w Bieszczadach. Ale...
Kiedyś po grillu strasznie mnie głowa bolała i rzygałem.
Wobec powyższego odradzam, tym bardziej, że ostatnio szwagier (specjalnie dla mnie) grilował bakłażany i były do wyrzucenia, warzywa takie na sucho są niedobre :)
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 04 maja 2009, 19:20

No ale ziemniaczki czy szaszłyki warzywne są super, tylko ten węgiel nie jestem pewny, czy to rzeczywiście drzewny jest czy znów nie jakaś chemia nie wiadomo skąd.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

ODPOWIEDZ