Marsz równości

Co cię porusza, boli, cieszy
Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Marsz równości

Post autor: Aniruddha das » 25 maja 2018, 22:18

Marsz równości bez zrozumienia duchowości.
Pierwszym naszym zasadniczym pytaniem powinno być:
- Kim jestem?
- Jestem duszą, wieczną, pełną wiedzy oraz szczęścia, ale w tym uwarunkowanym stanie przyjmuję materialne ciało i zapominam o swojej duchowej naturze.
Dlatego próbujemy cechy duszy przypisać materialnemu ciału domagając się na siłę równości, akceptacji bezbożności, nie tolerując braku równości z powodu swoich własnych czynności, które skutkują tym, że czujemy się nieszczęśliwi.
Jako dusze jesteśmy równi. Jednak dusza przyjmując materialne ciało nie może pogodzić się z brakiem równości. Przyczyna tkwi w czynnościach żywej istoty, pragnieniu, czy też w świadomości.
Sposobem na równość jest zrozumienie swojej własnej natury - duszy i działanie dla jej korzyści.

Marsze równości są niezrozumieniem siebie samego. Ludzie żądają tolerancji dla swoich niezgodnych z zaleceniami siastr zachowań. Niewiedzą, że tolerancja oznacza znoszenie przez nas wszelkich niewygód i upokorzeń.
Wzniesienie społeczeństwa na wyższy, duchowy poziom zrozumienia spowoduje właściwą postawę etyczno-moralną i nie będzie powodów do niepokoju. Należy stać się bardziej pokornym niż słoma na ulicy, bardziej tolerancyjnym niż drzewo, które znosi wszelkie anomalia pogodowe, a na końcu zostaje ścięte. Trzeba być również wolnym od wszelkiego poczucia fałszywego prestiżu, by wreszcie zostać docenionym przez społeczeństwo. Wtedy staniemy się drodzy każdemu bez wymuszania. Idąc w marszu pod fałszywą interpretacją własnej pozycji sprzyjamy bezbożności i występujemy jako wrogowie społeczności. Kto osiąga stan czystej duszy oraz kontroluje umysł i zmysły – drogi jest każdemu i każdy jemu jest drogi. Osiągnięcie tej pozycji jest kwestią nas samych. Nie ma potrzeby wymuszać tego na innych stając się zwolennikiem bezbożności tudzież kłopotów dla innych.
Obecnie jedynym sposobem na realizację tych zawiłych tematów stanowi Ruch Harinama-sankirtana na propagowanie którego można wykorzystać swoją energię i siłę.. To jest najwspanialszy akt dobroczynny dla społeczeństwa.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Marsz równości

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 maja 2018, 08:08

Wśród zwierząt nie ma podziału. Każdy jest na tym samym poziomie. Ponieważ celem jest jak rozwinąć świadomość Kryszny, dlatego musi być jakiś system. Ten system – dopóki ktoś nie dojdzie do platformy Warnaśrama Dharmy, czterech podziałów, społecznych podziałów, czterech duchowych porządków... Te podziały są stworzone osobiście przez Krysznę. On mówi: to jest naturalne. W takim systemie możemy stopniowo zrozumieć jaki jest cel życia."
- Śrila Prabhupada, Ś.B. 1.15.25 – 4.12.1973r, Los Angeles
http://www.nama-hatta.pl/articles.php?article_id=182
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Marsz równości

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 maja 2018, 08:09

„Teraz oni są skłonni usunąć ten społeczny system. Oni chcą społeczeństwa bezklasowego, ale w świecie materialnym nie może być żadnego społeczeństwa bezklasowego, to nie jest możliwe.

Społeczeństwo bezklasowe może być ustanowione w świecie duchowym. Tak jak my nauczamy tego ruchu świadomości Kryszny. To jest społeczeństwo bezklasowe. Tutaj znajdziecie, europejczyków, amerykanów, hindusów, afrykanów, muzułman, chrześcijan. Ale oni zapomnieli, że są hindusami, muzułmanami, chrześcijanami, czy amerykanami. Oni wszyscy się utożsamiają: my jesteśmy wszyscy sługami Kryszny. To jest społeczeństwo bezklasowe. Tam nie ma takich rozróżnień. Tutaj hindus pochodzi z bardzo szanowanej rodziny bramińskiej a inna osoba pochodzi z rodziny jedzących psy. To nie ma znaczenia. Wkrótce jak ktoś zostanie waisznawą, on jest w społeczeństwie bezklasowym.

