UWAGA LYONESS!

Co cię porusza, boli, cieszy
ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: ParamatmaDas » 31 maja 2012, 16:19

Rzeczywscie nie wiele wiem o dzialniu tej firmy. Wiemy to co napisal Vamana, wiemy o kilku pozwach przecwko niej, wiemy o tym ze ludzie moga tracic.I na koniec wiemy ze W ruchu Hare krsyzna zdazay sie takie wlasnie histrie jak pewne "dziwne inwestycjie:" wlacznie z narkotykami. Mozna by wiec wyciagnac wniosek cze czas z tym skonczyc i prznajmij Ci ktrzy sa bhaktami nie powinni sie mieszac w tzw dziwne intersy.

Jednak. Nie ocniam zyt szybko. Jestes obronca tej firmy. Wspaniale. Oto dla mnie okazja by sie dowidziec czegos moze na +. Pytam sie wiec Ciebie (bo widze ze bronisz) na czym polega zarobek tej firmy i szanowny Prabhu, zbywasz jakby pytanie. W zwiazku z pewnymi wczsnijszymi watpliwsciami nie wyglda to zbyt dobrze. A slowo "piramida:" pada naprawde wiele razy.

Nie jest to moze ocena SUPER Obiektywna, ale calkiem sporo prawdopodobinstwo ze ja bym wolal sie do takeij firmy nie mieszac. Z drugiej strony jelsi sie myle...to wspaniale>:) mamy wiec dobra firme nieslusznie oskarzona pzrez jakiegos paramatme dasa. Cieszybym sie gdyby tak sie okazlo, ze to ja jestem ten zly.:) WIESZ MI:)

---------
Co do ZUsu.
To nie :"kolescie z Zusu cie zmuszaja" oni sa tylko urzednikami. I to ich praca. To idziesz na wybory i glosujesz na jakas partie. Tak mniej wiecej w XIX wieku pierwsze partie zaczely zabiegac by utworzyc rozne ubezpiczneia spaleczne. Jak wiesz w tamych czasach ludzie pracwowali po 16 godzin w fabrykach, nie bylo praw pracwniczych, pracowaly takze dzieci. Jesli ktos byl wywalany z fabryki to zwczajnie zostawal zebrakiem lub umieral z glodu.

Partie te pod koniec XIX wieku przerwadzilyw kilku krajach reformy polegajace na ubezpicznach spolecnzych i obowaizkowaych (wlacznie ze szkolnctwem). Piszesz ze ludzie nie sa glupi , ale jednak okazlo sie ze rzadzacy uznnali z etroche jednak gupi sa i zarwno szkolo podrswowa, jak i ubezpicznia samchdow i emerytalne musza byc obowiazkowe.

Wiem ze wierzysz w mozlisowsci czlowieka i jego samdzilna ocenie i zdolnsci zarabinia na siebie. Ok, spoko. Tylko ze Ci ludzie 100 lat temu mieli inen dosdcznia.

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: Mathura » 31 maja 2012, 18:20

ParamatmaDas pisze:Wiemy to co napisal Vamana,
Wiele więc nie wiesz. On również przyznał, ze nie jest ekspertem. Zatem bezrefleksyjnie powtarzasz za kimś, kto wiedzę na temat Lyoness ma niewielką.
Jeszcze raz zatem polecam bliższe zaznajomienie się z tym czym Lyoness jest, co oferuje i na jakich zasadach. To wszystko jest dostępne na stronie, którą Ci podałem. Możesz również spotkać się z kimś kto jest w Lyoness i poprosić aby wyjaśnił Ci ten system krok po kroku.
Ja zastanawiałem się 2 miesiące zanim się zapisałem. Chciałem zrozumieć zasady działania tego systemu i co mi da przystąpienie do niego. Nie zapisałem się pod wpływem nagłego impulsu, aby potem nie żałować swojej decyzji.
ParamatmaDas pisze:Mozna by wiec wyciagnac wniosek cze czas z tym skonczyc i prznajmij Ci ktrzy sa bhaktami nie powinni sie mieszac w tzw dziwne intersy.
Tez tak uważam. Ale też nie moja sprawa co kto robi w swoim domu i ze swoim życiem. Nie mi oceniać postępowanie innych bhaktów. Obserwując innych - poprawiaj siebie.
Jeśli chodzi o Lyoness nie uważam żeby to był dziwny interes.
ParamatmaDas pisze:Jednak. Nie ocniam zyt szybko. Jestes obronca tej firmy
Stwierdzasz, że nie oceniasz, a chwilę potem oceniasz. Przyklejasz etykietkę. Ale niech tam.
Nie jestem ani obrońcą, ani oskarżycielem. Napisałem tylko o swoim osobistym doświadczeniu z Lyoness. Jest ono pozytywne.

