Tatuaż

Co cię porusza, boli, cieszy
Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Tatuaż

Post autor: Aniruddha das » 31 sty 2018, 18:11

Patrząc na wytatuowanych ludzi nie można oprzeć się wrażeniu skojarzenia z brudem.
Najgorzej, że tego brudu nie można zmyć.
Co motywuje do stałego zabrudzenia swoich ciał?
Czemu ludzie wykazują taką ignorancję odnośnie swego ciała, które jest świątynią Paramatmy?

O synu Bharaty, przyczyną złudzenia wszystkich żywych istot jest guna ciemności zrodzona z ignorancji.
A rezultatem jej jest szaleństwo, lenistwo i ospałość, które związują uwarunkowaną duszę.
Bg 14.8
Guna ignorancji jest cechą właściwą dla wcielonej duszy. Guna ignorancji jest przeciwieństwem guny dobroci. W gunie dobroci, przez kultywowanie wiedzy, można zrozumieć prawdziwą postać rzeczy, lecz guna ignorancji jest jej całkowitym zaprzeczeniem. Każdy zauroczony guną ignorancji jest szaleńcem, a szaleniec nie jest w stanie zrozumieć, co jest czym. Zamiast robić postęp, ulega degradacji, pod wpływem ignorancji nie można zrozumieć rzeczy takimi, jakimi są naprawdę.

Dlaczego tatuaż może wynikać z lenistwa?
Bo o czystość ciała trzeba dbać codziennie. Codziennie należy malować dwanaście znaków tilaka na ciele, gdyż te czynności będące w gunie dobroci wznoszą i przywiązują nas do Kryszny.
Ktoś może pomyśleć, że niepotrzebne są te codzienne czynności, wystarczy zrobić tatuaż i mam spokój. Mogę wtedy dłużej spać, to i mycie nie będzie tak potrzebne, bo na wytatuowanym ciele brudu tak nie widać

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Tatuaż

Post autor: Aniruddha das » 01 lut 2018, 17:51

Higiena w studiu
Poważnym zagrożeniem dla zdrowia, związanym z wykonaniem tatuażu, są też zakażenia wirusowe, w tym najpowszechniejsze – zapalenie wątroby typu C, zwane żółtaczką.
W salonie nie wolno palić, spożywać alkoholu i posiłków. Miejsce, gdzie wykonuje się zabiegi, powinno być czyste i schludne. Dobry fachowiec wie, że podczas tatuowania nie powinien w rękawiczkach odbierać telefonu albo dotykać klamki w toalecie.
Niebezpieczne powikłania
Rysunek powstaje przez wprowadzenie barwnika specjalną maszynką z automatyczną igłą. Taka ingerencja w strukturę skóry, niesie za sobą zagrożenia. W pierwszej kolejności – ryzyko zakażeń grzybiczych lub bakteryjnych, które z kolei oznaczają niebezpieczeństwo powikłań. Wśród nich najczęściej wymienia się sepsę i zapalenie wsierdzia. Pierwsza z tych dolegliwości, zwana posocznicą to zespół objawów chorobowych, spowodowany gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie, mogący prowadzić do postępującej niewydolności wielu narządów, wstrząsu, a nawet śmierci.
Ryzykiem zgonu jest także obarczone zapalenie wsierdzia, które wywołują bakterie, dostające się do krwioobiegu. Niezdiagnozowana w porę choroba może prowadzić do niewydolności serca oraz uszkodzenia nerek i innych organów.
Alergia na tusz
Profesjonalista powinien poinformować również o konsekwencjach zabiegu, który może mieć wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Tatuowanie niesie za sobą ryzyko atrofii (zaniku) mięśni, powstającej w wyniku uszkodzenia nerwów w miejscu wykonania rysunku. Powikłanie najczęściej dotyczy mięśnia dwugłowego ramienia, jednak nie zawsze pojawia się od razu po zabiegu. Osłabienie mięśnia, ból czy mrowienie może nas dopaść nawet pół roku po wykonaniu tatuażu.
http://zdrowie.wp.pl/zdrowie/wirtualny- ... tuazu.html

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Tatuaż

Post autor: Aniruddha das » 01 lut 2018, 17:57

Tradycyjne tatuaże rytualne były inne
Modne tatuaże nie są ani naturalne, ani nawet tradycyjne. To prawda, że człowiek stosował tatuaż i inne formy malunków na ciele od tysięcy lat jako znaki i symbole społeczne. Ale do tej pory używano w tym celu substancji naturalnych, a nie chemicznych. Ponadto, do malowania używano kamieni, a nie igieł, co istotnie ograniczało ich zasięg i trwałość. Te artystyczne, dekoracyjne, religijne lub wojenne tatuaże znikały same z siebie po okresie, na jaki zostały wykonane – jak malunki henną.
Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/u ... wa-tatuazy © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Tatuaż

