Tamatyka forum

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Tamatyka forum

Post autor: Trisama » 28 lut 2013, 13:20

Witajcie.

Od pewnego czasu zauważam, że na forum coraz więcej jest działań typu kopiuj-wklej. Rozumiem, że to może być ciekawa ilustracja do dyskutowanych tematów, ale jako czytelnik forum oczekuję jakiegoś komentarza ze strony moderatora, który odniesie się do społeczności wielbicieli. Widzę coraz więcej informacji, które zapewne bulwersują nasze polskie społeczeństwo, ale nie koniecznie powinny wzbudzać emocje wśród osób znających prawo karmy, zasady funkcjonowania tego świata i sposobów komunikowania się pod wpływem pasji i ignorancji.

Osobiście uważam, że ilość poruszanych tematów nie świadczy o jakości forum. Co o tym sądzicie? Czy forum powinno być opiniotwórcze czy tylko informacyjne?

Przyznam się, że osobiście coraz rzadziej tu zaglądam z powodu natłoku informacji, których nie jestem już w stanie obrabiać swoim intelektem.

Doceniam bardzo to forum i pisze to z intencją polepszenia jego wizerunku i czytelności dla, zarówno bhaktów, jak i gości, którzy mają dostęp do większości dyskusji, w tym dość kontrowersyjnych.

Napiszcie proszę co o tym sądzicie, jeśli uważacie, że ten temat Was obchodzi.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tamatyka forum

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 lut 2013, 17:48

Opinie są zależne od informacji. Dlatego podaję informacje, które wzbogaciły mój sposób postrzegania. Nie zawsze informacja musi mieć od razu opinię, na innych stronach też widzę, że praktykuje się podawanie samych informacji, które mogą choć nie muszą wywoływać od razu komentarzy. Czasami komentarz wydaje się zbędny albo może ktoś inny rozwinąć. Ja nie zawsze czuję się na siłach aby skomentować, czasami sam oczekuję, że ktoś coś rozwinie w związku z tematem. Karma karmą ale nawet Ardżuna przeżywał w czasie rzeczywistym co go spotkało. Czasami coś szokuje, zaskakuje, choć od razu nie wiadomo w którą stronę i co o tym myśleć. Staram się cedzić informacje. Co do forum to ja z kolei mam poczucie, że je zaniedbuję a za niedługo być może jeszcze bardziej zaniedbam, ale nie chcę się wypowiadać sam o sobie. Raczej wolę posłuchać innych opinii. Domniemam, że zostały zaniepokojone jakieś umysły. Jeżeli niepotrzebnie to zrobię jak uważacie. Staram się połączyć teraźniejszość z ponadczasowym patrzeniem na temat. Forum z natury jest miejscem, w którym nie musi coś być podane w schludny i poukładany sposób a tym bardziej wiążący, choć ja staram się aby mimo tego było jak najbardziej przejrzyście. Jednak forum to wspólny efekt pracy wielu osób, takie otwarte zaplecze, gdzie pracuje się nad wyrobieniem opinii i poddawanie swoich opinii pod inne opinie... Taka pralnia z tego co przynosimy z zewnątrz do wewnątrz, choć staram się odrzucać węgiel od prania... Ja bym wolał Prabhu żeby więcej opinii czy pożywnych informacji podawały takie osoby jak ty, wtedy ja bym mniej dawał od siebie a przynajmniej procentowo było by to mniej niż jest.

Inną kwestią nad którą rozważam to znalezienie połączenia do współczesnej świadomosci i mentalności społeczeństwa abyśmy byli praktyczni, tak jak za czasów Prabhupada hipisi nauczali o "wielkim haju" po mahamantrze, tak samo każdy czas ma swoją specyfikę. Oczywiście społeczeństwo jest podzielone. Trudno trafić do każdej mentalności.

W każdym razie jeżeli "dość Smoleńska" to mogę schować te tematy na inne czasy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Tamatyka forum

Post autor: trigi » 01 mar 2013, 11:41

Vaisnava-Krpa pisze:Opinie są zależne od informacji.
W każdym razie jeżeli "dość Smoleńska" to mogę schować te tematy na inne czasy.