J
ParamatmaDas pisze:na czym polega zarobek tej firmy i szanowny Prabhu, zbywasz jakby pytanie.
Nie jestem ani właścicielem, księgowym, rzecznikiem, pracownikiem, nie mam wglądu w papiery, ani nie mam upoważnień do zdawania Tobie sprawozdań finansowych, czy jakichkolwiek innych, związanych z dochodami Lyoness i sposobami w jakie je osiągają. Z tego własnie względu skierowałem Cię do biura tej firmy. Jeśli oni uznają, że powinni zaspokoić Twoja ciekawość, to własnie tam ją zaspokoisz.
Abyś jednak nie uznał, że Cie zbywam, powiem, że z tego co wiem, to Lyoness otrzymujei jakiś procent, od Partnera Handlowego, od transakcji jaką przeprowadzi u niego członek Lyoness. Czyli:
- robię zakup u partnera
- upust dla mnie wynosi powiedzmy 5%
- Lyoness otrzymuje 1% od tego partnera
Całościowy upust jaki firmie Lyoness przekazuje ten Partner Handlowy wynosi więc 6%. Ja otrzymuje 5% firma 1%.
Nie wiem czy to jest 1% czy więcej. Nie mam pojęcia. Ale tak to mniej więcej wygląda. Jest to jedno ze źródeł dochodu Lyoness. Tyle wiem. O resztę dopytaj się.

Dziwne zresztą, że zadajesz mi takie pytania.
Powiedzmy, że prowadzisz sklep z komputerami, częściami do nich i oprogramowaniem. Sprzedajesz to ludziom. Przychodzę i zaczynam Cię pytać o to, jak zarabia ta czy inna firma, której produkty sprzedajesz. Dlaczego to w ogóle sprzedajesz? Te części produkowane są w Chinach, a tam wykorzystuje się ludzi do niewolniczej pracy. Płaci im się grosze. Pracują po wiele godzin 7 dni w tygodniu. Jak możesz, jako bhakta, sprzedawać takie rzeczy. Przeciwko Microsoftowi było wiele pozwów za nieuczciwe praktyki, niszczenie konkurencji, monopolistyczne zachowania. jak możesz sprzedawać ich oprogramowania?
Co byś pomyślał? Co ten człowiek chce? Wszystko z nim dobrze?
ParamatmaDas pisze: Co do ZUsu.
.
Sama idea zabezpieczeń społecznych nie jest czymś złym. Ale nie w takiej formie jaką prezentuje obecnie ZUS, zarządzany kolesiami z partyjnego nadania.
Nie mam jednak chęci rozwijać więcej tego tematu. Ty masz swoje zdanie, ja swoje.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: Arleta » 01 cze 2012, 03:35

Osobiście nie mam zaufania do firm typu Lyoness, ale to tylko moja subiektywna opinia, być może niesłuszna. Naprawdę nie wiem, czy w tych czasach można w ogóle uniknąć uwikłania w podejrzane machinacje finansowe? Istnieją one przecież wszędzie, a każdy biznes opiera się w mniejszym lub większym stopniu na oszustwie. Wśród oszustów nie można przecież działać w sposób absolutnie czysty- zawsze pojawi się skażenie moralne.