Post autor: Aniruddha das » 01 lut 2018, 17:58

INFEKCJE
Ponieważ wykonanie tatuażu to wielokrotne przerwanie ciągłości skóry i kontakt igieł z krwią osoby tatuowanej w pewnych przypadkach nie da się wyeliminować całkowicie ryzyka infekcji. Placówki, w których wykonuje się tatuaż jak i narzędzia, które temu służą powinny spełniać takie same wymogi czystościowe jakie są stawiane gabinetom i narzędziom chirurgicznym! Trzeba też sobie zdawać sprawę, że nawet jeśli igły do tatuażu zostały wysterylizowane (bądź stosuje się jednorazowo zakupione sterylne igły), w pewnych przypadkach nie da się wyeliminować całkowicie ryzyka infekcji z powodu niemożności wysterylizowania pozostałych części aparatury. Należy pamiętać, że poza stosunkowo łatwymi do wyeliminowania infekcjami bakteryjnymi podczas wykonywania tatuażu można się również nabawić dużo groźniejszych infekcji wirusowych. Największe zagrożenie stanowią wirusy zakażenia wątroby typu A, B i C. Z tego powodu wskazane jest przed zrobieniem sobie tatuażu zaszczepienie się przeciwko żółtaczce typu A i B. Niestety ryzyka zakażenia wirusem HCV nie da się wyeliminować bowiem nie istnieje szczepionka przeciwko niemu.
Ludzie, którzy mają tatuaż, chorują na wirusowe zapalenie wątroby typu C trzy razy częściej niż ci nieozdobieni.
https://pssekrapkowice.pis.gov.pl/?dep=392#faq002

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Tatuaż

Post autor: Aniruddha das » 20 lut 2018, 20:18

Usunięcie tatuażu
Usunięcie zrobionego już tatuażu na naszym ciele nie jest taką prostą sprawą. Do tego celu trzeba poddać się odpowiedniemu zabiegowi chirurgicznemu, ale nie zawsze jest to możliwe. Warto wiedzieć, że po takim zabiegu chirurgicznym zawsze pozostanie ślad czy to w postaci blizny czy w innej postaci po takim zabiegu usuwania tatuażu z naszej skóry. Dlatego też podczas wykonywania tatuażu na naszym ciele warto jest się zastanowić 10 razy czy na pewno jest to właściwa decyzja, gdyż jest to decyzja na całe życie. Jest to bardzo istotna sprawa.

https://ipiercing24.wordpress.com/2012/ ... e-tatuazu/

Obrazek

Oskar Nrsimha das
Posty: 39
Rejestracja: 23 paź 2017, 17:32

Re: Tatuaż

Post autor: Oskar Nrsimha das » 22 lut 2018, 14:12

Haribol!

Znam bhaktow ktorzy maja tatuaze swiadome Krsny, niektore naprawde fajne, np 12 tilakow na ciele plus stopy Krsny na sercu. Tautowanie jest stare jak swiat, a w niektorych kulturach ma nawet wlasciwosci mistyczne. Niewazne.

Uwazam po prostu, ze nie powinno sie tak otwarcie krytykowac tych ludzi, kazdy moze upiekszyc lub oszpecic sie tatuazem podlug wlasnej woli, ktora pochodzi od Krsny. Nalezy widziec Krsne za wszystkim. Govindam adi-purusam tam aham bhajami. Szukanie w innych wady jest oznaka, ze sami poddalismy sie ignorancji i falszywemu ego zwiazanym z utozsamianiem sie z cialem. Nie jestesmy na poziomie Srila Prabhupady, zebysmy mogli osadzac wszystkich z platformy czystej wiedzy i mowic im co maja robic, a czego nie powinni.

Wiadomo, ze panuje teraz tandetna moda na tatuaze. Mi osobiscie wydaja sie byc wulgarne - robia je sobie ludzie, ktorzy maja problem z wyrazaniem siebie w normalny sposob.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Tatuaż

Post autor: Aniruddha das » 23 lut 2018, 14:28

robia je sobie ludzie, ktorzy maja problem z wyrazaniem siebie w normalny sposob.
A to przypadkiem nie jest krytyka?

