Radio

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Radio

Post autor: gndd » 06 gru 2006, 13:55

Pytanie i propozycja.

Jesli chodzi o radyjko, to zdaje sie, ze nie zawsze jest ktos, kto ma czas nadawac. Dopoki nie mamy prowadzacych na etacie :twisted: to moze moglibysmy miec grafik. Dokad tylko Arek i Naturalbeat nadaja to nie ma potrzeby, ale gdyby dolaczyl sie ktos jeszcze... np. ja. :oops: Na razie mysle o tym.

Myslalam, ze grafik moglby byc dostepny na stronie glownej. Tylko DJe mogliby tam pisac - wpisywac sie na liste, kiedy beda nadawac. Jesli maja konkretna idee co beda nadawac (pewnie chodziloby o rodzaj muzyki albo o to, czyj wyklad bedzie lecial), to mogliby to tez wpisac. Natomiast wszyscy mogliby czytac. W ten sposob DJe wiedzieliby kiedy sa luki i mogliby je w miare mozliwosci wypelniac, a czytelnicy wiedzieliby, kiedy radio nadaje, a czasami moze nawet co nadaje. Grafik moglby byc np. "od dzisiaj do za tydzien". Myslalam o tym jako o tabelce - siedem kolumn na siedem dni i iles tam rzedow (12?) na godziny. Format pewnie moglby byc inny, ale tabelka wydaje mi sie czytelna.

To tak jako propozycje w razie, gdyby znalazlo sie wiecej DJow... Nie wiem jak to jest technicznie, ale podejrzewam, ze jesli bedzie potrzeba, to pewnie daloby sie to zrobic.

To tylko taki pomysl...

A teraz pytanie. Jak mysl o nadawaniu, to zastanawiam sie jak to jest z legalnoscia. Ja sie na tym nie znam. Jest mnostwo utworow, ktore mozna sciagnac z netu, sa te wydawane na CD. Ja mam ich miedzy 300-400 i czesto nie wiem jak to jest z prawami. Jest jakis problem? Czy moze kazdy utwor jest jakos rejestrowany i potem ktos (Arek?) uiszcza stosowne oplaty? Czy moze ja bede musiala placic za nadawane przeze mnie utwory? Zielonam w tym wzgledzie...

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 gru 2006, 14:39

Dobrze gdyby? zrobiła listę to co masz i mi przesłała.

naturalbeat

Re: Radio

Post autor: naturalbeat » 06 gru 2006, 15:01

gndd pisze:
A teraz pytanie. Jak mysl o nadawaniu, to zastanawiam sie jak to jest z legalnoscia. Ja sie na tym nie znam. Jest mnostwo utworow, ktore mozna sciagnac z netu, sa te wydawane na CD. Ja mam ich miedzy 300-400 i czesto nie wiem jak to jest z prawami. Jest jakis problem? Czy moze kazdy utwor jest jakos rejestrowany i potem ktos (Arek?) uiszcza stosowne oplaty? Czy moze ja bede musiala placic za nadawane przeze mnie utwory? Zielonam w tym wzgledzie...
zaiks czy tez inn? tym podobn? firme oplacamy ryczautem
nie mam pewnosci czy nie trzeba do tego robic metryczki czyli listy emitowanych utworow tak jak to jest w prawdziwym radiu
a mozliwe ze w przypadku stacji internetowej wygl?da to inaczej
a oplaty Arek juz wspominal 100 zl za 50 uzytkownikoiw wiec jak zrobicie niewielk? stał? zrzute to wszystko bedzie cacy

ODPOWIEDZ