Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 21 Lis 2017, 10:07Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 REGULAMIN FORUM 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4545
Miejscowość: Kraków
Post REGULAMIN FORUM
Czas był w końcu napisać regulamin, poprzedni był pisany na szybko, wycinany z roznych źródeł, ten w końcu przemyślałem i napisałem. Czekam na ewentualne sugestie, uwagi.

REGULAMIN FORUM WAISZNAWA.PL

I

Serwis jest własnością prywatną i stanowi nieoficjalne źródło wiadomości na temat Waisznawizmu reprezentowanego przez Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny (ISKCON) w Polsce.

Projekt o nazwie Waisznawa.pl zwany dalej - Serwisem - jest apolitycznym, społecznym, oddolnym, dobrowolnym, samorządnym i trwałym projektem osób określanych waisznawami, przynależnych do religijnej linii Goudija Waisznawizmu, reprezentowanej przez A.C. Bhaktiwedantę Swamiego Prabhupada, żyjącej wg jego nauk i jego prezentacji waisznawizmu (ISKCON - Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny).

Cele

1) Celem Serwisu jest prezentacja informacji, filozofii i kultury Waisznawa w Polsce i w świecie zgodnie z naukami A.C. Bhaktivedanty Swamiego Prabhupada.
2) Wspieranie działalności ISKCON w Polsce, poprzez popularyzację jego przesłania w cyberprzestrzeni.
3) Serwis stanowi nieoficjalne i niezależne źródło informacyjne, stawiające za zasadę prezentowanie faktów takimi jakimi są.


II

REJESTRACJA - ZAŁOŻENIE KONTA

Aby założyć konto musisz zaakceptować w całości ten regulamin.

Rejestracja i utrzymanie konta są całkowicie darmowe. Jeżeli ktoś napisze do ciebie list z żądaniem zapłaty zignoruj go, a jeżeli sytuacja się powtórzy wyślij ten list w całości do administratora tej strony.

Administrator, redaktorzy i moderatorzy uznają wolność słowa, ale nie gwarantują prawa do jego wyrażania na tej stronie. Wszelkie treści niezgodne z normami prawa, poszanowania i kultury zostaną natychmiast usunięte. Opinie wyrażane na forum i w komentarzach są wyłącznie poglądami ich autorów, a nie naszego zespołu, więc nie ponosimy za nie odpowiedzialności. Jeżeli zauważyłeś/aś naruszenie norm dobrego tonu wypowiedzi, zgłoś problem wraz z odnośnikiem administratorowi poprzez wiadomość prywatną lub maila.

Administrator, redaktorzy i moderatorzy mogą usuwać twoje wiadomości lub ich nie przyjmować, jeżeli nie spełniają ich wymogów. Mogą także edytować nagłówki twoich postów na forum, ale nie treść. Jest to związane z utrzymaniem porządku na stronie poprzez usuwanie treści szkodliwych i poprawianiu źle opisanych tematów. Administrator może również bez podawania przyczyny zablokować lub usunąć konto użytkownika.

Twój adres e-mail nie będzie wykorzystywany do przysyłania spamu, a jedynie dla potwierdzenia twojej tożsamości i wysyłania ci hasła gdybyś je zapomniał/a. Może być również wykorzystywany do przysyłania newslettera, jeśli taki redakcja zacznie wydawać.

Za złamanie regulaminu grozi czasowe lub stałe usunięcie cię z listy użytkowników i zablokowanie twojego konta.


POLITYKA PRYWATNOŚCI

Podczas przeglądania serwisu na twoim dysku twardym zapisywane są Cookies, które są odpowiedzialne za identyfikację twojej osoby. Są one niezbędne do tego abyś mógł korzystać z opcji profilu, więc musisz je przyjąć.

