Jakie to forum?

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Jakie to forum?

Post autor: gndd » 21 sie 2009, 09:53

Redukcja Populacji - Chemtrails (1)

Zobacz ostatni post jezus był wegetarianinem (0)

Zobacz ostatni post burza geomagnetyczna (2)

Zobacz ostatni post Trucizna rozpylana na ludzi z nieba. (7)

Zobacz ostatni post Masowe groby dla ofiar grypy? Krematoria mogą działać non st (2)
Ja mam pytanie. Powyżej mamy tytuły ostatnio aktywnych wątków pewnego forum. Ktoś może pokusił by się o analizę i powiedział jaki o czym jest dane forum, jaki jest jego profil, czego dotyczy? Jaki ma cel?
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Re: Jakie to forum?

Post autor: albert » 21 sie 2009, 10:27

gndd pisze:
Redukcja Populacji - Chemtrails (1)

Zobacz ostatni post jezus był wegetarianinem (0)

Zobacz ostatni post burza geomagnetyczna (2)

Zobacz ostatni post Trucizna rozpylana na ludzi z nieba. (7)

Zobacz ostatni post Masowe groby dla ofiar grypy? Krematoria mogą działać non st (2)
Ja mam pytanie. Powyżej mamy tytuły ostatnio aktywnych wątków pewnego forum. Ktoś może pokusił by się o analizę i powiedział jaki o czym jest dane forum, jaki jest jego profil, czego dotyczy? Jaki ma cel?
Wydaje mi się, że to pewne forum stanowi możliwość wymiany informacji i poglądów wisznuitów polskich życzliwych Ruchowi Hare Kryszna, którzy żyją w świecie takim jaki jest, są na niego otwarci, zgłębiają wiedzę wedyjską i próbują rozpoznać ją w tym właśnie stworzeniu Kryszny. :)
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Re: Jakie to forum?

Post autor: gndd » 21 sie 2009, 11:56

albert pisze:
gndd pisze:
Redukcja Populacji - Chemtrails (1)

Zobacz ostatni post jezus był wegetarianinem (0)

Zobacz ostatni post burza geomagnetyczna (2)

Zobacz ostatni post Trucizna rozpylana na ludzi z nieba. (7)

Zobacz ostatni post Masowe groby dla ofiar grypy? Krematoria mogą działać non st (2)
Ja mam pytanie. Powyżej mamy tytuły ostatnio aktywnych wątków pewnego forum. Ktoś może pokusił by się o analizę i powiedział jaki o czym jest dane forum, jaki jest jego profil, czego dotyczy? Jaki ma cel?

Wydaje mi się, że to pewne forum stanowi możliwość wymiany informacji i poglądów wisznuitów polskich życzliwych Ruchowi Hare Kryszna, którzy żyją w świecie takim jaki jest, są na niego otwarci, zgłębiają wiedzę wedyjską i próbują rozpoznać ją w tym właśnie stworzeniu Kryszny. :)
:shock: Naprawdę? To może jakaś dwu-trzyzdaniowa analiza przytoczonych przeze mnie tytułów. Co doprowadziło Cię do takich wniosków? Przecież nie ma tam ani słowa o Wisznu, Krysznie czy czymkolwiek co wskazywałoby na związek z ruchem Hare Kryszna czy nawet szeroko pojętym wisznuizmem. Jakby ktoś napisał, że to jakaś apokaliptyczny odłam chrześcijaństwa, no to jeszcze - jest wszak wymienione imię Jezusa.

Ciekawe ile osób wyciągnęłoby wnioski podobne do Twoich. Może po prostu powinnam odczytać Twą wypowiedź jako wizję bardzo zaawansowanego bhakty, który wszędzie we wszystkim widzi Krysznę. A może to przez analogię do innych for wisznuickich? czy krysznaitowskich? Pamiętam, że na Dandavats był tekst i wypowiedzi na temat skłonności bhaktów ISKCONowych do wszelkich teorii spiskowych. Nie czytam ISKCONowych for angielskojęzycznych, ale może faktycznie bhaktowie roztrząsają tam właśnie takie tematy?
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
Madhumangal
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2006, 22:36
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Madhumangal » 21 sie 2009, 13:34

A czy czytanie ksiazek typu Toźsamosc Obcych czy Zakazana Archeologia jest rowniez angazowaniem sie w teorie spiskowe?

Demoniczne rządy to nie teoria spiskowa, raczej norma w Kali Yudze. Codziennie morduje sie miliony zwierząt dla zaspokojenia języka.

