OŚWIADCZENIE

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

OŚWIADCZENIE

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 cze 2007, 18:01

Waisznawa.pl jest dla polskiej społeczności Waisznawów. Każdy waisznawa niezależnie od organizacji może korzystać z dóbr zawartych tutaj, ponieważ korzystamy z tych samych źródeł. Jednak Waisznawa.pl jest zadedykowana wspieraniu działań konkretnej organizacji - ISKCON.

Może być wiele stron polskich waisznawów, tak jak wiele może być producentów jabłek. Wspólnym interesem producentów jabłek jest zachwalanie ich walorów, jednak osobnym interesem jest ich dystrybucja. Choć oczywiście Kryszna nie jest na sprzedaż (darujcie to porównanie, jest analogiczne), istnieją normy międzyludzkie odnośnie zasad współżycia. Jeżeli piętnuję kogoś z poza ISKCON, piętnuję za naruszenie norm społecznych, religijnych, ale nie za przynależność. Tak naprawdę każda religia i prawie każda sekta jest otwarta dla wszystkich, tak jak Kościół Powszechny Katolicki. Nie naucza się w Kościołach waisznawizmu i odwrotnie. To oczywiste. Waisznawa.pl jest prywatną póki co, ale publiczną wirtualną świątynią Kryszny zrzeszoną przy ISKCON, tak jak szlachta była dawniej zrzeszona przy królu.

Dlaczego? Waisznawa.pl powstała z idei propagowania przekazu Śrila Prabhupada w oryginalnej postaci, z idei docenienia wieloletnich wysiłków nauczania w Polsce najlepszego dla mnie procesu duchowego, który mnie rozbudził duchowo, co zrodziło potrzebę wdzięczności.

"Wiele kamieni wywołuje lawinę, pojedyńczo żaden - Włochaty"
Nadrzędnym celem waisznawa.pl jest prezentacja nauk świadomości Kryszny, będąca moim aktem patriotyzmu dla tego społeczeństwa, w którym żyję, oraz szczerej chęci podarowania temu społeczeństwu tego co uważam za najcenniejsze. Społeczeństwo potrzebuje organizacji, która będzie w stanie zapewnić im świątynie, ceremonie, wiedzę i przede wszystkim doświadczenia duchowe. Bardzo wiele nauk zostało wygłoszonych w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Są niedocenione, zapomniane, dlatego naszym celem jest archiwizacja i udostępnianie ich całemu społeczeństwu. Nie chcemy wymyślać nic nowego. Nie nowy sztandar powoduje odnowę w człowieku. Powoduje ją stara jak świat wiedza, którą musimy na nowo przedstawić.

Nie będziemy zamieszczać reklam festiwali innych organizacji religijnych. Fakt, że nie przyjąłem inicjacji do tej pory, nie oznacza absolutnie, że organizacja ISKCON nie spełniła moich oczekiwań, świadczy tylko o tym, że nie jestem gotów jej przyjąć. Istnieje już strona o profilu komercyjnym, dlatego nie mam potrzeby konkurować na rynku świętego imienia, każdy może dostać je za darmo. Jeśli ktoś przy okazji chce na świętym imieniu zarobić (odnieść różnorakie korzyści), powinien otworzyć własny portal.

ODPOWIEDZ