opinie, sugestie

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
naturalbeat

opinie, sugestie

Post autor: naturalbeat » 23 lis 2006, 15:14

je?li macie jakie? sugestie odno?nie funkcjonowania poszczególnych działów serwisu możecie je zgłaszać tutaj

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Re: opinie, sugestie

Post autor: gndd » 23 lis 2006, 18:40

naturalbeat pisze:je?li macie jakie? sugestie odno?nie funkcjonowania poszczególnych działów serwisu możecie je zgłaszać tutaj
Mam nadzieje, ze dobrze zrozumialam cel tego watku... Jesli nie, dajcie znac.

Rozumiem, ze chodzi o caly portal. Bede zamieszczala uwagi jak mi sie pojawia. Nie obrazcie sie, jesli beda w formie zdawkowe i w formie luznych mysli czy pytan. Traktujcie to co pisze wylacznie jako "brainstorming".

Artykuly: imho sa malo czytelne. Artykuly bywaja dlugie i dlugie sa tez linijki. Wydaje mi sie, ze gdyby zwiekszyc troche line space (nie wiem jak to jest po polsku, ale chodzi o odleglosc miedzy linijkami) to mogloby to pomoc.

Jesli chodzi o artykul Tadeusza Doktora - czy zamieszczenie go nie lamie niczyich praw autorskich?

Inna sprawa: czy potrzebny jest opis pod linkami do roznych poddzialow w Artykulach? Waisznawa Kalendarz ich nie ma (i bardzo dobrze), a wiele opisow nie rozni sie w ogole od nazwy samego linku. Pozostale rozna sie niewiele. Mozna po prostu nazwac linki tak, by nie bylo potrzeby opisywania ich. Zauwazylam, ze to samo jest np. w Centrum Pobierania.

Nawigacja: poddaje pod rozwage zamieszczenia wszystkich linkow pod linkami. Chodzi mi konkretnie o Strony mistrzow duchowych. Linki na razie sa malo uporzadkowane. Nie jest to teraz problemem, ale moze w przyszlosci mozna by pomyslec nad przejrzysta kategoryzacja linkow, ktorzych ilosc podejrzewam bedzie rosla. Mozna by utworzyc niezla baze danych ciekawych linkow na rozne tematy. Sama walcze z porzadkowaniem moich Bookmarks i wiem, ze dobry system bardzo ulatwia zycie.

yogamaya

Re: opinie, sugestie

Post autor: yogamaya » 23 lis 2006, 18:58

gndd pisze: Inna sprawa: czy potrzebny jest opis pod linkami do roznych poddzialow w Artykulach? Waisznawa Kalendarz ich nie ma (i bardzo dobrze), a wiele opisow nie rozni sie w ogole od nazwy samego linku. Pozostale rozna sie niewiele. Mozna po prostu nazwac linki tak, by nie bylo potrzeby opisywania ich. Zauwazylam, ze to samo jest np. w Centrum Pobierania.
My?limy przyszło?ciowo. Kiedy redaktorzy zaczn?ł wrzucać artykuły z tej samej kategorii ale odmienne kontekstowo nast?pi podział na dodatkowe podkategorie.
Nawigacja: poddaje pod rozwage zamieszczenia wszystkich linkow pod linkami. Chodzi mi konkretnie o Strony mistrzow duchowych. Linki na razie sa malo uporzadkowane. Nie jest to teraz problemem, ale moze w przyszlosci mozna by pomyslec nad przejrzysta kategoryzacja linkow, ktorzych ilosc podejrzewam bedzie rosla. Mozna by utworzyc niezla baze danych ciekawych linkow na rozne tematy. Sama walcze z porzadkowaniem moich Bookmarks i wiem, ze dobry system bardzo ulatwia zycie.
:idea: I tak będzie :!:

Awatar użytkownika
kora brzozy
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2006, 09:47
Lokalizacja: wrocław

Post autor: kora brzozy » 24 lis 2006, 10:20

Ja mam tak? mał? sugestie... :oops:

Kolor obrazeczka informuj?cego o nowych postach...dlaczego jest taki...krwawy? :shock:

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 lis 2006, 15:22

Gndd napisała;
Jesli chodzi o artykul Tadeusza Doktora - czy zamieszczenie go nie lamie niczyich praw autorskich?
Artykuł dostałem do zamieszczenia od Biura Informacyjnego ISKCON w Polsce. W przypadku wydanej pracy Tadeusza Doktóra jest tylko jeden rozdział na nasz temat.

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 27 lis 2006, 21:43

Jesli chodzi o wyklady mistrzow duchowych, to wydaje mi sie, ze byloby czytelniej, gdyby na liscie byl wiekszy kontrast miedzy opisem wykladu, a linkiem do wykladu. Gdy kliknelam w wyklady Trivikrama Swamiego to sie w pierwszej chwili zadziwilam, ze taki krotki wyklad i zastanawialam sie, gdzie sa te dwa pozostale. Krociutko to trwalo, ale jednak... Gdy lista zrobi sie dluzsza, kontrast bedzie pewnie jeszcze bardziej przydatny.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 lis 2006, 22:11

Pracujemy nad tym, zamontowali?my edytor tekstu z możliwo?ciami i będziemy poprawiać a przede wszystkim ja muszę się nauczyć :)

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 27 lis 2006, 22:47

edytor z powodu żółwiego tempa pracy został odesłany na przymusowy urlop

ale to jest dobra koncepcja bede dawal jakis kolorek

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 27 lis 2006, 23:04

gndd pisze:Jesli chodzi o wyklady mistrzow duchowych, to wydaje mi sie, ze byloby czytelniej, gdyby na liscie byl wiekszy kontrast miedzy opisem wykladu, a linkiem do wykladu. Gdy kliknelam w wyklady Trivikrama Swamiego to sie w pierwszej chwili zadziwilam, ze taki krotki wyklad i zastanawialam sie, gdzie sa te dwa pozostale. Krociutko to trwalo, ale jednak... Gdy lista zrobi sie dluzsza, kontrast bedzie pewnie jeszcze bardziej przydatny.
a tak może być ?

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Post autor: albert » 29 lis 2006, 13:04

Proponuję, aby tłumaczyć wszelkie hasła np. postreply, newtopic, nazwy u?mieszek itd na język polski po pierwsze z szacunku do naszego języka, po drugie nie każdy zna i musi znać angielski :)
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

ODPOWIEDZ