Wielka Orkiestra grała z głową?

Co cię porusza, boli, cieszy
Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Wielka Orkiestra grała z głową?

Post autor: Green_lake » 14 sty 2008, 08:23

Mam spore zastrzeżenia co do idei WOSP jak i samego J.Owsiaka.

1-WOSP w zeszłym roku uzbierała troszkę ponad 30 mln złotych. Wiem, że dla wieszkosci Polaków ta kwota robi niesamowite wrażenie, można też za nią dość sporo sprzętu medycznego kupić, ale...
Tak naprawdę przypatrzmy się:
30 mln w przeliczeniu na 1 Polaka to mniej niż 1 zł :)
Przypuśćmy, że w przeliczeniu na 1 dorosłego pracującego Polaka to będzie niecałe 4 zł! Czyli bardzo mało.
Dla porównania podam, że ja osobiście, tytułem składki zdrowotnej idącej na służbę zdrowia miesięcznie odprowadzam kwotę ok 190 zł!!!
A takich osób jak ja, jest cała masa - składkę zdrowotną odprowadza się od każdego pracownika w wysokości 9% zarobków!
Gdzie idą te pieniądze - to też jest dla mnie zagadką? Bo to już nie jest 30 mln rocznie to są miliardy złotych!

Biorąc pod uwag niezaprzeczalny fakt, że dość sporą część z tych pieniędzy wpłaciły firmy, które chciały się przy okazji WOSP zareklamować. To powyższe wyliczenie na głowę, będzie jeszcze niższe:)
Czyli statystycznie, zwykły pracujący obywatel do puszki wrzucił co najwyzej 2 zł:)

2- Jestem bardzo ciekaw i bardzo mnie denerwuje, że zaden wścibski dziennikarz nie wyliczył do tej pory ile ta cała hucpa J. Owsiaka kosztuje?
Podejrzewam, że organizacja koszty jej organizacji (za którą oczywiście płacą sponsorzy a nie WOSP niemniej tak czy inaczej kosztuje) znacznie przewyższa to co zostanie uzbierane:)

3- Niesmaczne i zabawne było to jego wczorajsze wożenie tyłka samolotem. Przypominał mi strusia pedziwiatra. I jestem też ciekaw ile kosztowały te przeloty i czy np nie mżna by było z nich zrezygnować i przeznaczyć kasę na ten sprzęt, który tak bardzo jest przecież wg Owsiaka dzieciom potrzebny:)
Ale oczywiście J.O. musiałby przecież gwiazdą niczym JP2 i musiał pielgrzymować po całej ojczyźnie.

4- A tak poza tym. Mam dość sceptyczne podejście do wszelkiej maści naukowców (szczególnie w zakresie medycyny - większość odkryć medycznych, badań było i nadal jest przeprowadzanych w ubogich państwach na więźniach itp przez naukowców zachodnich, kto uważa, że było to wyłącznie w obozach w oświęcimiu i dziś sie takich badań już nie robi jest chyba bardzo naiwny. Np w Chinach nagminnie i na olbrzymią skalę przeprowadza się eksperymenty)
Poza tym, abstrahując od superdrogich usług medycznych, firmy farmaceutyczne - zdzierają olbrzymi haracz za swoje niby cudowne leki.
A czy lekarze na współ z firmami farmaceutycznymi tak naprawdę leczą?

Jakoś nie słyszałem o cudzie nieśmiertelności!
Każdy musi umrzeć i nie ma przed tym żadnego panaceum, a takie przedłużanie zycia o jakąś nędzną chwilę, jest tylko niepotrzebną stratą czasu i forsy.
Przyjrzyjcie się np panu Świtajowi. Juz dawno spokojnie by sobie odszedł, a nie wciąż był dzięki medycynie warzywem.

Nie udoskonalajmy zatem natury!
J. Owsiak szczególnie dba o dzieci, ba nawet noworodki, które normalnie nie miałyby szansy na przezycie.

Ale ratując ułomne noworodki, nie zapominajmy, wprowadzamy do społeczeństwa materiał genetyczny z defektami!

