Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 mar 2014, 16:04

Konto you tube, na którym było 1115 filmów zostało usunięte. Wczoraj dostałem informację, że użytkownik Białkowski rości sobie prawa autorskie do kilku utworów zespołu Yelram. Raga mnie prosił o usunięcie ponieważ chłopaki wstydzą się tego koncertu z 2009 roku a teraz lepiej grają i starają się o zagranie na dużej scenie na Woodstocku. Prosiłem aby podali mi linki, które to konkretnie a oni zamiast podać linki mi zaznaczyli to przez you tube. Wczoraj wieczorem dostałem blokadę konta, You tube kazał mi automatycznie przejść kurs praw autorskich po czym odblokował konto i ostrzegł, że następne zgłoszenie spowoduje usunięcie konta i dziś ktoś mi zgłasza, że konta nie ma. Co ciekawe, pisali, że rozpatrywanie wniosków trwa 10 dni, więc dlaczego konta nie ma? Byłem zły i wykasowałem wszystko co miałem z Yelram ze wszystkich lat, więc nie mogli już nic zgłosić. Konto wczoraj było odblokowane, a dziś go już nie ma, nie ma nawet jak się odwołać, nic nie ma.


Tak było wczoraj:

Obrazek

A dziś

Obrazek

Cokolwiek robisz... ofiaruj to Bogu - to miał być następny materiał Prahlada Nrsimhy Prabhu udostępniony tutaj.

Obrazek


Nie ma nawet jak się skontaktować z You Tube, jedyny kontakt jest bez maila;

YouTube, LLC
901 Cherry Ave.
San Bruno, CA 94066
USA
Telefon: +1 650-253-0000
Faks: +1 650-253-0001
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Andrzejj
Posty: 113
Rejestracja: 17 cze 2013, 17:53

Re: Usunęli mi konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Andrzejj » 07 mar 2014, 17:17

Najlepiej to będzie jak ten co zgłosił roszczenie je wycofa, inaczej przeprawa może być ciężka. Youtube się raczej nie liczy z użytkownikami którzy im zbyt wielkich pieniędzy nie generują.

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Adam Katowice » 07 mar 2014, 20:55

Jaka jest treść umowy tego kolesia z Fundacją Viva Kultura odnośnie jego grania na scenie PWK i kwestii jego praw odnośnie rejestracji koncertu, bo być może właśnie nie ma takich praw. Spróbuj zgłosić roszczenie wzajemne.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 mar 2014, 21:15

Nie wiem jaka jest treść umowy z Vivakultura, Roman jest teraz w Indiach, Raga przepraszał mnie bardzo, mówił, że zrobią wszystko co w ich mocy aby wycofać roszczenie. Ja myślałem, że prześle mi na facebooka linki a tymczasem chłopak z zespołu przez ich oficjalne konto zarościł sobie prawa myśląc że tak da mi znać jakie filmy mam usunąć. Jak nie ma konta, nie ma nic, to ja przynajmniej jestem pozbawiony tej możliwości by zgłosić roszczenie wzajemne. Nie ma jak się skontaktować z You tube, Janek dzwonił do USA, nikt nie odbierał, dzwoniłem do Google adwords, dostałem maila do Google ogólnie, oni są właścicielami You tube. W ogóle dziwna sprawa, bo przecież po tym upomnieniu odzyskałem konto wieczorem, więc czemu dziś jest skasowane i nawet nie ma jak zaprotestować? Ktoś akurat w tym samym niemal czasie też coś zgłosił? Jak nigdy dotąd nie było takich roszczeń?

Kiedyś nagrałem jak na Ratha Yatrze tańczy Mahavisnupriya do jakieś bollywoodzkiej muzyki, to ten fragment muzyki z kamery w tle rozpoznało i przypisało do kogo należą prawa autorskie i był komunikat, że nic nie muszę robić a jedynie reklamy będą za to się tam wyświetlały. A jak właściciel praw autorskich stwierdzi inaczej to usuną film. Ale nie usunęli.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Adam Katowice » 07 mar 2014, 21:47

Być może to po automacie leci, kilka zgłoszeń, choćby od tej samej osoby, i po temacie. Masz jednak nadal możliwość...

