Ciekawy film.

Co cię porusza, boli, cieszy
Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Ciekawy film.

Post autor: Mathura » 25 maja 2012, 09:00

Miła perspektywa. Ale czy to tylko perspektywa?

http://www.youtube.com/embed/nbKA0uuOW78?rel=0

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Ciekawy film.

Post autor: trigi » 25 maja 2012, 19:27

Ciekawy, kontrolować tez mozna za pomocą wody, idzie Bhima Ekadasi po którym nalezy obdazyc braminów wodą. Tez wiele ciekawych rzeczy w tym filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=SppiDB-h ... re=related
Jeśli człowiek moze przenosić wiadomosci mentalne za pomocą wody i zmieniac tak rzeczywistość to co sie stanie jak woda przeniesie mysli Absolutu?

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Ciekawy film.

Post autor: padmak » 28 maja 2012, 21:18

W każdym atomie obecny jest Absolut. Absolut jest źródłem wiedzy, pamięci i zapomnienia. Naukowcy badają wodę, która jest czystym elementem jednej z ośmiu energii materialnej Absolutu, obok ziemi, ognia, powietrza, eteru, umysłu inteligencji i ego.
Kryszna mówi w Bhagavatgicie: Ja jestem smakiem wody.

Film o wodzie ukazuje, jak grono badaczy zaczyna dostrzegać związek nauki z wiarą, związek między materią a duchem, związek między człowiekiem a Absolutem. Absolut, który jest źródłem, jest początkiem. Jest to jeden z objawów Złotego Wieku, w którym człowiek, pomimo kali-yugi zwraca się w kierunku Absolutu.

Ciekawe i proste doświadczenia. Np. z 1999 roku, w którym pewien Japończyk zanurzył w wodzie w trzech szklankach ryż. Postawił te trzy szklanki obok siebie. Przez miesiąc, raz dziennie podchodził do tych szklanek i każdą traktował inaczej. Do pierwszej mówił "Dziękuję" (origato) , do drugiej mówił "nie nawiedzę cię", a trzecią szklankę ignorował (nic do niej nie mówił).
Po miesiącu, w pierwszej szklance ryż w naturalny sposób sfermentował, w drugiej woda odparowała, a ryz stał się czarny i wyschnięty. Trzecia szklanka miała spleśniały ryż.

Kiedy to oglądałem a teraz o tym piszę, przyszły mi na myśl trzy siły natury materialnej....

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Ciekawy film.

Post autor: trigi » 29 maja 2012, 09:54

Ciekawy był tez eksperyment z telepatią na drugi koniec świata, od razu miałem na mysli jak wibrowana Maha Mantra okrąża naszą planete. Lub też jak mysląc o innych można zmieniać rzeczywistość w subtelny sposób na odległość. Czytałem tą nową książke (Re)perkusje (wyd.Purana) i tam była właśnie historia konfliktu matki z córką mająca korzenie w poprzednim zyciu. Po retrospekcji mama zrozumiała geneze konfliktu i b. ciepło wręcz miłośnie myslała potem o swojej córce. O dziwo po powrocie do domu córka nie trzaskała jak zwykle drzwiami tylko podeszła od tyłu do mamy przytuliła się i powiedziała - kocham cię. Ciekawe te retrospekcje pozwalają spojrzeć szerzej na konflikty życia codziennego.

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Ciekawy film.

Post autor: padmak » 29 maja 2012, 21:04

Film ten daje tez naukowe dowody, ze słowa maja ogromną moc. Moc kształtowania. Dźwięk wpływa na wszystko. Dlatego masz rację, że wibracja Hare Kryszna może w ogromny sposób transcendentalnie wpływać na otoczenie.

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Ciekawy film.

Post autor: Mathura » 01 sty 2013, 11:26

Inny ciekawy film.
Może nie dla wszystkich, ale nie wszyscy muszą oglądać. :)

Film trzeci od góry. Prelekcja Danuty Sharmy. Warto obejrzeć całość.

ODPOWIEDZ