Dodatkowo rejestrowany jest twój numer IP. Pozwoli on na identyfikacje miejsca, z którego korzystałeś/aś ze strony, więc odradzam jakąkolwiek próbę destabilizacji działania systemu. Jeżeli zakłócisz normalną pracę i doprowadzisz do utraty jakichkolwiek danych zostaniesz natychmiast usunięty z listy użytkowników oraz zostaną powiadomione odpowiednie organy ścigania.

Udostępnianie danych o użytkownikach innym podmiotom

Twoje dane osobowe nie będą ujawniane osobom postronnym chyba, że zajdzie taka potrzeba prawna. Administrator nie odpowiada jednak za włamania do systemu lub jego wadliwe funkcjonowanie i związaną z tym utratę lub pozyskanie danych przez osoby trzecie.


1. Portal nie udostępnia żadnych danych o użytkownikach innym podmiotom, z zastrzeżeniem jak w punkcie 2 lub za wcześniejszą zgodą użytkownika.

2.Użytkownik wyraża zgodę na to, aby Google i jej podmioty zależne, w których posiada 100% kapitału zakładowego, mogły zatrzymywać i wykorzystywać, zgodnie z postanowieniami jej Zasad Ochrony Prywatności (które znajdują się pod adresem http://www.google.com/privacypolicy.html lub pod innym adresem URL wskazanym przez Google w tym celu) zebrane informacje dotyczące korzystania przez Użytkownika z Usługi (w tym między innymi Dane Klientów) w celu świadczenia na rzecz Użytkownika usług analizy i śledzenia ruchu na witrynach internetowych. Google nie będzie dzieliła się takimi informacjami z żadnymi osobami trzecimi, chyba że (i) uzyska na to zgodę Użytkownika; (ii) stwierdzi, że jest to wymagane na podstawie przepisów prawa lub w dobrej wierze uważa, że takie ujawnienie jest zasadnie konieczne w celu ochrony praw, własności lub bezpieczeństwa Google, jej użytkowników lub społeczeństwa; lub (iii) przekaże takie informacje w pewnych określonych okolicznościach osobom trzecim w celu wykonywania przez nie zadań w imieniu Google (np. fakturowania lub przechowywania danych) przy zastosowaniu ścisłych ograniczeń zapobiegających wykorzystaniu lub ujawnianiu danych w sposób inny niż określony przez Google. W takich przypadkach informacje przekazywane będą na podstawie umów zobowiązujących te osoby do przetwarzania informacji wyłącznie zgodnie z poleceniami Google oraz zgodnie z niniejszą Umową i przy zastosowaniu odpowiednich środków zapewniających zachowanie poufności i bezpieczeństwo.

3 W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych (GIODO) dane mogą zostać udostępnione pracownikom urzędu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

4 W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, możemy udostępnić dane osobowe użytkowników organom wymiaru sprawiedliwości.

5. Zabezpieczenie danych

Portal dołoży wszelkich starań w celu zabezpieczenia danych przed dostępem osób niepowołanych.

4. Zmiany polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności przez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie.

4. Kontakt

arkadiusz@waisznawa.pl


REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIANY REGULAMINU.

Nie prowadzimy polemik międzywyznaniowych, światopoglądowych a jedynie prezentujemy filozofię ISKCON zwanego potocznie ruchem Hare Kryszna. Wyrażamy opinie będące według nas opiniami zgodnymi z naukami Śrila Prabhupada i jego nauk.

Serwis ma za zadanie ukazanie kultury waisznawa w szerokim tego słowa znaczeniu. Pragniemy uniknąć wymieszania filozofii i chcemy zachować jak najbardziej przejrzysty obraz przesłania i filozofii ISKCON. Forum nie może służyć do szerzenia czy reklamowania innych poglądów niż ISKCON. Zamieszczanie linków do stron innych niż ISKCON a odnoszących się do jego filozofii powinno być konsultowane z redakcją. Autoryzowane serwisy są podane w linkach na stronie głównej. W razie wątpliwości skonsultuj się z administratorem. Jeżeli pragniesz dopisać swój serwis internetowy, stronę internetową, blog skontaktuj się z administratorem. Nie jesteśmy przeciwni innym organizacjom realizującym podobne cele, działamy zgodnie z powiedzeniem: dobrego sąsiada poznaje się po dobrym płocie.