O to co Kryszna w BG mówi na temat

"Osoby demoniczne, zgubione dla siebie samych i wyzbyte wszelkiej inteligencji, angażują się w straszliwe, szkodliwe prace mające na celu zniszczenie świata"

"Osoba demoniczna mysli: Tak wiele bogactw mam dzisiaj i zyskam jeszcze wiecej, odpowiednio do moich planów. Tak wiele należy teraz do mnie i mój majątek ciągle będzie się powiększał w przyszłości. On był moim wrogiem, więc zabiłem go. Inni moi wrogowie również zostaną zabici. Ja jestem panem wszystkiego, ja jestem podmiotem radości,ja jestem doskonały, potężny i szczęśliwy. Jestem najbogatszy i otaczają mnie arystokratyczni krewni. Nikt nie jest tak potężny i szczęśliwy jak ja..."

Ta książka (BG) nie jest tylko o tym co było ale o tym co dzieje się tu i teraz. Naszym obowiązkiem jest wiedzieć. Prabhupada mawiał że jeśli chcesz być świadomy Kryszny stań się świadomy najpierw.

Chanakya Pandit mówił jednak że szczegółowe poznanie prowadzi do strachu.

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Re: Jakie to forum?

Post autor: albert » 21 sie 2009, 14:40

gndd pisze:
Redukcja Populacji - Chemtrails (1)



Wydaje mi się, że to pewne forum stanowi możliwość wymiany informacji i poglądów wisznuitów polskich życzliwych Ruchowi Hare Kryszna, którzy żyją w świecie takim jaki jest, są na niego otwarci, zgłębiają wiedzę wedyjską i próbują rozpoznać ją w tym właśnie stworzeniu Kryszny. :)
:shock: Naprawdę? To może jakaś dwu-trzyzdaniowa analiza przytoczonych przeze mnie tytułów. Co doprowadziło Cię do takich wniosków? Przecież nie ma tam ani słowa o Wisznu, Krysznie czy czymkolwiek co wskazywałoby na związek z ruchem Hare Kryszna czy nawet szeroko pojętym wisznuizmem. Jakby ktoś napisał, że to jakaś apokaliptyczny odłam chrześcijaństwa, no to jeszcze - jest wszak wymienione imię Jezusa.
Jednym z moich ulubionych stwierdzeń Kryszny w BG jest: Kto widzi mnie wszędzie i wszystko widzi we mnie, ten nigdy mnie nie traci, ani ja nie tracę go." Sądzę, że powinniśmy rozważać stworzenie Kryszny również w zakresie politycznym, socjologicznym, ekonomicznym itd mając do dyspozycji kryteria jakie daje nam śruti i smryti. Ta rzeczywistość materialna jest mocą Pana i sądzę, że wiele, choć nie wszystko, możemy się dowiedzieć o nim samym również analizując materię, jego maya-śakti. To po pierwsze.

A po drugie jestem zwolennikiem Świadomości Kryszny otwartej :) Wrażliwej na rzeczywistość w której się również poruszam, która wpływa na mnie. Ważny jest dla mnie kontakt z tym co nieuwarunkowane i uwarunkowane. Jestem zwolennikiem Różnojedni :) zgodnie z którą Bóg posiada energie i nie są one złudzeniem, w sensie majawadycznym. Inna strona tego jest taka, że nie mogę tych spraw materialnych ominąć. Oddziaływują na mnie i innych. Muszę się jakoś do nich ustosunkować czynnie, wybrać guny. Związane jest to z cierpieniem jakiego doświadczamy.

Nie zawsze więc rozmawiając lub przekazując informację rozwijam temat Świadomości Kryszny bezpośrednio. Czasami przekazuję coś, co wydaje mi się ciekawe lub ważne, a analizę pod kątem Świadomości Kryszny pozostawiam w domyśle, dla czytelników lub rozmówców.

Wkleiłem temat o akcji PETA "Jezus jest wegetarianinem" i o burzy geomagnetycznej, ponieważ ten pierwszy jest ciekawym ukazaniem jak dawne, starożytne treści dotyczące ahimsy, wydawałoby się z krajów "prymitywnych", znajdują nagle oddźwięk w krajach "zaawansowanych" XXI w., nowe treści. Co więcej podważa się dotychczasowe interpretacje w ustalonych naukach np. Jezusa w celach krzewienia niekrzywdzenia. Nie jesteśmy sami. :) Coraz więcej osób widzi podobnie i angażuje się w ten sposób. Czy to nie interesujący przykład ponadczasowości myśli wedyjskiej ?

Ten drugi temat z kolei jest kamykiem do ogródka w związku z dyskusją o 2012-2013 latach i domniemanym kataklizmie. Tym razem ze strony nauki, którą zwykle nie podejrzewa się o fascynację przepowiedniami itp. Między nami mówiąc czekam na coś konkretnego, co ukróci arogancję i nadkonsumpcjonizm większości ludzi wobec przyrody i zasadniczo umniejszy antropocentryzm, który jest jak sądzę postacią fałszywego ego, którą wspiera atmosfera panująca w kalijudze. Reakcje przyrody na działania ludzi postrzegam jako możliwość ich uświadomienia, zmuszenia do powrotu do pierwotnej świadomości oraz jako działanie prawa karmy. Bez wątpienia Kryszna jest tutaj dany pośrednio, jako twórca takiego prawa i przeciwnik mentalności asurycznej.