Zamiast szukać idealnych biznesów i idealnych inwestycji (które nie istnieją), bardziej warto koncentrować się na działaniu w świadomości Kryszny, która oczyszcza wszystko i wszystkie rezultaty działań. To znaczy, nawet jeśli Lyoness jest nieuczciwą firmą, to jeśli Prabhu Mathura uzyskuje dzięki niej uczciwy dochód i przeznacza go na szerzenie świadomości Kryszny (w tym na utrzymanie również własnej osoby, niezbędnej przecież do realizacji tego celu)- to jest to niewątpliwie działanie słuszne i godne pochwały. :)
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: Mathura » 01 cze 2012, 09:48

Można na podstawie tej dyskusji zauważyć jak dziwnie i pokrętnie przebiega myślenie w ludzkich głowach.
Wchodzi ktoś na forum i rzuca hasło "Uwaga Lyoness"
Potem stwierdza, że nie zna tej firmy dobrze, i używając sformułowań typu: prawdopodobnie, przypuszczalnie, nie wiem ale, itp, sugeruje, że ta firma prowadzi nielegalny biznes, zamieszana jest w jakieś dziwne finansowe machinacje, i w ogóle jest podejrzana.
Inne osoby, o podobnej mentalności, podchwytują temat i w tym samym nastroju, że prawdopodobnie, przypuszczalnie, moim subiektywnym zdaniem, itp, wyrażają swoją zdanie o firmie, o której pojęcie mają blade, albo w ogóle żadnego.
Normalnie ręce opadają.

Gdyby ktoś wszedł tu na forum i napisał "UWAGA HARE KRYSZNA"
A potem stwierdził: ja to się nie znam, ale te Hare Kryszna to jakaś podejrzana organizacja. Pod przykrywką szerzenia miłości do Boga, prowadzi jakieś niejasną działalność. Nie wiadomo skąd biorą pieniądze. Kto to wszystko finansuje? Przeciwko temu Ruchowi było wiele spraw o malwersacje, krzywdzenie, nadużycia. Są na to dowody. Poczytajcie w Internecie opinie ludzi o tym Ruchu. Eksperci od sekt również nie jedno mogą powiedzieć.Co to w ogóle jest. Ich filozofia jest jakaś podejrzana. Rodzina to ciemna studnia, a dzieci to odchody. Jak tak można nazywać swoich bliskich? Kto zezwala na działalność takiej organizacji? Itd itp. Można by wyprodukować mnóstwo podobnie brzmiących zarzutów i bez większego wysiłku potwierdzić je cytatami z książek.

Jaka byłaby Wasza reakcja? Nie trudno się domyśleć. ktoś się nie zna i banialuki wypisuje..Poznaj filozofię, a potem pisz. To najłagodniejsza reakcja.
Gość zamieścił filmiki w sieci, w których wygłasza swoje opinie o Hare Kryszna. Oczywiście wywołuje to wśród Was oburzenie. Niech to skasuje! Jak może? Co on się zna. Obraza!
Ale jak bhaktowie postępują podobnie w stosunku do innych, to już obrazą nie jest.

Arleto.
Idziesz razem z koleżanką do tego samego sklepu. Kupujecie obie tę sama sukienkę. Płacicie po 100 zł.
Sklep jest partnerem handlowym Lyoness. Koleżanka jest członkiem Lyoness i ma kartę Lyoness. Zatwierdza nią zakup w czytniku Lyoness jaki podaje jej sprzedawca. Obie zapłaciliście po tyle samo, po 100 zł. Ale na konto Twojej koleżanki wróciło 5 zł. Jest to upust/prowizja, jaki otrzymała koleżanka za to, że jest członkiem wspólnoty Lyoness. Ona zapłaciła mniej. Zaoszczędziła. Widzisz tu jakiś przekręt? To podejrzane? Będziesz podejrzewała koleżankę o branie udziału w jakichś niejasnych interesach?
Oczywiście możesz mieć takie swoje subiektywne zdanie, ale ktoś inny powie, ze to fajna sprawa. Mogę wydawać mniej kupując to samo co inni. Proste i logiczne.