Zamykanie kont

Użytkownicy, których konta zostały zamknięte, nie mogą uzyskiwać dostępu do żadnych innych kont YouTube, używać ich ani tworzyć. Gdy konto zostanie zamknięte, jego właściciel otrzyma wiadomość e-mail z wyjaśnieniem powodów zawieszenia.

Zamknięcie z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności

Przyczyny zamykania kont:
•Wielokrotne naruszanie wytycznych dla społeczności lub Warunków korzystania z usługi
•Pojedynczy przypadek poważnego naruszenia zasad (np. agresywne zachowanie lub publikowanie spamu)
•Konta, których głównych celem jest działanie naruszające zasady (szerzenie nienawiści, nękanie, podszywanie się pod inne osoby itp.)

Jeżeli uważasz, że Twoje konto zostało zamknięte niesłusznie, możesz się odwołać od tej decyzji, korzystając z tego formularza.

https://support.google.com/accounts/con ... utube&rd=1

Zamykanie kont z powodu naruszenia praw autorskich

Jeżeli Twoje konto zostało zamknięte ze względu na roszczenia dotyczące naruszenia praw autorskich, a Ty uważasz, że roszczenia te są błędne lub nieważne, możesz złożyć roszczenie wzajemne DMCA. Ta procedura jest dostępna również dla użytkowników, których konta zostały zamknięte. Nie wymaga ona dostępu do konta.

Więcej informacji dotyczących roszczeń wzajemnych znajdziesz w Centrum praw autorskich. Pamiętaj, że przesłanie fałszywego roszczenia wzajemnego może mieć negatywne skutki prawne.

http://www.youtube.com/yt/copyright/pl/ ... ation.html

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 mar 2014, 23:59

Nie dostałem maila, udało mi się zalogować do mojego konta Google, dla którego też została wyłączona usługa i nie mogłem nic zrobić więcej niż kilknąć, że się odwołuję na co komunikat był, że być może się odezwą jeśli będą chcieli ale żeby się nie spodziewać. Napisałem do google ale właśnie mi przyszło powiadomienie, że wiadomość nie mogła być dostarczona. Generalnie jestem zablokowany jako ja. Być może się jeszcze odezwą. Ale znalazłem taki zapis:

Firma Google zastrzega sobie prawo do:

- Zablokowania konta w celu przeprowadzenia dochodzenia.
- Zawieszenia użytkownika konta Google w celu zablokowania dostępu do określonej usługi lub całego systemu kont Google, jeśli Warunki korzystania z usługi lub polityka dotycząca korzystania z usługi zostaną naruszone.
- Wyłączenia konta w dowolnym momencie, z dowolnego powodu, bez wcześniejszego powiadomienia.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Adam Katowice » 08 mar 2014, 08:33

roszczenie wzajemne, najlepiej z oświadczeniem ludzi co zgotowali ten los, że to pomyłka, że chcieli tylko przesłać info, aby po koleżeńsku usunąć to, co im się estetycznie, aż tak nie podoba, i to miała być tylko informacja, aby wiedzieć o jakie kawałki chodzi, że w żadnym wypadku to nie było naruszenie praw, byliście w trakcie normalnej koleżeńskiej komunikacji, było uzgodnione grzecznosciowe usunięcie tych kilku prywatnych nagrań do których masz prawo, myśleli, że to najlepsza droga na poinformowanie, itp. można przesłać w dowolnej formie (email, fax, poczta) wg ogólnych wskazań http://www.youtube.com/yt/copyright/pl/ ... ments.html na dane kontaktowe w Irlandii (Dublin) http://www.youtube.com/yt/copyright/pl/ ... -info.html