Naturalnie one by nie przeżyły. Dzięki WOSP mają szanse, ale następne pokolenia będą coraz słabsze i bedą wymać jeszcze więszkszych nakładów na medycynę:)
No i może o to im chodzi:)

Pamietajmy poza tym, że wszelka ingerencja człowieka w przyrode zawsze kończy się katastrofą. Nie udoskonalajmy jej!
Sami zresztą widzicie ile szkód robi GMO!!!
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

yogamaya

Post autor: yogamaya » 14 sty 2008, 09:10

Pan Jurek robi to czego inni nie mogą lub nie chcą bo np muszą podnieść pensje pielęgniarkom czy też lekarzom itp
Green_lake pisze:Niesmaczne i zabawne było to jego wczorajsze wożenie tyłka samolotem
Fakt, można zarządzać sztabem z jednego miejsca.
Green_lake pisze:Każdy musi umrzeć i nie ma przed tym żadnego panaceum, a takie przedłużanie zycia o jakąś nędzną chwilę, jest tylko niepotrzebną stratą czasu i forsy.
Wielu, jak nie większości ludzi zależy głównie na ciele materialnym.
Green_lake pisze:następne pokolenia będą coraz słabsze i bedą wymać jeszcze więszkszych nakładów na medycynę:)
Tak, pod koniec Kali Yugi krowy będą wielkości psa, a ludzie... ? :D
Wszystko to co się dzieje jest można powiedzieć "naturalnym biegiem spraw", faktem jest też to, że można zmienić swoje życie, środowisko, kolegów, kraj, itd poprzez własne uczynki i pragnienia.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 14 sty 2008, 11:30

Ten wątek chyba kiedyś już był?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Caturmukha dasa

Re: Wielka Orkiestra grała z głową?

Post autor: Caturmukha dasa » 14 sty 2008, 12:50

Green_lake pisze:Mam spore zastrzeżenia co do idei WOSP jak i samego J.Owsiaka.

1-WOSP w zeszłym roku uzbierała troszkę ponad 30 mln złotych. Wiem, że dla wieszkosci Polaków ta kwota robi niesamowite wrażenie, można też za nią dość sporo sprzętu medycznego kupić, ale...
Tak naprawdę przypatrzmy się:
30 mln w przeliczeniu na 1 Polaka to mniej niż 1 zł :)
Przypuśćmy, że w przeliczeniu na 1 dorosłego pracującego Polaka to będzie niecałe 4 zł! Czyli bardzo mało.
Dla porównania podam, że ja osobiście, tytułem składki zdrowotnej idącej na służbę zdrowia miesięcznie odprowadzam kwotę ok 190 zł!!!
A takich osób jak ja, jest cała masa - składkę zdrowotną odprowadza się od każdego pracownika w wysokości 9% zarobków!
Gdzie idą te pieniądze - to też jest dla mnie zagadką? Bo to już nie jest 30 mln rocznie to są miliardy złotych!

Biorąc pod uwag niezaprzeczalny fakt, że dość sporą część z tych pieniędzy wpłaciły firmy, które chciały się przy okazji WOSP zareklamować. To powyższe wyliczenie na głowę, będzie jeszcze niższe:)
Czyli statystycznie, zwykły pracujący obywatel do puszki wrzucił co najwyzej 2 zł:)

2- Jestem bardzo ciekaw i bardzo mnie denerwuje, że zaden wścibski dziennikarz nie wyliczył do tej pory ile ta cała hucpa J. Owsiaka kosztuje?
Podejrzewam, że organizacja koszty jej organizacji (za którą oczywiście płacą sponsorzy a nie WOSP niemniej tak czy inaczej kosztuje) znacznie przewyższa to co zostanie uzbierane:)

3- Niesmaczne i zabawne było to jego wczorajsze wożenie tyłka samolotem. Przypominał mi strusia pedziwiatra. I jestem też ciekaw ile kosztowały te przeloty i czy np nie mżna by było z nich zrezygnować i przeznaczyć kasę na ten sprzęt, który tak bardzo jest przecież wg Owsiaka dzieciom potrzebny:)
Ale oczywiście J.O. musiałby przecież gwiazdą niczym JP2 i musiał pielgrzymować po całej ojczyźnie.
A czy nikt nie ma zastrzeżeń wobec ciebie i nigdy nie miał ??? Co ty zrobiłeś dla innych dobrego w trakcie swego dotychczasowego życia ??? Czy coś z tego, co zrobiłeś dla innych może się równać nawet w ułamku procenta z tym, co zrobił Pan Owsiak ???