III

ZASADY REJESTRACJI NA FORUM:

1) Po wstępnej rejestracji otrzymasz e-mail od administratora forum z prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka formalnych pytań. W ten sposób sprawdzamy tożsamość nie do końca znanych nam użytkowników.
2) Nie zostaniesz aktywowany dopóki nie odpowiesz na e-mail.
3) Decyzja o przyznaniu użytkownikowi pełnego dostępu podejmowana jest przez administratorów i zazwyczaj jest pozytywna

IV

ZASADY REJESTRACJI NA FORUM WEWNĘTRZNYM:
1) Wszyscy użytkownicy są jawni a ich tożsamość jest potwierdzona.
2) Wstępnej rejestracji dokonujesz samodzielnie używając swego duchowego imienia lub imienia i nazwiska.
3) Po wstępnej rejestracji możesz otrzymać e-mail od administratora forum z prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka formalnych pytań. W ten sposób sprawdzamy tożsamość nie do końca znanych nam użytkowników.
4) Decyzja o przyznaniu użytkownikowi pełnego dostępu podejmowana jest przez administratorów i zazwyczaj jest pozytywna

OŚWIADCZENIE
Zgadzam się, aby tuż po mojej rejestracji administrator wysłał do mnie e-mail w celu zadania mi kilku formalnych pytań dla sprawdzenia mojej tożsamości...

ZASADY KORZYSTANIA Z FORUM
1) Dyskutujemy kulturalnie, i przestrzegamy grzecznościowych kanonów, staramy się wypowiadać tak, aby niepotrzebnie nie być przyczyną niepokojów dla innych.
2) Staramy się wnieść coś pozytywnego i konstruktywnego...

KORESPONDENCJA:
Redakcja zastrzega sobie prawo publikowania korespondencji jeżeli ta nie zostanie wyraźnie zastrzeżona jako mająca charakter wewnętrzny lub prywatny.

REDAKCJA:
Redakcja nie odpowiada za poglądy użytkowników serwisu, które stanowią ich prywatne zdanie.

V

ZASADY USUWANIA Z FORUM

Aby usunąć profil należy napisać do administratora. Skasowanie konta usuwa z serwera wszystkie dane wpisane w profilu, awatar i adres mailowy (zobacz także uwagi dotyczące kasowania/ zachowania bloga - poniżej), nie usuwa jednak postów napisanych w dyskusjach na forum i komentarzy zamieszczonych pod artykułami. Posty i komentarze zostaną podpisane loginem użytkownika, choć będą wyglądały tak, jak napisane przez osobę niezalogowaną.

Kasowanie postów jest niemożliwe z uwagi na konieczność zachowania ciągłości dyskusji. Użytkownik akceptując regulamin forum zgadza się, że nie może żądać usunięcia już opublikowanych postów.

Jeśli z istotnych powodów konieczna jest zmiana podpisu przy postach prosimy o kontakt z administratorem przed skasowaniem konta. Po skasowaniu konta zmiana loginu nie jest możliwa.

Zmiana loginu będzie dotyczyła wszystkich postów na forum.
Skasowanie konta oznacza uwolnienie loginu. Będzie on dostępny dla innych osób.


27 Sie 2007, 20:29
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4545
Miejscowość: Kraków
Post Re: REGULAMIN FORUM
Na forum unikamy tych rzeczy (pismo obrazkowe):

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Interpretacja powyższych jest ulotna i należy do redakcji.

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


22 Sty 2011, 00:15
Profil WWW
Post Re: REGULAMIN FORUM
Arkadiusz napisał(a):
Interpretacja powyższych jest ulotna i należy do redakcji.