Jeśli bhaktowie lecą do Indii i szukają taniego połączenia, i wybierają te tańsze a nie droższe, to jest to podejrzane?

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: padmak » 01 cze 2012, 13:51

Mathura pisze:Można na podstawie tej dyskusji zauważyć jak dziwnie i pokrętnie przebiega myślenie w ludzkich głowach.
Wchodzi ktoś na forum i rzuca hasło "Uwaga Lyoness"
Potem stwierdza, że nie zna tej firmy dobrze, i używając sformułowań typu: prawdopodobnie, przypuszczalnie, nie wiem ale, itp, sugeruje, że ta firma prowadzi nielegalny biznes, zamieszana jest w jakieś dziwne finansowe machinacje, i w ogóle jest podejrzana.
(...)
Oczywiście możesz mieć takie swoje subiektywne zdanie, ale ktoś inny powie, ze to fajna sprawa. Mogę wydawać mniej kupując to samo co inni. Proste i logiczne.
Czytam rozmowy na temat Lyoness i są tu poruszone dwa aspekty tej firmy. Jeden dotyczy bycia zwykłym członkiem, który dokonując zakupów otrzymuje pewien zwrot poniesionych kosztów w zamian za to, że jest członkiem Lyoness. Płaci za towar, okazuje kartę członkowską i ok. 5 % wartości zakupu wraca na jego konto. Nie ma w tym nic złego i Mathuro Prabhu bronisz tego aspektu Lyoness.

Drugi aspekt Lyoness, przed którym ostrzegacz autor tego wątku dotyczy inwestycji finansowych poczynionych na rzecz firmy Lyoness w wysokości 9'000 zł i większej. Vamana Prabu najpierw zobaczył pozytywną stronę Lyoness, która może przynieść zysk, następnie pomógł wejść w ten system "jakimś" wielbicielom. Dopiero na koniec zorientował się, że ta inwestycja jest obarczona dużym ryzykiem uniemożliwiającym zwrot inwestycji. I dlatego wstawił ten wątek na naszym forum, by potencjalni przyszli "wielbiciele-inwestorzy" zastanowili się "dwa razy" zanim podejmą kroki w kierunku wydatkowania 9'000 zł i więcej na firmę Lyoness.

Mathuro Prabhu, nie zauważyłem, abyś był "obrońcom" tego drugiego aspektu firmy Lyoness polegającego na inwestycji 9'000 zł. Jedynie apelujesz do rozsądku....

Czy to oznacza, że jedna cześć jest bezpieczna a druga cześć jest niebezpieczna???

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: Purnaprajna » 01 cze 2012, 14:51

A Ty to Prabhu od razu, że niebezpieczna. Jaka tam niebezpieczna?! Kup 1800 sukienek za 100zł (razem za 180 tysięcy złotych) i już włożone 9000 zł Ci się zwraca, a Twoja żona, przez 5 lat będzie mogła nosić codziennie nową sukienkę. Czysty zysk. ;) A zysk ten zwiększa się proporcjonalnie do wysokości czyjejś pozycji na piramidzie finansowej, którą Lyoness oczywiście nie jest. :)

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: Mathura » 01 cze 2012, 15:10

padmak pisze:Mathuro Prabhu, nie zauważyłem, abyś był "obrońcom" tego drugiego aspektu firmy Lyoness polegającego na inwestycji 9'000 zł. Jedynie apelujesz do rozsądku....