A oto coś dla nas wszystkich:

"...Należy szukać towarzystwa czystego bhakty, zaawansowanego i niezachwianego w służbie oddania dla Pana, o sercu CAŁKOWICIE wolnym od skłonności do krytykowania innych i służyć mu z pełną wiarą"
N.I. tekst 5

Czy jesteś taką osobą ???
4- A tak poza tym. Mam dość sceptyczne podejście do wszelkiej maści naukowców (szczególnie w zakresie medycyny - większość odkryć medycznych, badań było i nadal jest przeprowadzanych w ubogich państwach na więźniach itp przez naukowców zachodnich, kto uważa, że było to wyłącznie w obozach w oświęcimiu i dziś sie takich badań już nie robi jest chyba bardzo naiwny. Np w Chinach nagminnie i na olbrzymią skalę przeprowadza się eksperymenty)
Poza tym, abstrahując od superdrogich usług medycznych, firmy farmaceutyczne - zdzierają olbrzymi haracz za swoje niby cudowne leki.
A czy lekarze na współ z firmami farmaceutycznymi tak naprawdę leczą?

Jakoś nie słyszałem o cudzie nieśmiertelności!
Każdy musi umrzeć i nie ma przed tym żadnego panaceum, a takie przedłużanie zycia o jakąś nędzną chwilę, jest tylko niepotrzebną stratą czasu i forsy.
Przyjrzyjcie się np panu Świtajowi. Juz dawno spokojnie by sobie odszedł, a nie wciąż był dzięki medycynie warzywem.

Nie udoskonalajmy zatem natury!
J. Owsiak szczególnie dba o dzieci, ba nawet noworodki, które normalnie nie miałyby szansy na przezycie.

Ale ratując ułomne noworodki, nie zapominajmy, wprowadzamy do społeczeństwa materiał genetyczny z defektami!

Naturalnie one by nie przeżyły. Dzięki WOSP mają szanse, ale następne pokolenia będą coraz słabsze i bedą wymać jeszcze więszkszych nakładów na medycynę:)
No i może o to im chodzi:)

Pamietajmy poza tym, że wszelka ingerencja człowieka w przyrode zawsze kończy się katastrofą. Nie udoskonalajmy jej!
Sami zresztą widzicie ile szkód robi GMO!!!
Proszę przyrzeknij tutaj wszystkim na forum, że nigdy, od dnia dzisiejszego nie pójdziesz do lekarza i nie weźmiesz ŻADNYCH leków.
Twoje życie w porównaniu z wiecznością jest jedynie chwilą czasu, a więc po co tak się starasz żyć, skoro to tylko chwila???

Proszę daj innym żyć ich własnym życiem i ich własną prędkością postępu i raczej ucz innych poprzez własny przykład, niż przez tanie słowa. Każdy z nas ma WIELKIE TONY węgla do przerzucenia i lepiej skupić się na tym, niż bez żadnego celu szukać sensacji i błędów u innych. Czy pomaga Ci to być samemu lepszym ??? Bardziej wolnym od pożądania, gniewu i chciwości ???

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 14 sty 2008, 14:35

Do >>>> Caturmukha dasa

Oczywiście, masz bardzo dużo racji i bardzo trudno polemizować z Twoim postem.

Ja napiszę tak, że owszem rzeczywiście oberwało się ode mnie J.O. i to masz rację nie powinienem.
Niemniej w swym poście chciałem zwrócić głównie uwagę nad bezsensownością całej zbiórki, która sama w sobie odbywa sie dośc znacznym kosztem organizacyjnym oraz na sam problem istoty medycyny, która wg mnie robi więcej złego niż dobrego i tutaj przykładów można by było mnożyć.