Utrzymując konwencję żartu:
1. Jaki jest skład redakcji? :)
2. Czy regulamin powinien być ulotny, niejednoznaczny i zależny od interpretacji? Prawników uczą, że stanowione reguły powinny być jednoznaczne i i jasne. Z tego, co wiem, "redakcja" ma wykształcenie prawnicze ;)

Interpretacja powyższych pytań jest indywidualna i zależy od dobrej woli czytającego ;) Uprasza się o nie domniemywanie złej woli autora :)


22 Sty 2011, 09:48
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4545
Miejscowość: Kraków
Post Re: REGULAMIN FORUM
ad.1 . Obecnie skład redakcji jest jednoosobowy, bywało lepiej i może być lepiej w przyszłości.

ad.2. Są osoby, które pismo obrazkowe zinterpretują na wiele sposobów, tylko nie ten właściwy. Dlatego wykładnia należy do ustawodawcy. Inaczej jednoznaczne i jasne reguły wcale mogą nie byc jasne, a stać się polem do manipulacji słownej by literalnie traktując prawo - znajdowac w nim luki i je obchodzić. Próby "dopinania" przepisów prawnych skutkują coraz większą liczbą przepisów i bałaganie w systemie prawnym, którego nawet najwięksi prawnicy nie są w stanie objąć.

"Im bardziej skorumpowana jest republika, tym liczniejsze są jej prawa" - Tacyt.

Traktując literalnie prawo, czyli jasno i jednoznacznie, można zgodnie z tą zasadą być draniem, jak z opowieści o Salomonie, gdzie dłużnik przed sądem poprosił wierzyciela o potrzymanie laski, w której miał ukryty dług, a następnie przyrzekł przed sądem, że oddał. Powinien być sędzia, który będzie widział faktyczny stan rzeczy i rozpozna żonglerkę słowną.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nie mam wykształcenia prawniczego, ewentualnie jak Aleksander Kwaśniewski, niepełne, na czwartym roku przerwałem studia z nadmiaru stresu i do tej pory nie mam ochoty ich ukonczyć. Skąd więc taka informacja, jestem ciekawy. Faktycznie ludzie często traktują mnie jakoś "po macoszemu" czyli "zgodnie z ustawą" bezdusznie. Prawo nie jest nauką, jest zbiorem informacji jak powinniśmy działać wg sprawujących mandat władzy. Nie ma filozofii, prawodastwo odeszło daleko od korzeni, jest wypadkową opinii posłów różnych ugrupowań.

Na forum należy unikać również tego typu postaw:

Image

Image

Image

Należy unikać również zamęczania rozmówców na powyższe sposoby. Jeżeli ktoś rzeczywiście ma ten sam cel, wtedy nie trzeba tłumaczyć rzeczy oczywistych. Forum nie jest poligonem do takich celów. Demokracja w rozumieniu powszechnym współcześnie, przez wielu traktowana jako filozoficzna podstawa, jest narzędziem impersonalizmu, ładunkiem wybuchowym, koniem trojańskim, anarthą, która dostając mandat, niepostrzeżenie działa przeciwko nam. Tyrania większości czyli zaprzeczenie autorytetom, specjalistom, warnaśramie.

Jak zniszczyć państwo (czytaj organizację w naszym przypadku): http://www.youtube.com/watch?v=92PIuOx_2sc

Już kiedyś to linkowałem ale zachęcam do obejrzenia nawet raz jeszcze do końca wszystkich części. Bardzo pouczające i inspirujące na koniec.

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


25 Sty 2011, 00:26
Profil WWW
Post Re: REGULAMIN FORUM
Arkadiusz napisał(a):
ad.2. Są osoby, które pismo obrazkowe zinterpretują na wiele sposobów, tylko nie ten właściwy. Dlatego wykładnia należy do ustawodawcy.

To prawda. Tyle że wykładnia powinna zostać podana razem z prawem, a nie na bieżąco komunikowana pod daną sytuację.