Dzieki VKripa Prabhu, dorzuc te info do pieca (geje+smolensk narodowosciowy) lub do "Przeminelo z wiatrem" :wink: :D

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tamatyka forum

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 mar 2013, 12:26

Ok, tematy:

Homoseksualizm,
Geje,
Zdecyduj jakiej jesteś płci,

zostały ukryte w forum "Świat ukryty".

O Smoleńsku nie było na forum tematu, to tylko taka przenośnia, że kilka dni po katastrofie, już w mediach było, że ile można słuchać o Smoleńsku. Była katastrofa to była, po co rozpaczać (siła ignorancji), lepiej słuchać co u mamy Madzi (siła dobroci?).
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Wasziszta

Re: Tamatyka forum

Post autor: Wasziszta » 02 mar 2013, 00:06

W sumie to Prabhu bardzo sie ciesze ze ukryles ten syf. Bo czulem juz ze powoli zaczynam sie brudzic od tego brudu. I dla mnie to okazja zeby juz o tym nie czytac- wole rozrywki Pana Kryszny.
:roll:

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Re: Tamatyka forum

Post autor: Gauri » 02 mar 2013, 08:49

vasziszto,masz racje,Krsna lila jest kojąca wszelkie tęsknoty,niepokoje i wątpliwosci.A komentarze Prabhupada są jak błyskawice które rozswietlaja moja ignorancje.
Osobiscie nie śledze wątków homo sexualnych. Bo sam temat kompletnie mnie nie dotyczy.
każdy ma wolną wole i trwoni swój czas,albo go inwestuje. Ale to też zależy od punktu widzenia.
Ja dziekuje Vaisznawa kripie Pr że umieszcza wyklady Trivikrama Maharaja na tej stronie i że jest wiele naprawde inspirujących informacji. A Trisami Pr że czuwa nad zdrową atmosferą,nie tylko na Tym forum :D :D :D :D
Kochani jesteście bhaktowie .Dziekuje za wszystko.
Wasz sługa ;
Gauranga A das

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Tamatyka forum

Post autor: Purnaprajna » 02 mar 2013, 16:31

+108 dla Trisamy Prabhu. Już o tym też wielokrotnie wspominałem, ale mi się dostało. Nie będę tak delikatny i dyplomatyczny jak Trisama Prabhu, i dlatego powiem wprost i bez ogródek, to co podejrzewam, on stara się powiedzieć w grzeczny sposób: za dużo na tym forum śmieci. Nie tyle w sensie tematów, bo na każdy temat można mówić ze świadomej Kryszny perspektywy i w świadomy Kryszny sposób, ale w sensie formy ich podania, zbliżonej często, jeżeli nie identycznej, do tej preferowanej w brukowych mass mediach, nie mających zbyt wygórowanych ambicji intelektualnych, a aspirujących jedynie do wkładania kija w mrowisko, i taniego podkręcenia emocji, poprzez odpowiednią, skandalizującą temat optykę i nierzadko towarzyszące jej ilustracje, rodem z psychicznych głębi pacjenta z Tworek, weterana wielu wewnętrznych potyczek z nawiedzającymi go często demonami własnej, zmęczonej już bardzo przeszłości, z czasów mentalnych eskapad w świat oparów butaprenu. Dopiero na skutek protestu czytelników, od czasu do czasu rzucony jest jakiś werset z śastr, co niby ma załatwić sprawę i przekonać nas, że za przeproszeniem, "patrzenie komuś w gacie" jest bona fide i szczerze inspirujące w życiu duchowym, a po to przecież, chociaż w teorii, zaglądamy na to forum.

Kiedy mam ochotę na wiadomości z "telewizora" to odwiedzam rodziców w Polsce, gdzie bezustannie włączony jest, i to na cały regulator telewizor stojący na komodzie, czczony niczym bóstwo na ołtarzu, któremu biję czołem cześć, aż do siniaków pojawienia się gwiazd polskiej estrady. Natomiast, kiedy mam ochotę na "wiadomości z wyższej świadomości", to przychodzę tutaj. Czy nie powinno być właśnie tak?