Jest jeszcze jedna kwestia, która została przeze mnie tylko częściowo poruszona.
Chodzi mi o finansowanie służby zdrowia.
Jak napisałem w poście ok 190 zł miesięcznie płacę za składkę tzw zdrowotną czyli w porównaniu z tym co wpłacił statystyczny obywatel JO - bardzo dużo. Od każdego pracującego do NFZ odprowadzane sa miliardy złotych.
A jaka kondycja jest szpitali to każdy wie.
Więc może, zamiast pomagać NFZ - bo takie zbiórki nie tylko służą pacjentom ale przede wszystkim wyręczają NFZ od ich psiego obowiązku względem tychże pacjentów, należałoby rozliczyć NFZ
Naprawdę bardziej bym się cieszył, gdyby (z całym szacuniem) pan Owsiak i jego cała ekipa rozliczyła NFZ i rząd z wpłacanych tam pieniędzy niż kwestowała raz do roku. Wtedy (jestem przekonany) okazałoby się, że gdzieś w przeróżnych przekrętach tonie rocznie dużo więcej kasy niż JO do końca świata jest w stanie zebrać.


Acha, i to jest nasza wspólna kasa, bo prawie każdy płaci składkę zdrowotną. Do NFZ nie idzie kasa z kosmosu tylko od nas z naszych kieszeni. Doprawdy nie sponsorujmy dodatkowo NFZ!

Caturmukha dasa >>> W kwestii chodzenia do lekarza. Muszę przyznać, że czasami chodzę, ale może dlatego że czasami to jestem zdrowy:)
Ale obiecać nie mogę, że nigdy już nie pójdę. Bo widzisz, jak juz coś jest, to pozostaje jakiś wybór i trudno wtedy np nie skorzystać z pomocy chirurga jeśli złamało się rękę, ale gdyby tego chirurga nie było lub sztucznej nerki... gydby nie było antybiotyku... gdyby nie było niczego :)
Byłoby chyba naturalnie:)
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

:)

Post autor: Indulekha » 14 sty 2008, 15:02

Green_lake proszę zwróc się z Twoimi uwagami do P.Tuska, bo my tutaj za wiele nie pomożemy w tej kwestii.

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Re: :)

Post autor: Green_lake » 14 sty 2008, 16:57

Indulekha pisze:Green_lake proszę zwróc się z Twoimi uwagami do P.Tuska, bo my tutaj za wiele nie pomożemy w tej kwestii.
Tak to idealny adresat, ale tutaj mi chodzi o rozwijanie świadomości:)
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 14 sty 2008, 18:36

Green_lake pisze:Do >>>> Caturmukha dasa

Jest jeszcze jedna kwestia, która została przeze mnie tylko częściowo poruszona.
Chodzi mi o finansowanie służby zdrowia.
Jak napisałem w poście ok 190 zł miesięcznie płacę za składkę tzw zdrowotną czyli w porównaniu z tym co wpłacił statystyczny obywatel JO - bardzo dużo. Od każdego pracującego do NFZ odprowadzane sa miliardy złotych.
A jaka kondycja jest szpitali to każdy wie.
Więc może, zamiast pomagać NFZ - bo takie zbiórki nie tylko służą pacjentom ale przede wszystkim wyręczają NFZ od ich psiego obowiązku względem tychże pacjentów, należałoby rozliczyć NFZ
Naprawdę bardziej bym się cieszył, gdyby (z całym szacuniem) pan Owsiak i jego cała ekipa rozliczyła NFZ i rząd z wpłacanych tam pieniędzy niż kwestowała raz do roku. Wtedy (jestem przekonany) okazałoby się, że gdzieś w przeróżnych przekrętach tonie rocznie dużo więcej kasy niż JO do końca świata jest w stanie zebrać.


Acha, i to jest nasza wspólna kasa, bo prawie każdy płaci składkę zdrowotną. Do NFZ nie idzie kasa z kosmosu tylko od nas z naszych kieszeni. Doprawdy nie sponsorujmy dodatkowo NFZ!