Arkadiusz napisał(a):
Inaczej jednoznaczne i jasne reguły wcale mogą nie byc jasne, a stać się polem do manipulacji słownej by literalnie traktując prawo - znajdowac w nim luki i je obchodzić. Próby "dopinania" przepisów prawnych skutkują coraz większą liczbą przepisów i bałaganie w systemie prawnym, którego nawet najwięksi prawnicy nie są w stanie objąć.

Dobrze napisane prawo, rzeczywiście jasne i jednoznaczne, nie ma tego problemu. A nawet jeśli, to lepiej dopiąć niż wprowadzać autokratyczną uznaniowość i niepewność, co wolno.

Arkadiusz napisał(a):
Powinien być sędzia, który będzie widział faktyczny stan rzeczy i rozpozna żonglerkę słowną.

Znowu się zgadzam. Znowu z jednym 'ale' - sędzią nie może być ustawodawca (który stworzył niejasne reguły i prawa).

Niejasne prawa powodują, że "poddani" nie wiedzą do końca, co im wolno, a co nie, i czy 'sędzia' nie zinterpretuje sytuacji raz tak, raz inaczej. Taka sytuacja powoduje chaos i brak poczucia stabilności i wiary w rządy prawa. Zamiast tego powstaje obawa przed uznaniową interpretacją ustawodawcy/sędziego/policjanta/wykonawcy kary - w jednej osobie.


25 Sty 2011, 08:38
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4545
Miejscowość: Kraków
Post Re: REGULAMIN FORUM
W systemie wedyjskim król również był sędzią. Każdy ma prawo rozporzadzać swoim mieniem, tak więc wyobraź sobie, że ktoś inny będzie decydował czy zaproszony/niechciany gość w twoim domu wprowadza własne zasady i czuje się jak u siebie, a na wszelką uwagę żąda niezależnego sędziego.

Image

Kto akceptuje regulamin, ten akceptuje też jego admina. Przyjeżdżając do obcego kraju akceptuje się jego zasady i prawo pilnowane przez jego funkcjonariuszy. Inaczej jest to wypowiedzenie wrogości wobec w/w, ale to oznacza konsekwencje. Każdy ma prawo postepować zgodnie z sumieniem, nie może to być jednak widzimisię, kto próbuje ustanowić siebie samego jako autorytet, podlega weryfikacji społecznej i nawet jak zbierze zwolenników, choćby to byli faszyści czy degeneraci, to dalej ci ludzie nie są sami i powinni się liczyć z innymi.

Image

W twoim wypadku możesz załozyć swoje forum i tam zainstalować niezależnego, nieprzekupnego sędziego, który nie będzie miał z tobą nic wspólnego, nawet ideałów, czyli najlepiej jakiegoś wroga, wtedy zaginiesz w ogniu niekończącej się opowieści.

Image

To tak jakbyś zainstalował wirusa, którego nie usuwasz a on infekuje w miarę czasu kolejne twoje pliki a ty masz ręce związane, taki wymysł fałszywej dobroci dla bliźniego swego cię eliminujacego:

Image

Wielu ludzi kastruje swoje emocje, dążąc do suchej logiki, automatyzacji życia, jednak emocje nie są błędem ewolucji, zastąpienie sędziego robotem nie poprowadzi nas ku prawdzie, tak jak jałowa dyskusja bez czynów i ich owoców, tak jak bez pracy nie ma kołaczy, tak jak równe traktowanie nierównych ludzi, tak jak nierówne traktowanie równych ludzi czy indywidualne traktowanie indywidualnych ludzi:

Image

Image

Jeżeli szukamy wykrętów, luk, innych dróg niż dana od Boga i prowadząca do Boga, wtedy jesteśmy jak grający w szachy z Bogiem. Nie ma miejsca tu dla takich. Jest to zła postawa, uznawanie pojęcia zła nie jest "złem".

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


25 Sty 2011, 19:41
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.