Wajsznawa.pl

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Wajsznawa.pl

Post autor: Purnaprajna » 12 lis 2014, 09:33

Czy równoległa domena wajsznawa.pl jest już na stałe nieaktualna, a portal jest osiągalny jedynie przez nama-hatta.pl?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lis 2014, 13:28

Nie opłaciłem domeny bo nie przyszło mi powiadomienie, będę chciał zmienić firmę ale to może potrwać.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Purnaprajna » 12 lis 2014, 14:27

OK. Dzięki Prabhu i powodzenia!

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Purnaprajna » 12 lis 2014, 14:29

Jeżeli byłbyś tak uprzejmy i powiadomił mnie, kiedy już nastąpią jakieś zmiany, to byłbym Ci bardzo wdzięczny.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lis 2014, 16:22

Jutro czy pojutrze mam nadzieję że wróci do normy. Wajsznawa.pl nie zrobię bo wolę szkołę krakowską pisowni, warszawska nie przemawia do mnie i to nie dlatego, że mieszkam w Krakowie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Purnaprajna » 12 lis 2014, 18:07

Nie miałem pojęcia, że istnieją dwie szkoły, jak rozumiem: w-wska - wajsznawa i krakowska - waisznawa! Mi jest to zupełnie obojętne, tak długo, jak nie jestem "wisznuitą", praktykującym "wisznuizm", z czym się nie utożsamiam. Używając w tytule wersji warszawskiej miałem oczywiście na myśli tę krakowską, której już używałeś. :)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lis 2014, 20:06

Tak, są dwie szkoły, jedna z Uniwersytetu Jagiellońskiego a druga z Uniwersytetu Warszawskiego. Kiedyś się spotykali aby porozumieć się co do ujednolicenia pisowni ale nigdy nie mogli się dogadać.

Szkoła Krakowska to np: Kryszna, Ardżuna, badżan, Waisznawa, Czandra, Czaitania, Maharadż, pudża
Szkoła Warszawska to: Kriszna, Ardźuna, badźan, Wajsznawa, Ćandra, Ćajtanja, Maharadź, pudźa
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Purnaprajna » 13 lis 2014, 09:06

Vaisnava-Krpa pisze:Tak, są dwie szkoły, jedna z Uniwersytetu Jagiellońskiego a druga z Uniwersytetu Warszawskiego. Kiedyś się spotykali aby porozumieć się co do ujednolicenia pisowni ale nigdy nie mogli się dogadać.
He he! To chyba typowe dla polskich intelektualistów. :)
Vaisnava-Krpa pisze:Szkoła Krakowska to np: Kryszna, Ardżuna, badżan, Waisznawa, Czandra, Czaitania, Maharadż, pudża
Szkoła Warszawska to: Kriszna, Ardźuna, badźan, Wajsznawa, Ćandra, Ćajtanja, Maharadź, pudźa
Dziękuję za tą ciekawą kompilację! Okazuje się, że moje prywatne preferencje są mieszanką obu szkół, prawie pół na pół.

Ale z drugiej strony, kto z Was kiedyś w Indiach słyszał Hindusa mówiącego "maharadź", "pudźa", albo "jadźnia", zamiast "jagja"? Ja nigdy, a słyszałem to natomiast u indologów, który stworzyli własny, aseptyczny świat własnej kariery zawodowej, bez osobistej praktyki duchowej "hinduizmu". To jest ewenement, bo jak mówi Bhaktividya Purna Swami, naukowe studia nad Katolicyzmem, Islamem, czy Judaizmem prowadzone są przez ich wyznawców, ale studia nad "hindusami" prowadzą już świeccy "niehindusi", którzy wiedzą już wszystko lepiej niż sami wyznawcy.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Purnaprajna » 13 lis 2014, 10:34

Vaisnava-Krpa pisze:Tak, są dwie szkoły, jedna z Uniwersytetu Jagiellońskiego a druga z Uniwersytetu Warszawskiego. Kiedyś się spotykali aby porozumieć się co do ujednolicenia pisowni ale nigdy nie mogli się dogadać.
He he! To chyba typowe dla polskich intelektualistów. :)
Vaisnava-Krpa pisze:Szkoła Krakowska to np: Kryszna, Ardżuna, badżan, Waisznawa, Czandra, Czaitania, Maharadż, pudża
Szkoła Warszawska to: Kriszna, Ardźuna, badźan, Wajsznawa, Ćandra, Ćajtanja, Maharadź, pudźa
Dziękuję za tą ciekawą kompilację! Okazuje się, że moje prywatne preferencje są mieszanką obu szkół, prawie pół na pół! :)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wajsznawa.pl

Post autor: Purnaprajna » 13 lis 2014, 10:44

Vaisnava-Krpa pisze:Tak, są dwie szkoły, jedna z Uniwersytetu Jagiellońskiego a druga z Uniwersytetu Warszawskiego. Kiedyś się spotykali aby porozumieć się co do ujednolicenia pisowni ale nigdy nie mogli się dogadać.
He he! To chyba typowe dla intelektualistów, tym bardziej, tych mających polską naturę. :)
Vaisnava-Krpa pisze:Szkoła Krakowska to np: Kryszna, Ardżuna, badżan, Waisznawa, Czandra, Czaitania, Maharadż, pudża
Szkoła Warszawska to: Kriszna, Ardźuna, badźan, Wajsznawa, Ćandra, Ćajtanja, Maharadź, pudźa
Dziękuję za tą ciekawą kompilację! Okazuje się, że moje prywatne preferencje są mieszanką obu szkół, prawie pół na pół! :)

ODPOWIEDZ