Ludzie listy piszą

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 05 gru 2008, 13:14

Vaśisztha das pisze:Purnapraja, to nie czapka, to coś ala indyjski turban. :)
Ok, pójdźmy na kompromis. To czapka świętego tureckiego. :)

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 09 gru 2008, 07:35

Byc moze jednak Arkadiusz jest w swiacie duchwym w swej oryginalej rasie- w nastroju Rodzicielkim- Vatsalja.:)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 gru 2009, 16:53

Zainspirował mnie bardzo wczorajszy mail:

"Witam
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego nie wznawiacie wszystkich przetłumaczonych już na język polski Śrimad Bhagawatam. Zobaczcie w internecie jak bardzo ludzie poszukują tych canto. Ja sama poszukuje canto 3 oba tomy i nie mogę znaleźć, owszem jest jedna oferta za 350 zł to dla mnie fantazyjna cena."

A potem mialem drugi od innej osoby, tez pytała o Bhagavatam.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Post autor: Trisama » 02 gru 2009, 09:02

Arkadiusz pisze:Zainspirował mnie bardzo wczorajszy mail:

"Witam
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego nie wznawiacie wszystkich przetłumaczonych już na język polski Śrimad Bhagawatam. Zobaczcie w internecie jak bardzo ludzie poszukują tych canto. Ja sama poszukuje canto 3 oba tomy i nie mogę znaleźć, owszem jest jedna oferta za 350 zł to dla mnie fantazyjna cena."

A potem mialem drugi od innej osoby, tez pytała o Bhagavatam.
Powód prozaiczny. Mamy w naszych magazynach jeszcze inne nie sprzedane książki w dużej ilości. Im szybciej je rozprowadzimy tym szybciej pojawią się nowe.
Poza tym jest plan by dokończyć nowego tłumaczenia Bhagavatam (na razie tylko 1 canto ma nową wersję - chodzi i bardziej poprawny językowo tekst).

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 gru 2009, 20:24

Czasami pewne listy mnie dobijają:

"Haribol.Czemu mnie blokujecie na str.Nama-Hatta.pl.wpisywałem parę razy co trzeba i nic.Wcześniej mogłem odrazu wejść na stronę oraz czytać z bibioteki, a teraz jakieś blokady wpsz login wpisz haslo.Kto zabiera komuś prawo do czegoś używa przemocy,a to jest łamaniem prawa-wbrew prawu.Pozdrawiam.Hare Kryszna.Siema."

I to w czasie, kiedy strona była naprawiana.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 09 gru 2009, 21:10

Arkadiusz pisze:Czasami pewne listy mnie dobijają:

"...Kto zabiera komuś prawo do czegoś używa przemocy,a to jest łamaniem prawa-wbrew prawu.Pozdrawiam.Hare Kryszna.Siema."
Zapytaj go Prabhu, jakie ma tu obowiązki, bo prawo idzie ręką w rękę z odpowiedzialnością za wykonanie własnych obowiązków. Innymi słowy, nie ma praw bez obowiązków. :)

A swoją drogą, aż nie chce mi się wierzyć, że dostajesz takie rodzynki. Zdrowy rozsądek wraz ze zdrowiem psychicznym wydaje się już reliktem przeszłości. :roll:

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 gru 2009, 11:10

Dostaję przeróżne rodzynki i spamy, bo nie wiem o co chodzi, trudno mi zrozumieć. Przykładowo ostatnio:

"Gdańska Rada Organizacji Pozażądowych.3 osoby do komisji opiniujacej projekty z zakresu kultury.Chce skożystać z tego-przenieść na miacto xxx(Kulturalne nl linijki 6 od gury(-).Teraz się zajmuję(i moja znajomosc zeczy jest nadzwyczajna dzięki łesce Śrila prabhupada):Nauki Medyczne oraz Prawa Medycznego(!?).Jako certyfikowany mistrz Reiki(systemu Śri Parasurama linii Mikao Usui).Poziom Kulturowo-Naukowy z seminerjów w Czarnowie,przedstawione przez xxx Dasa.
-Programy w UMCS Teniec i Poezja Orjętu(broszury Jak sęsownie mówić o Bogu?,Indyjskie wplywy u Blake,a,ze szczegółowym uwzględnieniem Bhagavad Gity).
Przygotowałem wykład ktury odnosi się do tego tematu ze szczególami.Zostałem poproszony przez xxx Prabhu o przedstawienie kwesti przez zrobbienie wykladu na temat "Krija Bhakti a Prema Bhakti"(rurznice).W tym wykladzie zawiera się wyżej poruszona kwestja oraz opisuje od system varnaśrama-dharmy.Zamieszczam materiał z Google."

Następny od tej samej osoby:

"Chodzi mi tu o (jedno osobową organizację(!?))jedno osobowe przedstawicielstwo na miasto xxx."


Następny:

"Napisalem do ciebie dużo materjełu ktury przekazałem Prokuratorowi w xxx oraz Rzecznikowi Praw Obywatelskich w Warszawie a teraz prześle do Rzecznika Spraw Pacjęta.Wszystko to skasowało się (przycisnołem nie ten klawisz,aie z chęcią zrobie to jeszcze raz -proszę o twój nr.tel.)Pozdrawiam.
Ps.Wszystkiego tego naucza Śrila Prabhupad.Są w tym cytaty Hridaianandy Maharadza (koperta Prawo Medyczne-deontologia "etyka prywatna"/metafizyka/dołączona do sprawy wraz z Ayurvedyjskim sposobem leczenia nauczanym przez Śrila Prabhupada.)"


