UWAGI - POMYSŁY-PROPOZYCJE

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

UWAGI - POMYSŁY-PROPOZYCJE

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 lis 2006, 12:15

My?lę o tym, żeby załażyć dobre statystyki, które s? potrzebne np; żeby zidentyfikować kłopotliwego goscia czy psotnika, oraz by można było łatweiej pozycjonować stronę je?li znamy statystyki, bo wiemy co ludzie wpisuj? i czego szukaj? trafiaj?c tutaj. Statystyki nie musz? być dla wszystkich widoczne, nie zależy mi na tym.

Powinno się zmienić i dopracować ikonki na głównej, ikonka do fotoreportaży powinna być osobna, bo inaczej wszystkie prawie będ? takie same. Do ayur wedy czy astrologii, też i wymy?lę kilka propozycji.

Na forum nie ma opcji wstawiania zdjęc a by się przydała.

Na forum trzeba poprawić aby wszystkie przyciski były po polsku.

Narazie bym usun?ł z nawigacji na głównej dział muzyka indyjska, bo mamy radio, ewentualnie napisać tam czy zalinkować do forum muzycznego, gdzie s? linki, lub tam ładnie opisać i je dać. Dałbym za to dział; Wydawnictwo Bhakti-Wedanta, gdzie będziemy prezentować skróty ksi?żek wraz z okładkami, Govinda Prema , który zrobił forum ?wi?tyni warszawskiej jak się mu da dostęp by aktualizował nowo?ci i sam wstawiał, oraz może inne rzeczy by też pisał. Zapewne porozmawiamy bardziej 17.12. w Warszawie.

Maya wspominał, że możnaby zrobić żeby dzieci mogły na stronie w corelem czy jakim? paintem malować kolorowanki. Fajny pomysł mam trochę obrazków do kolorowania. Znalazłem kilka krzyżówek, ale nie wiem czy i jak można je zamie?cić żeby był sens. Mam dostać materiały z Małego Kuriera Nama-Hatta, których wyszło 8 numerów, więc moze co? tam będzie też co będzie praktyczne na stronie.

yogamaya

Re: UWAGI - POMYSŁY-PROPOZYCJE

Post autor: yogamaya » 30 lis 2006, 09:22

Arkadiusz pisze:My?lę o tym, żeby załażyć dobre statystyki, które s? potrzebne np; żeby zidentyfikować kłopotliwego goscia czy psotnika, oraz by można było łatweiej pozycjonować stronę je?li znamy statystyki, bo wiemy co ludzie wpisuj? i czego szukaj? trafiaj?c tutaj. Statystyki nie musz? być dla wszystkich widoczne, nie zależy mi na tym.
Powinny być na serwerze i trzeba poprosić Artura o udostępnienie
Arkadiusz pisze:Powinno się zmienić i dopracować ikonki na głównej, ikonka do fotoreportaży powinna być osobna, bo inaczej wszystkie prawie będ? takie same.
Arkadiusz pisze:Do ayur wedy czy astrologii, też i wymy?lę kilka propozycji.
Fajnie, że s? duchowe ale tematycznie się tak jak mówisz zlewaj? ze sob? i to moim zdaniem też trzeba poprawić. My?lę, że powinni?my zadbać o większ? ingerencję usera w wygl?d, ponieważ oni też mog? mieć fajne pomysły graficzne tylko musz? się dowiedzieć, że chętnie to wykorzystamy. Nagrodami w podobnych portalach za ciekawe pomysły s? umieszczenia małych banerków reklamowych zwycięzcy takiego konkursu na stronie głównej.
Tak samo możemy zrobić z Forum

Arkadiusz pisze: Maya wspominał, że możnaby zrobić żeby dzieci mogły na stronie w corelem czy jakim? paintem malować kolorowanki. Fajny pomysł mam trochę obrazków do kolorowania. Znalazłem kilka krzyżówek, ale nie wiem czy i jak można je zamie?cić żeby był sens. Mam dostać materiały z Małego Kuriera Nama-Hatta, których wyszło 8 numerów, więc moze co? tam będzie też co będzie praktyczne na stronie.
:roll: ....chodziło mi chyba o galerię kolorowanek. Do malowania na stronie potrzebny byłby flash albo ... znowu java a tego, osobi?cie, bym wolał unikn?ć

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 lis 2006, 18:07

Trzeba tytuły artykułów pisać jadnakow? czcionk?, proponuję małymi literami, oczywi?cie pierwsza litera duża. Trzeba ujdnolicić pisownię.

