100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Co cię porusza, boli, cieszy
Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: trigi » 13 sty 2012, 09:46

Arleta pisze: Fakt, że ktoś urodził się w biednym kraju afrykańskim i żyje w prymitywnych warunkach nie mając pojęcia o właściwym życiu jest dowodem na to, że w poprzednim życiu musiała być to bardzo zdegradowana istota.
Afryka jest miejscem do odbierania złej karmy, no i jak widac tworzenia nowej.

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: Bolito » 13 sty 2012, 22:26

Arleta pisze:Czasy wedyjskie dawno minęły. Dawno nie ma braminów o takich kwalifikacjach. Po to pojawił się na ziemi Pan Budda, żeby uświadomić głupim ludziom bezcelowość i ohydę takiego postępowania, czyli zabijania w ofierze biednych zwierząt.
A co to ma dorzeczy , że było dawno? I tu i tam mamy do czynienia z ofiarą motywowaną religijnie. Skąd pewność, że w obrzędach południowoafrykańskich chodzi tylko o zjedzenie krowy? Jak już wspomniałem wcześniej, oni rzadko jedzą wołówinę, bo krowa to majątek.
Arleta pisze:Ludożerstwo dałam tylko jako przykład jednej z pradawnych tradycji, występujących w Czarnej Afryce. Nie można usprawiedliwiać głupiego, zwierzęcego postępowania religijną lub etniczną tradycją. Europa ma na przykład wielowiekową chrześcijańską tradycję topienia czarownic. Czy to znaczy, że najbliższe święto uświetnimy utopieniem w beczkach kilku czarownic na Placu Zamkowym w Warszawie? Raczej nie.
Wątek zaczął się od informacji dotyczącej RPA, więc może lepiej przy tym pozostać.
Oświeć mnie, jakie polskie czy europejskie święto wiąże się z topieniem czarownic?
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: trigi » 14 sty 2012, 08:54

Bolito pisze: Wątek zaczął się od informacji dotyczącej RPA, więc może lepiej przy tym pozostać.
Oświeć mnie, jakie polskie czy europejskie święto wiąże się z topieniem czarownic?
Topi sie tylko marzanne na 1 dzien wiosny

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: Arleta » 14 sty 2012, 10:48

Ojejku, Bolito! Czy chcesz rozmawiać na poziomie, czy czepiać się takich głupot? Ciemnota jest ciemnotą i kropka. Czy zabijanie krowy ubiera się w jakąś ideologię, kulturę lub religię- to i tak pozostanie jasny i prosty fakt zabicia krowy. Wydawało mi się, że od czasu Pana Buddy powinno być to jasne.

Ciemnota jest wszędzie, nie tylko w Afryce. Wystarczy posłuchać w Polsce niektórych wypowiedzi. BRRRR!!!!
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: trigi » 14 sty 2012, 13:46

Z ksiazki MAŁŻEŃSTWO W DAWNYCH INDIACH:
(...)gdy kobieta nie czuje opieki i schronienia oraz musi sama zmagać się z brutalnym światem, walcząc o swe prawa, przejawia się jej druga natura. To, o czym pisaliśmy dotychczas możemy określić naturą matki, teraz powiemy o naturze tygrysicy.(...)
Obudziłeś tygrysice Bolito :D

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: Arleta » 14 sty 2012, 17:29

trigi pisze:Z ksiazki MAŁŻEŃSTWO W DAWNYCH INDIACH:
(...)gdy kobieta nie czuje opieki i schronienia oraz musi sama zmagać się z brutalnym światem, walcząc o swe prawa, przejawia się jej druga natura. To, o czym pisaliśmy dotychczas możemy określić naturą matki, teraz powiemy o naturze tygrysicy.(...)
Obudziłeś tygrysice Bolito :D
Od razu "tygrysica"! Co najwyżej skromna obrończyni afrykańskich krów.:)
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: Bolito » 14 sty 2012, 22:03

trigi pisze:Topi sie tylko marzanne na 1 dzien wiosny
Ale to symbol zimy, nie słyszałem, żeby z tej okazji likwidowano autentyczne czarownice.
Arleta pisze:Ojejku, Bolito! Czy chcesz rozmawiać na poziomie, czy czepiać się takich głupot? Ciemnota jest ciemnotą i kropka. Czy zabijanie krowy ubiera się w jakąś ideologię, kulturę lub religię- to i tak pozostanie jasny i prosty fakt zabicia krowy. Wydawało mi się, że od czasu Pana Buddy powinno być to jasne.