Następny:

Platon "Państwo"-po całei rozmowie sokratesa z Polemarchem,w kturej padły ta kie nawet słowa(z ust Polemarcha)że człowiek sprawiedliwy,sprawiedliwością krzywdzi człowieka złego jego zdaniem,według mniemania a człowieka dobrego według mniemania dobrze traktuje.Padda rozstrzygająca myśl Sokratesa:-zatem,Polemarchu,nie jest rzeczą człowieka sprawiedliwego szkodzić komu kolwiek;ani przyjacielowi,ani nikomu innemu;to jest sprawa jego przeciwieństwa:człowieka niesprawiedliwego.
Sprawę ktura poszłe do prokuratury w Zamościu zalatwia w ten sposób że:wysłałem projekt do rzecznika Spraw obywatelskich-Współpraca lekarzy Medycyny konwencionalnei z Lekarzami Medycyny Alternatywnej(niekonwencionalnej).A tak jak powyrzej z uznaniem pracy duszpasterskiej Jana Pawła II(to jest pokojowo,zasyłam do Rzecznika Spraw Pacjęta).Terapia kturą opisuje idzie drogą współczucia (VAISZNAWY).Opiera się również na długoletnich badaniach nauki zachodniej.jak przedstawil to Sri Prahlad Psycholog z ouklandskiego Uniwersytetu Technologi, ktury na wydziale psychologi naucza na tym Uniwersytecie.Warsztaty sztuka Szczęścia zaprezętowane na Festiwalu Indii organizowanym przez Fundację Vivakultura.pl(omawiają punkt że nt należy krytykować ani śebie ani innych-podał przykład :jeżekli zpowodowalem wypadek samochodowy to ni pwinienem mówiś oceniając siebie jako beznadziejnym .Raczej nalerzy ocenić to tak że jeżeli czegos nie zrobiłen dobrze powinienem pujść na lekcię nauki jazdy.Stresy i depresie są powodem złego nastawienia a to jest powodem wielu chorób i zgonów bądz samobujstw.Nauka docenia przemorzny wpyw Jogi.Prachlad wymienia kilka narzędzi ze swojej skrzynki na narzędzia,takie jak:medytacia,docenienieczy indentyfikacja-kim jestem-z Absolutem(wspomniał tez o przebaczeniu.Wszystko to osobiscie nagrałem,jak ruwnież rozmawialem o przedstawicielstwie tego tematu.Naco odpowiedzial ża myślał o tym lecz do tej pory nie miał czasu tego zorganizować.zaproponowalem mu swoją osobę co było celem mojej rozmowy z nim.
Material mogę przesłać.
Jeszcze raz pozdrawiam.


Następny:

"POROZMAWIAĆ Z xxx O TYM ABY PRZYŁĄCZYĆ LUDZI KULTYWOWANYCH PRZEZEMNIE.a SZCZEGULNIE TEGO (xxx?)OD INTERNETU(KTURY ZAKŁADAŁ MI INTERNET)(-Nie mylic z tym o czym mówi Hridaiananda Maharaj:"Jeśli ty oznajmiasz że osoba musi nalerzeć do jakiejś świątyni,jakiejś Religii to znaczy że ty niszczysz Religię jako prawdziwą naukę-Należenie do pewnej Religii staje się śmieszne-)gdyż dzieją się rużne żeczy-Kultywować!
Oraz z tym samtm zgłosić się do xxx Prabhu.
tak aby nikt nie mógł wniknąć i blokować.
Temu słuzy projekt wysłany do xxx Prabhu.Materiał Roberta Barańskiego Program Google Grants(int.google.patrz)
Poprosić ich o wolentariat9dla mnie)
Kultywować ,Kultywować,Kultywawać.
Umocnić szeregi.
Ps.Sprawdzcie swoje zabezpieczenia.W czasie pisania uruchomil się anty wir żucilo się coś na womputer i musałem się wczytywać(glęgoko,lecz jestem spowrotem0
Haribol."



I takie maile dostaję, że głowa boli. I co robić z takimi ludźmi? Czasami taki jeden potrafi z 15 maili dziennie wysłać jak ma fazę.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 11 gru 2009, 14:40

Arkadiusz pisze:Czasami taki jeden potrafi z 15 maili dziennie wysłać jak ma fazę.
A może wydaje Ci się tylko, że pisze je jedna i ta sama osoba. W rzeczywistości, wysyła je wiele różnych osób, używając w tym celu tego samego ciała. ;)

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Post autor: padmak » 11 gru 2009, 18:20

Takie nieposkładane email-e to tylko do spamu trzeba wyrzucać.
No chyba że praktykę porad psychologicznych chciałbyś otworzyć. To wtedy w odpowiedzi na każdy taki list napisz cenę za poradę i numer konta na który oczekujesz przelewu. Po wpłacie odpowiedniej kwoty (nie małej oczywiście) możesz odpisać, dając odpowiednią poradę.

Takie jest moje zdanie - albo ktoś ma nie po kolei albo wydaje mu się że to dobry żart - ja przeczytałem ale się nie śmiałem....

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 gru 2009, 11:22

"Drogi Arkadiuszu! Od około dwóch tygodni nie ma serwisu Kryzna Info a tam znajdowały się wymienione radia, które chętnie słuchałem, teraz nie wiem gdzie są dostępne i zwracam się w związku z tym do Ciebie z prośbą o informacje na ten temat. Równocześnie proponuję, by radia te były dostępne na stronie nama-hatta. Przesyłam pozdrowiena."

Z Naturalbeatem pogodziliśmy się już dawno, pewnie za niedługo zrobimy tak jak sugerujesz.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