Czy to oznacza, że jedna cześć jest bezpieczna a druga cześć jest niebezpieczna???
Vamana Prabhu nazywa Lyoness systemem niebezpiecznym i podejrzanym. Pominę resztę. Uważam to za niesprawiedliwe.
Uważanie się za oszukanego a bycie oszukanym to dwie rożne sprawy. Kto oszukał i w jaki sposób?
Lyoness oszukał? Wyciągnął pieniądze i nie chce oddać?

Wyjaśnienie tego "drugiego aspektu", czyli zaliczkowania pozycji w Lyoness, wymaga więcej czasu i pisania. System jest rozbudowany a sposobów zarabiania jest 10. Bezpośrednia prowizja z zakupów to tylko jeden z nich. Pozostałe są otwarte dla każdego. Nie ma w nich żadnej tajemnicy. Trzeba tylko posiedzieć i zrozumieć. Nie widzę sensu tego tu wyjaśniać. Chcesz się dowiedzieć, to zapraszam do siebie. Wyjaśnię wszystko krok po kroku. Sam ocenisz czy jest w tym cokolwiek nieuczciwego.

członkostwo Premium kosztuje 9000 zł. Można to potraktować jako inwestycję w swój biznes. I tak jak w każdy biznes trzeba na starcie zainwestować, tak samo jest i w Lyoness, jeśli już ktoś chce być Premium.
Otwarcie sklepu spożywczego wymaga inwestycji. Jednak otwarcie sklepu i zaopatrzenie go w towar, wcale nie gwarantuje tego, że ktoś wejdzie do tego sklepu i coś kupi. Zwrot z inwestycji może trwać długo, a możliwe, że nie nastąpi wcale. To jest biznesowe ryzyko.

.Znam ludzi w Lyoness, którzy brali kredyty aby zostać premium. W przeciągu kilku miesięcy zarobili 10 razy więcej niż zainwestowali. Ale pracowali na to. Nie siedzieli i nie biadolili. Wiedzieli czego chcą i jak do tego dojść. Dlatego premium nie jest dla każdego. Jeśli liczy się na "łatwy pieniądz" to może spotkać tego kogoś zawód. Wtedy są pretensje do Lyoness. Dlaczego nie zostałem bogaty w miesiąc? Oszustwo.
Nie ma oszustwa. Pieniądze nie przepadają. Pozycje widnieją w systemie rozliczeniowym. Można je sprzedać komuś innemu. Monza je wykupić. Można wypełnić system i zarobić.

Jeśli Vamana Prabhu uważa, że został oszukany, to niech powie przez kogo? Przez Lyoness czy może przez swego sponsora. Jeśli przez Lyoness to niech wskaże w jaki sposób. O co nie mógł zapytać, jeśli nie potrafił zrozumieć? Gdzie są jakieś tajemnicze haczyki w umowie i zasadach pozyskiwania finansowych korzyści?
A jeśli został oszukany przez sponsora, któremu zaufał i wszedł w system nie rozumiejąc go, licząc na łatwy pieniądz" to do kogo pretensje?

Uważam, że dalsze rozpisywanie się w tym temacie nie ma z mojej strony sensu. Jeśli ktoś chce poznać zasady tego systemu, zapraszam do siebie. Pisanie zabiera zbyt dużo czasu.

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: Mathura » 01 cze 2012, 15:15

Purnaprajna pisze: A zysk ten zwiększa się proporcjonalnie do wysokości czyjejś pozycji na piramidzie finansowej, którą Lyoness oczywiście nie jest. :)
A nie nie. To nie tak prosto. :)
Czyjaś wyższa pozycja w Lyoness nie gwarantuje wyższych zarobków. To by było zbyt piękne :)

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: padmak » 01 cze 2012, 16:17

Mathura pisze:
padmak pisze:Mathuro Prabhu, nie zauważyłem, abyś był "obrońcom" tego drugiego aspektu firmy Lyoness polegającego na inwestycji 9'000 zł. Jedynie apelujesz do rozsądku....