Jeśli faktycznie chcesz stworzyć społeczeństwo bezklasowe, wtedy musisz przyjąć ten ruch świadomości Kryszny. Nie ma innego sposobu. Jeśli zrobisz sztucznie społeczeństwo bezklasowe, to nigdy nie będzie efektywne. Komuniści próbowali stworzyć społeczeństwo bezklasowe. Społeczeństwo bezklasowe może być uformowane na platformie duchowej, nie na platformie materialnej. Wtedy to będzie sztuczne. Kiedy ktoś jest naprawdę zaawansowany w wiedzy, zaawansowany w wiedzy znaczy, że ktoś powinien zrozumieć, że jestem wiecznym sługą Kryszny, czyli Boga. To jest postęp wiedzy. Aham Brahmasmi, nie jestem tym ciałem. Jestem duszą a Kryszna jest najwyższą duszą. Ja jestem integralną cząstką Kryszny. Jedynie rozumiejąc, że jestem duszą, jestem brahmanem, to nam nie pomoże. Ty musisz działać jak brahman, wtedy tam będzie, tam musi być realizacja. To jest guna. W tym samym czasie tam musi być praktyczne działanie. To jest cywilizacja wedyjska. Nie powinieneś głosić fałszywie. Jeśli naprawdę jesteś braminem, musisz działać jak bramin.”

Źródło: Bezklasowy Aryanizm: http://www.nama-hatta.pl/articles.php?article_id=184
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Marsz równości

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 maja 2018, 08:10

Równość oznacza, że kobieta i mężczyzna wykonują przypisane im obowiązki. To nie znaczy, że obowiązki są takie same. Równość polega na tym, że koń jest odżywiony przez swoje jedzenie i pies tak samo.
- Bhaktividyapurna Swami - Warszawa 15.06.2014
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Marsz równości

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 maja 2018, 09:30

09.21.06 Ponieważ Rantideva wszędzie, w każdej żywej istocie dostrzegał obecność Najwyższego Boga, przyjął gościa z ufnością i szacunkiem i dał mu część pożywienia. Gość bramin zjadł swoją część, po czym odszedł.

09.21.06 Znaczenie: Rantideva dostrzegał obecność Najwyższej Osoby Boga w każdej żywej istocie, ale nigdy nie myślał, że skoro Najwyższy Pan przebywa w każdej żywej istocie, to każda żywa istota musi być Bogiem. Nie rozróżniał też między jedną żywą istotą a drugą. Dostrzegał obecność Pana zarówno w braminie, jak i w candali. Na tym polega prawdziwa wizja równości, co potwierdził Sam Pan w Bhagavad-gicie (5.18):

vidya-vinaya-sampanne brahmane gavi hastini
śuni caiva śva-pake ca panditah sama-darśinah

"Pokorny mędrzec, dzięki cnocie prawdziwej wiedzy, widzi jednakowo uczonego i łagodnego bramina, krowę, słonia, psa i zjadacza psów [pariasa]." Pandita, czyli osoba wykształcona, dostrzega obecność Najwyższej Osoby Boga w każdej żywej istocie. Dlatego, choć obecnie modne stało się wyróżnianie tzw. daridra-narayana, czyli "ubogiego Narayana", Rantideva nie miał powodu dawać pierwszeństwa jakiejkolwiek osobie. Błędna jest koncepcja, że skoro Narayana jest obecny w sercu daridra; czyli ubogiego, to biedak powinien być nazywany daridra-narayana. Zgodnie z tą logiką psy i wieprze też byłyby Narayanem, ponieważ Pan jest obecny w sercach psów i wieprzy. Nie należy błędnie sądzić, że Rantideva podpisywał się pod tym. On raczej widział każdego jako część Najwyższej Osoby Boga (hari-sambandhi-vastunah). Wcale nie jest prawdą, że każdy jest Najwyższym Bogiem. Tego rodzaju teoria, którą przedstawia filozofia Mayavada, zawsze jest zwodnicza i Rantideva nigdy by jej nie uznał.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Marsz równości

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 maja 2018, 22:44

Śrila Prabhupad: Te tak zwane równe prawa dla kobiet oznaczają, że mężczyźni oszukują kobiety. Przypuśćmy, że kobieta spotyka się z mężczyzną, zostają kochankami, dochodzi do zbliżenia seksualnego, kobieta zachodzi w ciążę, a mężczyzna odchodzi. Kobieta musi zająć się dzieckiem i żebrać o zapomogę od rządu albo przerywa ciążę i tym samym zabija dziecko. Na tym polega niezależność kobiety. Czym więc jest prawdziwa niezależność – czy jest nią przebywanie pod opieką męża, czy też bycie przedmiotem zabawy dla każdego? - Prawda i Piękno

kobiety niszczą narody m.jpg
kobiety niszczą narody m.jpg (127.43 KiB) Przejrzano 4033 razy

Bardzo ciekawy materiał, napisy pl:

Dlaczego kobiety niszczą cywilizacje
https://www.youtube.com/watch?v=UxpVwBzFAkw

W ten sposób kobiety popierają socjalizm a równocześnie i tak lecą na meżczyzn z innych cywilizacji gdzie kobieta nie ma nic do powiedzenia.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