Caturmukha dasa >>> W kwestii chodzenia do lekarza. Muszę przyznać, że czasami chodzę, ale może dlatego że czasami to jestem zdrowy:)
Ale obiecać nie mogę, że nigdy już nie pójdę. Bo widzisz, jak juz coś jest, to pozostaje jakiś wybór i trudno wtedy np nie skorzystać z pomocy chirurga jeśli złamało się rękę, ale gdyby tego chirurga nie było lub sztucznej nerki... gydby nie było antybiotyku... gdyby nie było niczego :)
Byłoby chyba naturalnie:)
Czy narzekanie jest twoim jedynym sposobem na życie ???

Jeśli składka 190 PLN jest dla ciebie za wysoka, to proponuję ci 4 rozwiązania;

1. Nie narzekaj, (bo takich zrzędzących bab i chłopów jest pełno) tylko zmień coś. Jeśli nie stać cię na to, więc:

2. Zbojkotuj tę składkę, ale licz się z konsekwencjami. Jeśli nie jesteś na tyle odważny, by to zrobić, to:

3. Zarabiaj o wiele więcej (przynajmniej 10 000/msc) lub jeśli nie masz, to załóż własny, dochodowy biznes, tak byś mógł śmiać się z wysokości składki zdrowotnej. Jeśli jednakże nie potrafisz i tego zrobić, to:

4. Po prostu przyjmij tę sytuację. Życie jest jak szkoła, PEŁNE NIESAMOWITYCH OKAZJI, by się czegoś nauczyć. ŁAP te okazje. Na końcu jest egzamin, ale ZAPEWNIAM cię, dla narzekających jest powtarzanie klasy i płacenie znowuż takich samych składek aż do momentu, kiedy ktoś się nauczy , że nie jest BOGIEM.

Proszę nie kontyuujmy już dłużej tego tematu, a odpowiedzi na pytania zostaw dla siebie. Powodzenia.

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 05 lut 2008, 09:24

Caturmukha dasa >>> Nie narzekam, choć może to tak wyglada, tylko przedstawiam swój krytyczny punkt widzenia na temat WOSP - to po pierwsze, a po drugie na kase, którą dostaje co miesiąc NFZ od ubezpieczonych i tylko to porównałem.

A do innych Użytkowników, tak ochoczo popierających idee WOSP czyli inaczej mówiąc wspieranie zachodniej medycyny, mam pytanie:
Czy jak J.O. będzie zbierał na sztuczne serca dla chorych dzieci, to też wesprzecie?!
Już dzisiaj sa wykonywane udane próby (zapewne czytaliście) bierze się serce szczura i na jago strukturze klonuje się ludzkie serce - czy Wam się to podoba.
Zresztą moi kochani "Miłośnicy Zwierząt", całe dotychczasowe osiągnięcia medycyny tzw zachodniej są zbudowane na śmierci wielu istnień i ludzkich jak i zwierzęcych. I kto uważa, że dziś nie eksperymentuje się na ludziach, to niech sobie przeczyta np raporty na temat Chin i innych tego typu krajów.
No i potem mamy zdobycze cywilizacji w takiej czy innej postaci. Nowoczesne leki i urządzenia, które jedynie przedłużają nasze nędzne życie:) O jakieś kolejne nędzne lata. Bezsensu.

A czy medycyna zachodnia pomaga?
Jednemu trochę pomoże, a drugiemu nawet przysporzy dodatkowych cierpień. Nie wiem czy ktokolwiek z Was chciałby być na miejscu pana Świtaja (tego obecnie słynnego Świtaja co tylko głową może ruszać)
To zasługa nie kogo innego ale właśnie medycyny. W innym kraju po prostu już byłby w innym wcieleniu:)
Dlatego jestem przeciwnikiem medycyny zachodniej!
Zresztą, moi drodzy, to już jest legendarne :) medycyna bierze się za klonowanie, a z najzwyklejszym katarem nie umie sobie poradzić.

Ale ja widzę, że dla większości, mimo składanych deklaracji i wyznawanych poglądów religijnych, życie tutaj na ziemi jest jednak wartością nadrzędną i niechętnie chcą się z nim rozstawać:). Dziwne to jest cokolwiek ale prawdziwe.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

ODPOWIEDZ