Jak widać są tacy co myslą w KK

Co cię porusza, boli, cieszy
Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: trigi » 04 lis 2012, 12:29

Natury nie przeskoczysz...
Obrazek

Za zdjęcie z Nergalem!
Wiele zamieszania narobiło kilka dni temu zamieszczone przez Nergala na Facebooku zdjęcie z księdzem Adamem Bonieckim. Nikt nie spodziewał się jednak, że przypadkowe spotkanie na krakowskim lotnisku wzbudzi u niektórych aż tak skrajne reakcje. Kontrowersyjny muzyk, któremu część mediów przypięła etykietę "naczelnego satanisty" w Polsce, pozuje do zdjęcia razem z księdzem? Dla wielu osób to nie do pomyślenia!
W drodze na Targi Ksiazki do Krakowa spotkalem...ks. Bonieckiego! Jak sie okazalo, cel naszej podrozy jest ten sam. Sprezentowalem mu "Spowiedz heretyka" i uscisnalem reke... zaskoczyl mnie proszac o dedykacje:)
Ks. Adam Boniecki stanal w mojej obronie w niejednej debacie publicznej, narazajac sie tym samym hierarchom koscielnym. Szacunek i sympatia ponad podzialami? Jestem na TAK - tak Adam Darski skomentował swoje zdjęcie z ks. Bonieckim
Zupełnie inaczej spotkanie to zinterpretował Wojciech Cejrowski. Podróżnik i telewizyjny gwiazdor słynący z kontrowersyjnych często poglądów nazwał całą sytuację "publicznym zgorszeniem". Jego zdaniem księdza Bonieckiego powinna spotkać surowa kara.
Natychmiast jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie. O tym powinno trąbić się we wszystkich mediach. Skoro zdarzyło się to w Krakowie, to powinien to zrobić lokalny biskup - oburza się w wywiadzie dla jednego z portali Cejrowski. Nie jestem specjalistą od prawa kanonicznego, ale tak mi się wydaje na chłopski rozum. Niegodziwe zachowanie księdza, który posługuje się w tym przypadku rangą kościelną - to jest ksiądz Kościoła Katolickiego - a dopiero potem pan Boniecki. Tego nie wolno było zrobić, to skandaliczne zachowanie. To osobiście dotyka również mnie.
Czy to początek kolejnych problemów ks. Adama? Przypomnijmy, że wieloletni redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego w 2011 roku otrzymał od hierarchów kościelnych zakaz wystąpień publicznych w związku z popieraniem przez niego Nergala oraz rzekome wypowiedzi sprzeczne z naukami Kościoła. Mimo to duchowny nadal publikuje. Po wszystkim wydał nawet książkę zatytułowaną Lepiej palić fajkę niż czarownice, która okazała się bestsellerem
Czy przypadkowe spotkanie muzyka z księdzem zasługuje, jak twierdzi Cejrowski, na zainteresowanie ze strony władz Kościoła? Zgadzacie się z podróżnikiem, że doszło do "publicznego zgorszenia" i "skandalicznego zachowania"? A może rację ma Nergal, który głosi "szacunek i sympatię ponad podzialami"?
Obrazek
Tak zgadzam sie - na pal poganina!

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: ParamatmaDas » 05 lis 2012, 00:11

Nie wiem o co chodzi. Tytul watku nie podoba mi sie.
Ale co do samego ks. Bonieckiego czytuje go czasmi w "tygodniuku powszechnym" mam nadzieje ze kiedys powstanei cos podbnego bhaktowskiego. Z dziedziny kultry i sztuki, na poziomie pisanie z dodatkeim Kryszny. I poszanowaniem dla inncyh Swaitopogladow. Bylo kiedys kilak ciekawych gazet np "wisznu-wedrowanie" ale chyba zaniklo.

Co do Neglara, to poprstu ks Boniecki zauwazyl ze bycie chzrejaninem nie polega na nienawiesci i krzczniu, ale na rozumieniu tekstu Biblii, a nie ekscytacji ze ktos podarl okladke.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: trigi » 05 lis 2012, 07:46

ParamatmaDas pisze:Nie wiem o co chodzi. Tytul watku nie podoba mi sie.
Juz Ci go kiedyś tłumaczyłem. To tak jak z lokomotywą, może ciagnąć albo pchać efekt jest ten sam.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: ParamatmaDas » 07 lis 2012, 01:52

Malo rozumiem z tych twoich przypowiesci i powiedzien.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: trigi » 07 lis 2012, 07:07

Można krytykować lub chwalić cel jeden - eliminacja błędów.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: ParamatmaDas » 07 lis 2012, 11:31

Masz na celu wyeliminowac bledy w KK?

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: trigi » 07 lis 2012, 12:00

Ja Heraklesem nie jestem i z oczyszczeniem stajni Augiasza sobie nie dam rady.
Mam problemy z dokładnym umyciem siebie...
Obrazek
świeto reformacji juz było.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: ParamatmaDas » 07 lis 2012, 12:23

Teraz to juz wogle nic nie rozumiem. Widac takie rozwy sa zwyczajnie bez sensu.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: trigi » 07 lis 2012, 12:30

Jak nie widzisz sensu to nie rozmawiaj,
jak widzisz sens wypowiedzi to sie wypowiedz.
Tak ja rozumuje, co nie znaczy ze moje wypowiedzi
z automatu muszą mieć sens.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Jak widać są tacy co myslą w KK

Post autor: ParamatmaDas » 07 lis 2012, 14:27

Piszesz ze celem jest eliminacja bledow, Pytam czy zamierzasz eliminwa cbledy mowisz z enie, raz tak raz tak to bez sensu. Lepiej powiedz szczre ze celem jest delektowanie sie bledami bedzie jasne:)
a nie eliminacja bledow u sasiadow gdzie nie masz nawet dostepu do stajni Augiasza. delektowanie sie.

ODPOWIEDZ