Czy to oznacza, że jedna cześć jest bezpieczna a druga cześć jest niebezpieczna???
Vamana Prabhu nazywa Lyoness systemem niebezpiecznym i podejrzanym.(...)
Uważanie się za oszukanego a bycie oszukanym to dwie rożne sprawy. Kto oszukał i w jaki sposób?
Lyoness oszukał? Wyciągnął pieniądze i nie chce oddać?
(...)
Wyjaśnię wszystko krok po kroku. Sam ocenisz czy jest w tym cokolwiek nieuczciwego.
To nie jest kwestia uczciwości czy jej braku. To jest kwestia przedstawienia biznesu w taki sposób, aby uśpić czujność potencjalnego "inwestora". Oczywiście, mówi się o ryzyku, ale bardziej nacisk kładziony jest na ewentualne zyski.
Swego czasu, około 20 lat temu uczestniczyłem w podobnej "inwestycji" jak na Polski grunt wchodził Amway. Struktury były tworzone już na długo zanim Amway zaczynał działalność. Wtedy inwestycją był zakup "pakietu startowego" czyli paru produktów do dalszej odsprzedaży lub własnego użytku. Można było albo tylko sobie kupować produkty (na początku chemia gospodarcza), albo sprzedawać je dalej, albo znajdować osoby, które "pod nami" kupowały by lub sprzedawały dalej produkty. Oczywiście było dużo szkoleń i motywacji. Po jakimś czasie pojawiały się kolejne firmy oparte na podobnej zasadzie oferujące ubezpieczenia, kosmetyki, itp. Często te same osoby przechodziły z jednej firmy do kolejnej, wykorzystując swoją "siec" dystrybutorów.
Faktem jest, że w takich systemach zarabiali nieliczni, większość zaś zarabiało na koszty lub kończyło na pakietach startowych. Tylko niektóre jednostki miały pretensje, że zostały oszukane bo straciły swój czas i jakieś tam pieniądze. Większość wiedziała, że była przecież mowa o ryzyku i o tym, że potencjalni klienci mogą już być obsługiwani przez wcześniej zaczynających. Nieliczni otrzymywali spore profity i tłumaczyło się to tym, że ONI pracowali najwięcej. ... i z nich jak będziemy brali przykład to też dużo zarobimy.

Ale to jest uleganie iluzji. Filozofia Vaysnawa tłumaczy, że niezależnie od włożonego wysiłku w naszą pracę, owoce pojawiają się zgodnie z wolą Absolutu. Dlatego powinniśmy wykonywać nasze obowiązki właściwie i bez przywiązywania się do rezultatu. Jeżeli taka praca pomaga nam w pamiętaniu o Krysznie, wówczas jesteśmy właściwie usytuowani w swoich obowiązkach, Jeżeli zapominamy poprzez taką pracę o Krysznie, wówczas pomyślmy o zmianie zaangażowania. ...

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: UWAGA LYONESS!

Post autor: Mathura » 01 cze 2012, 17:06

W Amway aby coś zarobić musisz coś sprzedać. Podobnie jest nieomal w każdym z innych systemów tego typu. W Lyoness zarabiasz/oszczędzasz robiąc swoje codzienne zakupy. Nic nie trzeba sprzedawać. To jest zasadnicza różnica. Zakupy i tak robić trzeba. Dlaczego więc nie kopić taniej jeśli jest taka możliwość? Dlatego w Lyoness korzystać może ostatecznie każdy. Nawet 70-cio letnia kobieta. One też kupują chleb.
Jeśli jednak ktoś chce z Lyoness budować biznes i chce tego spróbować. tez może . Jest taka możliwość. Jednak nie każdy się do tego nadaje. A jak się nie nadaje to niech nie startuje, aby potem nie marudzić, że oszukali.

Sam jestem ciekawy na czym Vamana Prabhu został oszukany przez Lyoness.

ODPOWIEDZ