Jeżeli czytelnicy tego forum wkrótce, oddolnie nie zareagują, tak jak to mądrze zrobił Trisama Prabhu, któremu wyraźnie drogie są losy tego forum, to gwarantuje Wam bhaktowie, że skończy się podobnie, jak kiedyś z innym bhaktowskim forum, którego teraz unikają ISKCONowi wielbiciele, z tą różnicą, że to forum będzie kopalnią "wiedzy" na temat końca świata, teorii spiskowych, bieżących informacji na temat planów i zamierzeń - jak ktoś się tu wcześniej z subtelną gracją wyraził - "śmierdzących gejów", ultra prawicowo-lewicowych, czy innej maści poglądów politycznych, oraz ogólnego stanu samopoczucia przeciętnego internetowego świra. No ale, zapraszamy wszystkich tradycyjnym haribol! :lol:

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Re: Tamatyka forum

Post autor: drzewo » 17 lut 2015, 22:21

Mysle ze Forum moze odzyc.
Bhaktwie potrzebuja miejsca do dyskusji czy poprstu do podtrzmwania relacji miedzy soba.

Kiedys taka role miala Vrinda ale z wielu powadow upadla. (bez wymieniania). To miejsce tez ma potencjal takim sie stac aczkowiek duza znasowana przewada tematow nazcjonastycznych i gejowskich moze powodowac zachwianie tego co co chodzi i celu.

Osobiscie nie uwazam ze takie tematy nalezy chowac do jakiegos spejanego dzialo. Jest to czesc zycia i moga byc widoczne aczkowiek w realnym zyciu powiedzmy Homsekualizmem czy Najcnaizlem zajmuje sie nie wiecej niz 5% czasu i to wlasnie medja robia tak ze to wypania 100% wiadomsci. Wiec prwatnie uwazam ze 95% o Krysznie, filozfie, bhatli i 5 czy 10% o spoleczenstwei.

I wtedy beda walki miedzy roznymi bhatami o roznych pogladach. Ale to pownno byc na obrzezu calego SPOTKANIA Z KRYSZNA I BHAKTAMI jekie tu powanno miec miejsce.

Oczyscie forum nie jest moje i nie mam zadnego prawa do jakichkowiek mysli jednak
Fajnie by bylo forum dla

-wielu bhaktow
-kultralne
-inspiruijace

Dla mnie jednen z waznijszych postolawtow to kultra wypowiedzi. Gdyby odemnie zalezalo byc moze jedna zasada. Szacunek dla innych.

pozdrwiam
to tylko moja niezobwaizuajca opini:)
hari

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Tamatyka forum

Post autor: trigi » 17 lut 2015, 23:54

Uprzejmie proszę o używanie korektora pisowni w wypadku nieznajomości zasad języka polskiego, co innego literówki, co innego notoryczne boże krówki tudzież byki fernando. No i teraz będę musiał pisać poprawnie, wrrrr... :D

btw podobno saturn od grudnia wyszedł ze skorpiona a wszedł w znak strzelca co oznacza że skorpionki będą miały więcej luzu (jak i inne wodne znaki, w przeciwieństwie do znaków ognistych lew, baran i strzelec) lewki, baranki i strzelcy rzetelnie niech się stosują do zasad - pisowni też.

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Re: Tamatyka forum

Post autor: drzewo » 18 lut 2015, 05:52

Nie wierze prabhu ze napisales pierwszy raz po poltora roku dlatego ze zobaczyles ze ktos napisal ladnie po Polsku:) Lub odwrotnie ze z tego powadu nie pisales tak dlugo. Raczej mysle ze co innego przciaga, odciaga i decyduje. Relacje + Kryszna. Pociag do niego.

Na Twoim miejscu bym przeanalizwal co jest powadem ze zaczoles pisac, co ze inni troszke wiecej tez. Jak ten powod mozna WZMOCNIC. Jak to moze wygladac w przszlosci i co ewetuanie mozesz pomoc by tego dokonac. Prznajmiej z mej strony tak to wyglada jakby ujac "wiekszy obraz" sytuacji.

Moim akurat zdaniem pisanie ladnie czy brzdko nie ma znaczenia. Chyba ze przciagnela cie po poiltra roku chec poprawy pisowni wlasnie?:)

ODPOWIEDZ