Ciemnota jest wszędzie, nie tylko w Afryce. Wystarczy posłuchać w Polsce niektórych wypowiedzi. BRRRR!!!!
To nie głupoty. Jedno zabijanie krów akceptujemy, bo miało akceptowaną przez nas podbudowę religijna i poza tym "to było dawno", drugie odrzucamy, bo dzieje się teraz i nie mamy właściwie pojęcia, co za tym stoi. Chyba w wolnej chwili poszukam czegoś o znaczeniu ofiar z bydla u południowych ludów Bantu, żeby jakoś rozeznać się w temacie. Na razie przypominają mi się 2 ciekawostki. W Lesotho największy komplement, jakim można kogoś obdarzyć, to pochwalić jego krowy. A bardzo cenioną umiejętnością jest układanie improwizowanej poezji o ... krowach.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: trigi » 14 sty 2012, 22:17

Prabhu nie porównuj beztialskiego zarzniecia byka z wedyjska ofiara no prosze...
Przede wszystki byk był młody i zdrowy (widziałem), nie stary.
Nie było ognia ofiarnego, mantr, kapłanów i nademiar swiadomości. Zrobił to łajdak poligamista.
Bolito próbujesz naciagnac afrykańska kultureczke do rozmiarów megatretayugi.
A te mućkowe komplementy to jak brzmią znasz może?

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: Bolito » 15 sty 2012, 18:35

trigi pisze:Prabhu nie porównuj beztialskiego zarzniecia byka z wedyjska ofiara no prosze...
Przede wszystki byk był młody i zdrowy (widziałem), nie stary.
Nie było ognia ofiarnego, mantr, kapłanów i nademiar swiadomości. Zrobił to łajdak poligamista.
Bolito próbujesz naciagnac afrykańska kultureczke do rozmiarów megatretayugi.
A te mućkowe komplementy to jak brzmią znasz może?
Chodziło mi tylko o to, że być może dla kogos patrzącego na to z zewnątrz, w obydwu wypadkach było to takie samo zabicie zabicie zwierzęcia. Potrafimy sobie wytłumaczyć ofiarę z czasów wedyjskich, może dzisiejsi Bantu też znajdują na to religijne wytłumaczenie. A poligamia, to zarzut znów z punktu widzenia naszej kultury. Poematów o krowach nie znam, ale samego mnie to interesuje. Jak coś znajdę, to podrzucę.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: 100lecie Afrykańskiego Kongresu Narodowego

Post autor: trigi » 15 sty 2012, 19:14

Bolito pisze:Chodziło mi tylko o to, że być może dla kogos patrzącego na to z zewnątrz, w obydwu wypadkach było to takie samo zabicie zabicie zwierzęcia. Potrafimy sobie wytłumaczyć ofiarę z czasów wedyjskich, może dzisiejsi Bantu też znajdują na to religijne wytłumaczenie.
1.Nazisci tez mieli filozofię.
2.Zabawa "znajdz szczegóły w obrazkach" jest dużo róznic.
3.Poligamia jest dopuszczalna wytyczną jest swiadomość poligamisty i działanie zgodnie z wedami.
4.To ze niby nie jedza wołowiny - zmienia sie na gorsze.
17 procent dzieci w RPA w wieku od 1 do 9 lat cierpi z powodu tuszy. W RPA 56 procent kobiet i 29 procent mężczyzn jest otyłych, podczas gdy w innych regionach kontynentu miliony osób cierpią z głodu. Lekarze nawołują mieszkańców RPA, by wrócili do tradycyjnej diety, za przykład podając południowoafrykańskich seniorów, którzy często są zdrowsi niż ich dzieci czy wnuki.
Spozycie wołowiny w RPA na głowe mieszkańca na rok - procenty wzrost \ spadek
2010 14 (KG) 0,00% x 50 mln ludzi = 700 000 ton / rok
2011 14 (KG) 0,00%
2012 14 (KG) 0,00%

Produkcja wołowiny RPA rok MT mega tona
2010 690 (1000 MT CWE) 0.88 %
2011 680 (1000 MT CWE) -1.45 %
2012 670 (1000 MT CWE) -1,47%
Chyba szamią, az sie uszy trzesą - co prawda do stanów im daleko
2012 35 (KG) spozycie
2012 11463 (1000 MT CWE) produkcja

ODPOWIEDZ