Pracuję teraz nad ikonkami portalowymi.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 lis 2006, 20:57

Musimy ustalać kto co będzie robił, żeby nie dublować pracy ani nie wchodzić komu? w kompetencje. W tym miejscu najlepiej dogrywać co trzeba jak zrobić i kto co zrobi. Nie powinni?my robić testów na żywym organiĽmie, jeżeli już to test.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 30 lis 2006, 23:05

Chyba za Tob? nie nad?żymy :D
Bynajmniej ja..
Sam powiedziałe?, że ikony na głównej s? mało czytelne i że nie wiadomo o co w nich chodzi i mi mówiłe?, że trzeba je poprawić.
we wcze?niejszym po?cie pisze: Powinno się zmienić i dopracować ikonki na głównej,
A żeby były wyraĽniejsze to temat ikony musi być prosty (patrz ikony oryginalne - sam symbol newsa i koniec) albo musz? być większe. To zrobiłem większe.
Jeżeli mówisz mi trzeba zmienić to otrzymujesz to co potrafię zrobić.
Ja uznaję zasadę, że albo co? zrobić dobrze albo nie robić tego wcale.
Bez sensu wydaje mi się też usługiwanie osobom z "zewn?trz"...bo kto? uważa tak a kto? inny jeszcze inaczej.....jeste?my otwarci ale na WSPÓŁPRACĘ a nie na kaprysy.
Jeżeli kto? ma inn? koncepcję - to nie widzę żadnego problemu, że stworzył swój własny serwis informacyjny - my mu wtedy "doradzimy" ;) :!:
Arek pisze:Na forum trzeba poprawić aby wszystkie przyciski były po polsku
..zrobiłem...ale tylko w domy?lnym temacie, jeżeli kto? będzie przesmradzał, w kwestii innych tematów to niech sobie dorobi albo znajdzie w necie to się wrzuci i tak żadko się zdarza, że Forum udostępnia więcej niż jeden temat...
Arek pisze:Musimy ustalać kto co będzie robił, żeby nie dublować pracy ani nie wchodzić komu? w kompetencje
Grupy s? ustalone ale jako? na razie to niewielu bhaktów nas wyręcza z prostych rzeczy

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 lis 2006, 23:09

jeste?my otwarci ale na WSPÓŁPRACĘ a nie na kaprysy.
To fakt. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 30 lis 2006, 23:21

znalazlem skore ktora mi szczegolnie przypadla do gustu http://demo.phpbb2.pl/?style=251
tylko jakos nie poradzilem sobie z jej zaladowaniem jest juz na serwie w odpowiednim miejscu ale nie wiem jak j? uaktywnic (ciekawe czy tez bedzie ta animacja przy logo)
ja proponuje taki podzial pracy ze koncentruje sie nad elementami graficznymi i wrzucaniem materialow (przynjmniej do czasu zanim wyszkolimy do tego innych edytorow) jutro sproboje wrzucic tabele z spidera bo w tym openie to jakies cuda sie dziej a kiedy pruboje tam fotki ciepn?c
co do ikonne to fakt ze wymagaja jeszcze opracowania ale poki co sa spojne graficznie i spelniaja swoj? role , jak tylko znajde seka to si?de nad tym
powoli tez juz sie uporale z reedytowaniem pierwszych zamieszczonych artykulow
a co myslicie o tym zeby ikonki na glownej zrobic z np samych literek na bialym tle z jakims np cieniem
albo w jakims buttonie czy czyms podobnym chociaz kwestiia wykorzystania fotek tez jest nęc?ca
no i maya jak by mogl cos pokombinowac z tymi podkategoriami to bedzie miodzio bo cos czuje ze niebawem zrobi nam sie balagan

yogamaya

Post autor: yogamaya » 01 gru 2006, 07:58

naturalbeat pisze:znalazlem skore ktora mi szczegolnie przypadla do gustu http://demo.phpbb2.pl/?style=251
tylko jakos nie poradzilem sobie z jej zaladowaniem jest juz na serwie w odpowiednim miejscu ale nie wiem jak j? uaktywnic (ciekawe czy tez bedzie ta animacja przy logo)
ready

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 gru 2006, 12:42

Podkategorie s? potrzebne i też ważna sprawa jak wrzucać np; materiały składaj?ce się z czę?ci, rozdziałów, żeby to ładnie wygl?dało? I zdjęcia do Artykułów, ale to już chyba można tylko przeszklenia potrzebuję, bawiłem się tym edytorem, ale tam trzeba url wpisać, a nie można z dysku zaimportować?
znalazlem skore ktora mi szczegolnie przypadla do gustu http://demo.phpbb2.pl/?style=251
tylko jakos nie poradzilem sobie z jej zaladowaniem jest juz na serwie w odpowiednim miejscu ale nie wiem jak j? uaktywnic (ciekawe czy tez bedzie ta animacja przy logo)
A tam, gdzie pisze YOUR LOGO, możma zast?pić waisznawa.pl ?

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 01 gru 2006, 18:45

your logo w ktorej sekcji ?
mam wreszcie patent ktory obejdzie brak nadawania uprawnien do publikowania
wystarczy tylko tak skonfigurowac menu zeby linki do publikacji byly widoczne dla poszczególnych grup , ale to prosre
wiec zrobimy grupe redakcja reportezy i co nam jeszcze przyjdzie do glowy
bo czuje ze jak wrzucanie wlasnych fotek na waisznawa.pl zrobi sie trendy to bedziemy mieli kupe roboty z odsiewaniem

ODPOWIEDZ