na te dane możesz także przesłać ogólny swój opis sytuacji, że miałeś po prostu uzgodnione z przyjaciółmi wykasowanie ich kilku starych kawałków koncertowych z ogólnej bazy >1000 filmów, ale mieli podać o jakie utwory chodzi, i niefortunnie nie znając zasad, i konsekwencji, użyli do tego procedury o roszczenie praw autorskich, bo myśleli, że w ten sposób najszybciej będziesz wiedział o jakie filmiki chodzi, że jest im przykro, nie wiedzą jak to odkręcić, nie było niczyją intencją doprowadzenie do skasowania konta, i że to jest właśnie podstawowym problemem - skasowanie konta i jego całej zawartości z powodu omyłkowego użycia narzędzia praw autorskich do kilku utworów (do których i tak /być może/ tych praw nie mają, bo był to prywatny zapis na masowej, ale prywatnej, fundacyjnej, imprezie, nie zastrzegany prawnie, bo organizator nie zakazywał, a wykonawca nie ma w umowie stosowniej klauzuli o zakazie rejestrowania i rozpowszechniania jego koncertu z tej właśnie konkretnej imprezy), i możesz to wysłać z dowolnego adresu email, nie musi to być z google, albo poprzez darmowy fax internetowy http://www.myfax.com/free/

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Adam Katowice » 08 mar 2014, 08:50

na przyszłość może warto tworzyć strukturę rozproszoną np. dla danej grupy tematycznej twórz osobne konta w google np. pnprabhu01@gmail.com i dawaj tam tylko filmy z Prahlada Nrsimhą Prabhu, a po np. 20 twórz kolejne, np. pnprabhu02@gmail.com, inne to woodstockyatra2014@gmail.com i tam tylko filmy Ratha Yatra z roku 2014 - wielość kont na gmail i powiązanie ich automatycznie z you tube, gdzie w ten sposób powstaną też osobne konta - potem przecież na stronie internetowej i tak dajesz linki do konkretnych filmów, a też pod każdym filmem można mieć odnośniki do innych kont you tube (np. wykłady, seminaria, koncerty, kirtany itp.)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2014, 09:28 przez Adam Katowice, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Adam Katowice » 08 mar 2014, 09:17

Mam wrażenie, że wszystko to, co miałeś, jest w ramach dozwolonego użytku:

http://www.youtube.com/yt/copyright/pl/fair-use.html

a być może nawet prawa autorskie nie są ich, tylko Twoje, bo samo nagranie jest Twoim oryginalnym dziełem, utrwalonym na Twoim nośniku, a nie ich, ich dziełem jest koncert, który zagrali na określonych warunkach, a jedynie jakby sobie ten koncert nagrali na DVD i legalnie wprowadzili to DVD do obrotu handlowego, a Ty byś je zakupił, i skopiował z niego fragment, umieszczając na You Tube, to dopiero wtedy w tym temacie coś tam mogą sobie rościć.

Jakiego typu dzieła są chronione prawami autorskimi?

Gdy ktoś tworzy oryginalne dzieło utrwalone na nośniku fizycznym, automatycznie staje się właścicielem praw autorskich do niego. Prawa autorskie nie dotyczą pomysłów, faktów ani procesów. Aby podlegać ochronie na mocy praw autorskich, dzieło musi być zarówno twórcze, jak i utrwalone na nośniku fizycznym.

http://www.youtube.com/yt/copyright/pl/ ... right.html

Ja napisałbym w roszczeniu, że jest to moje oryginalne dzieło, na moim nośniku, amatorskie i niekomercyjne, przedstawiające fragmenty imprezy masowej, którą mogłeś filmować, i że organizatorzy, ani wykonawcy, ani nie nagrywali tych filmów, ani nie zostały one przez nich utrwalone na nośniku fizycznym, i także nie było żadnego zakazu na ich nagrywanie podczas masowej imprezy.

Wykonawcy i organizatorzy byli w pełni świadomi nagrywania fragmentów imprezy i w pełni przyzwali na to. Nie było jakiekolwiek zakazu filmowania i nagrywania wyartykułowanego w jakikolwiek sposób. W pełni umożliwiano wejście poza bariery ochronne i na scenę. Impreza nie miała charakteru komercyjnego, tylko dobroczynny. Jesteś wolontariuszem, który od lat pomaga przy tej imprezie.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Usunęli konto You tube - kanał Hare Kryszna

Post autor: Vaisnava-Krpa » 08 mar 2014, 12:14

Dzięki Adamie! Chłopaki już wysłali pismo, ja też, zobaczymy co z tego będzie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