Ten temat został podjęty nie dla tych osób, które są wytatuowane, ale do osób, które ich nie mają ku przestrodze.
Taka jest intencja.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tatuaż

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 lut 2018, 21:17

Warto zastanowić się nad psychologiczną potrzebą posiadania tatuaży. Gdy widzę u kogoś tatuaż to mam swoje zdanie na temat osobowości takiej osoby, nie będę tu pisał. Można inaczej zaspokoić ten głód.
tatuaże.jpg
tatuaże.jpg (26.84 KiB) Przejrzano 3294 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Tatuaż

Post autor: Aniruddha das » 27 lut 2018, 07:38

ŚB 2.2.12

Myślenie w kategoriach "ja" i "moje", a pragnienie seksualne rozwija się w politykę, sprawy społeczne, altruizm, filantropię i inne niepotrzebne zaangażowania. Wszystkie te niepożądane zaangażowania są jak piana morskich fal, która nagle pojawia się obficie, a po chwili znika zupełnie, jak chmura rozwiana przez wiatr. Uwarunkowana dusza otoczona jest wszystkimi tymi wytworami, jak również wytworami pragnienia seksualnego. Bhakti-yoga prowadzi do stopniowego zaniku pragnienia seksualnego, streszczającego się w trzech hasłach: zysk, adoracja i wyróżnienie. Wszystkie uwarunkowane istoty szaleją za tymi różnymi formami seksu i każdy powinien zastanowić się, na ile jest już oczyszczony z takich materialnych dążeń opartych na pragnieniu seksualnym. Tak jak z każdym kęsem pożywienia czujemy zmniejszenie się głodu, tak też powinniśmy czuć stopień wyzwolenia z pragnień seksualnych. Proces bhakti-yogi usuwa wszelkie formy takich pragnień, gdyż dzięki łasce Pana umożliwia on osiągnięcie rzeczy takimi, jakimi one są. Jeśli więc, po zastanowieniu się, zauważymy, że niektóre z nich są czymś niekoniecznym, to mając wiedzę, w naturalny sposób je porzucimy. Kiedy uwarunkowana dusza, dzięki kultywowaniu wiedzy, stwierdza, że potrzeby materialne są czymś niepożądanym, wtedy traci przywiązanie do nich. To stadium wiedzy nazywane jest vairagyą, czyli uwolnieniem się od przywiązania do rzeczy zbędnych.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Tatuaż

Post autor: Aniruddha das » 14 mar 2018, 09:39

W rzeczywistości Kryszna jest obecny wszędzie. Dlatego Vaisnava znaczy swoje ciało świątyniami Visnu: najpierw maluje tilaka na brzuchu, następnie na piersi, między obojczykami, następnie na czole i stopniowo dochodzi do czubka głowy określanego jako brahma-randhra. Trzynaście świątyń reprezentowanych przez znaki tilaka na ciele Vaisnavy znanych jest jako: na czole – świątynia Pana Keśavy, na brzuchu – świątynia Pana Narayana, na piersi – świątynia Pana Madhavy, na szyi między obojczykami – świątynia Pana Govindy. Po prawej stronie pod żebrami – świątynia Pana Visnu, na prawym ramieniu – świątynia Pana Madhusudany, po prawej stronie obojczyka – świątynia Pana Trivikramy. Podobnie, po lewej stronie pod żebrami – świątynia Pana Vamanadevy, na lewym ramieniu – świątynia Śridhary, po lewej stronie obojczyka – świątynia Hrisikeśy, na górnej części pleców – świątynia o nazwie Padmanabha, a na dolnej części pleców – Damodara. Świątynia na czubku głowy nazywa się Vasudeva. Tak przedstawia się proces medytacji o usytuowaniu Pana w różnych częściach ciała, lecz dla tych, którzy nie są Vaisnavami, wielcy mędrcy polecają medytację o cielesnej koncepcji życia – medytację o jelitach, sercu, gardle, brwiach, czole i czubku głowy. Niektórzy z mędrców będący w sukcesji uczniów wielkiego świętego Aruny skupiają swą medytację na sercu, bowiem w sercu przebywa Dusza Najwyższa razem z żywą istotą. Potwierdzone jest to w piętnastym rozdziale Bhagavad-gity, gdzie Pan stwierdza, "Przebywam w każdym sercu."

Dla Vaisnavy ochrona ciała dla służby dla Pana jest częścią służby oddania, lecz ci, którzy są zatwardziałymi materialistami, przyjmują to ciało za jaźń.
Kryszna - Źródło wiecznej przyjemności
Rozdział 86 – Modlitwy Ved uosobionych

ODPOWIEDZ