Dajcie świętym święty spokój !!!!

Co cię porusza, boli, cieszy
yogamaya

Dajcie świętym święty spokój !!!!

Post autor: yogamaya » 24 kwie 2008, 19:54

Przed chwilą widziałem w TV newsa, gdzie pokazano jak wyciągnięto Ojca Pio z grobu żeby ludzie sobie mogli popatrzeć. Podobny zamiar zrobić tak z naszym Janem Pawłem. Wg mnie to chore i głupie. Święci całe życie tyrali na tą swoją świętość. A teraz ogląda się ich zwłoki jak w muzeum figur woskowych. Religijni fanatycy napędzają w ten sposób turystów, robią reklamę własnego typu kultu. Jezus miał rację ! Należy stąd zmykać jak najszybciej :)
A Wy co o tym sądzicie?

przemasura
Posty: 59
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:24

Post autor: przemasura » 25 kwie 2008, 08:38

No wiesz Marian, różne dziwne rzeczy ludzie robią w materyalnej koncepcji życia. Pozdrawiam wszystkich serdecznie z okazji 1ego pościku.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 25 kwie 2008, 09:46

przemasura pisze:No wiesz Marian, różne dziwne rzeczy ludzie robią w materyalnej koncepcji życia.
Wiem bo widzę :D
przemasura pisze:Pozdrawiam wszystkich serdecznie z okazji 1ego pościku.
GRATULACJE !!! Wreszcie nabyłeś odwagi :)

On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Post autor: On » 29 kwie 2008, 19:36

Święci slużą ludziom za swojej ziemskiej egzystencji a także później.
W tym przypadku brak rozkladu ciala wskazuje na niewyjaśnioną naukowo anomalię,podobnie jak szereg cudow za życia o.Pio i po jego śmierci.
Czytalem o św.Bernadettcie,ktora miała 3 badania ciala po śmierci-zm.150 lat temu. Wzbudzalo to konsternację u naukowcow, bo wygląda jakby spała, tak wrażliwy na rozklad narząd jak wątroba nie tylko jest ale jest sprężysty jak i inne części ciala.A powinien być proszek i resztki kości.
To utwierdza ludzi w wierze,że jednak po śmierci coś jest.
Wiąże się to z pojęciem "ciala zmartwychwstanie" ale moim zdaniem to błąd.
:P

yogamaya

Post autor: yogamaya » 29 kwie 2008, 22:44

On pisze:Święci slużą ludziom za swojej ziemskiej egzystencji a także później.
Ciekawe czy są zadowoleni z tego sposobu służenia swoim wielbicielom.
On pisze:Wiąże się to z pojęciem "ciala zmartwychwstanie" ale moim zdaniem to błąd
Jaka świadomość, takie i zmartwychwstanie ;) Masz racje, to błąd.

On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Post autor: On » 29 kwie 2008, 23:10

Jeżeli kieruje to ludzi choć na chwilę w kierunku Boga to spelnia swoj cel.
Natomiast gdy chodzi o świadomość,to zauważylem ogromny opór przed porzuceniem tego świata zgodnie ze słowami Jezusa o "zaparciu się samego siebie i podążaniu za Nim" co jest analogiczne do slów Kriszny "porzuć wszystko i podporządkuj się Mnie".
Pokazanie filmu o egzorcyzmach zapewne mialo na celu uświadomienie ludziom,że istnieje inna,nieznana,zla osobowa rzeczywistość mająca ogromny wplyw na nasze życie i naszą przyszlość.
Uważam-na podstawie innych źrodel niż ten film-że Annelise nie byla chora psychicznie,co potwierdzali psychiatrzy/a teoria niewiele się zmienila,jedynie leki są nowej generacji/.Obroną wielu osob przed zastanowieniem się nad sobą i rzeczywistością tego świata-a nie fikcją- jest odrzucenie tego dokumentu pod rożnymi pretekstami typu:ja wiem lepiej od psychiatrow ktorzy ją badali że była chora a nie opętana,film zrobiony przez KRK czyli nierzetelny i propagandowy itd.
W mojej dzielnicy jest mlody chlopak,ktory był 2 lata w seminarium.Sam dziwilem się czemu,bo lubil towarzystwo lokalnych metali,panienki i alkohol.Prawdopodobnie aby mu pokazać kto za tym stoi wzięto go w zakonie do obecności w czasie egzorcyzmow.Następnego dnia uciekl z zakonu.Mowił o tym mojej znajomej,przerażony tym co przeżyl.Mimo to nie zmienil zwyczajow towarzyskich.
:P

yogamaya

Post autor: yogamaya » 30 kwie 2008, 10:38

On pisze:Uważam-na podstawie innych źrodel niż ten film-że Annelise nie byla chora psychicznie,co potwierdzali psychiatrzy/a teoria niewiele się zmienila,jedynie leki są nowej generacji
W wielu przypadkach najlepsze lekarstwa nie zastąpią zmiany środowiska i sposobu życia.
On pisze:Pokazanie filmu o egzorcyzmach zapewne mialo na celu uświadomienie ludziom,że istnieje inna,nieznana,zla osobowa rzeczywistość mająca ogromny wplyw na nasze życie i naszą przyszlość.
To nie ten temat ;)

yogamaya

Post autor: yogamaya » 06 maja 2008, 18:43


yogamaya

Post autor: yogamaya » 07 maja 2008, 08:21


On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Post autor: On » 07 maja 2008, 10:11

Wprawdzie relikwia to nie transplantacja,ale przynajmniej mająca wpływ na wiernych obecność świętego.Porównaj z tym artykułem:
http://wiadomosci.onet.pl/1484867,242,1 ... l?drukuj=1

Pomimo iż jak twierdzisz
yogamaya pisze: mój mistrz duchowy otworzył moje oczy światłem wiedzy....Nie muszę się zastanawiać i rozważać. Ten cud jest faktem. :!:
nie rozumiesz przekazu tradycji KRK.
Podobnie inni nie rozumieją dlaczego bhaktowie oddają cześć kawałkowi gliny lub kamienia w formie ich bóstwa lub posągowi guru.
:P

ODPOWIEDZ