Świątynia na miarę naszych możliwości (w Krakowie)

Co cię porusza, boli, cieszy
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Świątynia na miarę naszych możliwości (w Krakowie)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 paź 2008, 17:29

Zostalem zainspirowany przez Anirudhę Prabhu do wymyslenia swiatyni jakiej chcemy, której projekt moglibyśmy prezentować potencjalnym sponsorom. Łatwiej sponsorować gdy wiadomo na co. Proszę o propozycje świątyń. Muszą to być światynie niewielkie, niedrogie, chyba, że mielibyśmy tylko się na jakieś większej wzorować. Mnie osobiscie podobają się świątynie z architekturą wschodnią ale mogą też być świątynie na konstrukcji europejskiej, bo być moze taką byłoby latwiej zbudować czy zaprojektować, żeby nie bujać w obłokach. Małe też moze byc stylowe i przyciagające turystów. Chyba, ze nie chcemy turystów, to wtedy nie ma problemu, bo kupujemy 20 letni dom i spokojne życie duchowe zapewnione, bez wycieczek klasy wyższej i średniej co niedzielę.


Shri Mangesh Devasthan
Mangeshi, Goa, India.
Obrazek

Sri Siva Vishnu Temple
Obrazek

Bangalore ISCKON Temple
Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 29 paź 2008, 20:25

Pierwsza jest fajna.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 29 paź 2008, 20:51

Rzeczywiście mnie też się podoba ta pierwsza.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Janaka das
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2007, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Jaka Świątynia?

Post autor: Janaka das » 30 paź 2008, 18:06

Mnie też ta pierwsza - różowa podoba się najbardziej. Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze do tematu. Ponieważ jesteśmy ruchem misyjnym - mamy za zadanie przyciągać nowe osoby do naszego ruchu - przecież tyle rzeczy w tym celu się robi - od rozprowadzania książek po taką niezwykłą działalność jaką prowadzi Indradyumna Swamii. Biorąc to pod uwagę, sądzę że nowa świątynia powinna być naprawdę wizualnie ładna i w typowo hinduskim stylu. Tak, aby osoby z zewnątrz, patrząc na tę świątynię nabierały ochoty aby tam wejść i zobaczyć co jest w środku. Taka świątynia nie musi być jakaś ogromna ani wybitnie droga ale przede wszystkim przyciągająca. No i jeszcze jeden istotny szczegół - na ładny projekt sponsor chętniej da pieniądze.
Janaka

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: Jaka Świątynia?

Post autor: Rasasthali » 30 paź 2008, 23:22

Obrazek
Obrazek

Jak bylam przez jakis czas w Bostonie to poszlismy z mezem do swiatyni hinduskiej w Ashland (ma wiele Bostw jak Lakshmi, ale chyba jednym z wazniejszych jest piekny Vanketesvara czyli Visnu - wlasnie do tego oltarza ustawilismy sie po darsan i prasadam w formie ognika i jakichs innych rzeczy), praktycznie kilka kilometrow za domem rodzicow. Z wygladu bardzo mi sie podobala ta swiatynia, choc nie wiem czy nie trudno znalezc architektow i artystow ktorzy by pomogli wykonac podobny projekt.

Pozatym, niestety ta swiatynia mocno sie niszczyla i w srodku bylo brudno, az przykro mi bylo patrzyc. Trzeba sie upewnic ze material, z ktorego zostanie wykonana swiatynia wewnatrz i zewnatrz bedzie wytrzymaly i za pare lat sie nie zniszczy.

Moze Arku skontaktuj sie z Ranchorem Prabhu, moge zdobyc adres jak chcesz, bo wiem ze on kiedys sie zajmowal projektem tej swiatyni w Mayapur, ma pewnie sporo dobrych rad.
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: Świątynia na miarę naszych możliwości (w Krakowie)

Post autor: Rasasthali » 30 paź 2008, 23:40

Znalazlam inne przyklady:

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
http://actinidia.wordpress.com/

Vivecana

Post autor: Vivecana » 31 paź 2008, 06:04

Fajnie się wam buja w obłokach? ;)

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 31 paź 2008, 10:39

Vivecana pisze:Fajnie się wam buja w obłokach? ;)
Komu? Na pewno nie mi. Arek chce sie zastanowic nad stylem, to podaje przyklady. Co do funduszy, to nie mam pojecia ile jest i czy jest -- nie moja dzialka.

A Ty zamiast wysmiewac sie z innych, napisz cos pozytecznego.
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
alex
Posty: 51
Rejestracja: 02 mar 2008, 15:55

Post autor: alex » 31 paź 2008, 10:53

Dzięki Rasasthali naprawde sliczne foty swiątyn ,wiem ze bhaktowie z Moskwy maja juz projekt swojej świątyni ale nie mogę jej znalezć tez mi się bardzo podobała !

Vivecana

Post autor: Vivecana » 31 paź 2008, 12:35

Rasasthali pisze:
Vivecana pisze:Fajnie się wam buja w obłokach? ;)
Komu? Na pewno nie mi. Arek chce sie zastanowic nad stylem, to podaje przyklady. Co do funduszy, to nie mam pojecia ile jest i czy jest -- nie moja dzialka.

A Ty zamiast wysmiewac sie z innych, napisz cos pozytecznego.
Niepotrzebnie jesteś taka agresywna :)

ODPOWIEDZ