Studia - czy warto?

Co cię porusza, boli, cieszy
Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Studia - czy warto?

Post autor: Ananta » 10 kwie 2014, 12:33

Haribol Namaste,

chciałam poznać wasze zapatrywanie na studiowanie w dzisiejszej Polsce, czy ma ono jakikolwiek sens?. Bhaktivedanta Swami w BG napisał przecież, " 99,9 procent populacji można zaliczyć do naradhama. Kiedy cała populacja staje się naradhama, wtedy w naturalny sposób cała ich tzw. edukacja sprowadza się do zera i zostaje unieważniona przez wszechpotężną energię natury fizycznej"

Jak to więc jest? Czy warto się męczyć na tzw. studiach?

Hare Krsna

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Studia - czy warto?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 kwie 2014, 13:54

Wczoraj akurat oglądałem taką wypowiedź:

Rafał Dudziński tłumaczy czym powinny być studia oraz dlaczego po studiach nie ma pracy. Jaka jest różnica między papierem a kwalifikacjami oraz co należy zrobić by osiągnąć sukces na rynku pracy?

Czy w dzisiejszych czasach opłaca się jeszcze iść na studia ?
https://www.youtube.com/watch?v=pBOaWqNU9vk

Polecam też wypowiedź Prahlada Nrsimhy Prabhu:

KIM CHCESZ BYĆ CZŁOWIEKU?
https://www.youtube.com/watch?v=FNAGngpwD3E
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Studia - czy warto?

Post autor: Ananta » 10 kwie 2014, 17:00

Hare Krsna,

świetne materiały, dziękuję

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Studia - czy warto?

Post autor: Purnaprajna » 12 kwie 2014, 11:36

Jeżeli zawód uzyskany na studiach będzie praktyczny w służbie oddania dla Kryszny i bhaktów, oraz zapewni Ci godne utrzymanie, to jak najbardziej studiuj! To są moim zdaniem, dwa najważniejsze kryteria wyboru zawodu. Dobrym przykładem jest np. zawód dentysty, a mniej praktycznym np. filozofia i socjologia.

Oczywiście, te dwa kryteria praktyczności można też spełnić bez udawania się na studnia wyższe. Dlatego zależy to już od indywidualnego wyboru.

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Studia - czy warto?

Post autor: Ananta » 12 kwie 2014, 20:00

Namaste Purnaprajna,

dziękuję za cenne rady. W tej chwili mam już wyższe wykształcenie, skończyłam ekonomię ale nie chciałabym tym zawodowo się zajmować. Zapisuję się na różnorakie kursy ale zaczęłam też rozmyślać czy nie warto pójść na studia w kierunku, kt. by mnie rzeczywiście interesował i oczywiście dzięki kt. mogłabym służyć innym,

p.s Twoja żona prowadzi fantastycznego bloga!, dopiero teraz zajrzałam :) jesteś prawdziwym szczęściarzem, że masz takie łakocie na co dzień ;) Namaste dla żony i Ciebie (skądinąd też twórcy super bloga, tyle, że za mądrego jak dla mnie :>)

Haribol

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Studia - czy warto?

Post autor: Purnaprajna » 12 kwie 2014, 20:32

Dziękuję w imieniu żony! Jestem raczej szczęściarzem, że mam taką żonę-najlpeszego przyjaciela, a nie że mam łakocie na co dzień, co niestety się odbija... głośno oraz wszerz. :)

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Studia - czy warto?

Post autor: Ananta » 12 kwie 2014, 20:56

haha :mrgreen:

przepraszam, niefortunnie się wyraziłam, wiadomo miałam na myśli, że jesteś szczęściarzem bo masz żonę skarba, jak i ona jest szczęściarą bo ma takiego męża,

Namaste Haribol

ODPOWIEDZ