Myślę, że nie ma dla mnie znaczenia, czy należy moją wizję postrzegać jako wizję zaawansowanego bhakty, czy też nie. To nie jest istotne. Chodzi mi o to, abyśmy potrafili rozróżniać co jest prawdą, a co fałszem. Myślę, że jest to dostępne dla każdego przy odrobinie wsparcia i woli. Trzeba badać i rozmawiać.
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 21 sie 2009, 16:20

Madhumangal pisze:A czy czytanie ksiazek typu Toźsamosc Obcych czy Zakazana Archeologia jest rowniez angazowaniem sie w teorie spiskowe?
Dobre pytanie. Nie będę nawet próbowała na nie odpowiedzieć, bo żadnej z tych książek nie czytałam. Z tego co słyszałam o Zakazanej Archeologii, to możliwe że zachacza o teorie spiskowe, ale nie jestem pewna. Może też przedstawiać temat jako normalnie uznane zjawisko, a mianowicie skłonność jednostek ludzkich czy też grup ludzi, łącznie z kręgami akademickimi, do widzenia świata - czy też wyników badań - przez pryzmat aktualnie akceptowanego paradygmatu, czy też paradygmatu przyjętego przez daną grupę. Jednak to zjawisko chyba nie jest spiskiem. Spisek to świadome i złośliwe manipulowanie ludźmi i świadome wprowadzanie ich w błąd, świadome ukrywanie lub zniekształcanie prawdy czy faktów dla osiągnięcia własnych celów.

Jak już wspomniałam nie czytałam żadnej z powyższych książek, ale z tego co o nich słyszałam, to żadna z nich nie jest częścią żadnego spisku. Czy zarzucają spiskowanie innym? Nie wiem.
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Re: Jakie to forum?

Post autor: gndd » 21 sie 2009, 16:49

albert pisze:Sądzę, że powinniśmy rozważać stworzenie Kryszny również w zakresie politycznym, socjologicznym, ekonomicznym itd mając do dyspozycji kryteria jakie daje nam śruti i smryti.
Zgadzam się z tym i podpisuję się ręcami i nogami. Nie bierz mego zapytania osobiście i nie musisz się przede mną tłumaczyć. Jeżeli chcesz nad moim pytaniem podumać, to przeczytaj jeszcze raz zapodane tytuły i wyobraź sobie, że nie wiesz, z jakiego forum je wzięłam. Czy coś Cię w tym zestawie uderza, a jeżeli tak, to co?

W moim poprzednim tekście chyba zasygnalizowałam co mnie zastanawia - tendencja do widzenia wszędzie spisków i interpretowania wszystkiego co się da w kategorii teorii spiskowych. Akurat Twoje teksty znalazły się na mojej liście dlatego że były wśród innych na stronie tytułowej portalu tego ranka. Film o Jezusie nie sugeruje żadnego spisku. Mówi o ludzkim okrucieństwie, może głupocie o "zawieszeniu rzeczywistości". Działalność Słońca też raczej nie jest przedstawiona w przytoczonym przez Ciebie tekście jako spisek rządów, bractw, czy nawet półbogów. ;)
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Re: Jakie to forum?

Post autor: Green_lake » 22 sie 2009, 09:27

gndd pisze:
Redukcja Populacji - Chemtrails (1)

Zobacz ostatni post jezus był wegetarianinem (0)

Zobacz ostatni post burza geomagnetyczna (2)

Zobacz ostatni post Trucizna rozpylana na ludzi z nieba. (7)

Zobacz ostatni post Masowe groby dla ofiar grypy? Krematoria mogą działać non st (2)
Ja mam pytanie. Powyżej mamy tytuły ostatnio aktywnych wątków pewnego forum. Ktoś może pokusił by się o analizę i powiedział jaki o czym jest dane forum, jaki jest jego profil, czego dotyczy? Jaki ma cel?
No cóż, niektórzy uwielbiają się bać i uwielbiają straszyć się nawzajem :)
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 23 sie 2009, 08:56

Być może chodziło ci o tą stronkę:

http://newworldorder.com.pl/film.php?id=193

Jest tam też forum więc może udało mi się zgadnąć :)
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Hotori
Posty: 181
Rejestracja: 24 lis 2006, 15:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Hotori » 23 sie 2009, 13:05

John chodzi o te forum gndd.
Choć fajnie by było porozmawiać na tematy związane z Kryszną.:)
Miłość jest jak strumień płynący w przeciwnym kierunku. :)

ODPOWIEDZ