Księga skarg i wniosków

Sprawy związane z rozwojem i utrzymaniem portalu
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Księga skarg i wniosków

Post autor: Vaisnava-Krpa » 23 wrz 2008, 12:11

Co jakiś czas odzywają się osoby, często typ intelektualistów (co mnie nawet cieszy), którzy mają wiele uwag odnośnie portalu i jego forum. Intelektualiści ci mają różne uwagi, często ścierające się ze sobą. Z niektórymi się zgadzam a z niektórymi nie zgadzam. Oto mój apel i oznajmienie na pojawiające się dobre rady:

Uwagi należy się starać zamieszczać na forum w celu poddania ich dyskusji, odciążenia mnie i dojścia do etapu praktycznej pomocy.
Jeżeli ktoś ma uwagi niech najlepiej podeśle jakiś przepisany wykład na stronę główną albo wpłaci na konto – zobaczę co da się zrobić a nawet odpiszę chętnie na list.

Nr konta: http://nama-hatta.pl/viewpage.php?page_id=23

Oczywiście biorę pod uwagę wszystkie sugestie, to darmowa sonda publiczna w pewnym sensie, ale musicie zdać sobie sprawę, że to nie pomaga, umysł może być wiecznie niezadowolony a trzeba działać. Działanie pomaga. Jest wielu geniuszów, którzy sypią dobrymi radami, ale ci geniusze nigdy za nic się nie wezmą. Hmmm... Czyżby to było niewykonalne? To nie pomoc dołożyć komuś na plecy ciężaru. Nikt mi nie płaci za moją pracę. Wymagasz – płać. Oficjalna strona ISKCON to www.harekryszna.pl . Ten portal jest prywatny, serwuję za darmo. Poświęcam swój teraz cenny czas, ale zamiast tego siedzę przy komputerze. Wynika to z mojej natury i zainteresowań ale zastanawiam się czy dobrze robię.

Jak narazie utrzymuję wszystko za własne pieniądze. Domeny: 244zł rocznie, serwer: 360zł rocznie, Radio: 840zł rocznie, razem: 1144zł stałych opłat. Do tego pojawiają się opłaty za informatyków w zależności od potrzeby. Dostałem pieniądze jedynie za wstawienie baneru Harekrysznamarket.pl – 100zł. Na samym początku istnienia portalu dostałem też 100zł od Govinda Premy Prabhu jako rekompensatę za nie wywiązanie się z zadeklarowanej pomocy przy portalu, co pokryło wtedy częśc pieniędzy na informatyka. Kilka razy pomagał Baku, odpłatnie, może to potwierdzić.

Nie miałbym nic przeciwko aby nama-hatta.pl stała się drugą oficjalną stroną ISKCON, lub stroną prywatną ale na poziomie reprezentacyjnym ruchu Hare Kryszna. Ale do tego potrzeba zespołu zadedykowanych, oddanych ludzi a nie ludzi stojących z boku i napawających się tym, że ponieważ nic nie robią to nie robią nic źle. Posady na wolontariuszy czekają! Cv proszę składać na adres arkadiusz@waisznawa.pl . Potrzebni są administratorzy, informatycy, tłumacze, autorzy artykułów, przepisujący wykłady. Posad jest dużo. Jeśli ktoś raz w miesiącu podeśle artykuł, wykład czy inną wiadomość do zamieszczenia, wtedy mogę uznać taką osobę za stałego członka redakcji. Mogą być też osoby współpracujące, które od czasu do czasu będą przysyłać materiały do serwisu. Zespół redakcyjny nadaje nastroju i poziomu portalu.

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia do poziomu forum portalu, niech zacznie nadawać ten poziom swoją obecnością i właściwymi komentarzami. Jeżeli intelektualista przestaje się udzielać na forum, bo ktoś nie dorastający mu do stóp nie rozumie jego wypowiedzi, wtedy niech ten intelektualista stara się być zrozumianym i wykaże dalszą dyskusją swoje racje. Jeżeli rozmawia z bałwanem, wtedy może też to zasugerować delikatnie w wypowiedzi. Dopiero wtedy można wołać administratora.
Funkcją forum jest przepływ informacji. Nawet laik z obojętnie jakiego wyznania może napisać pytanie czy wątpliwości w dziale Pytania i Odpowiedzi dla początkujących.

Chętnie oddam część forum, np. cały dział FILOZOFIA pod administrowanie przez jakiegoś zrównoważonego intelektualistę. Na forum filozoficznym mogłyby się udzielać tylko osoby, które np: praktykują 10 lat lub z uzasadnionych innych względów zostaną dopuszczone do takich dyskusji. Forum filozoficzne powinno się składać z osób, które nie są anonimowe a możliwość udzielania się na tym forum powinna być zaszczytem. Mniej wprawne osoby mogłyby tylko czytać i uczyć się z dyskusji.

Ale co z tego jeśli mamy do czynienia z typem intelektualistów teoretyków. Takie osoby zawsze będą wiedzieć wszystko jak ma być najlepiej ale same nigdy nic nie zrobią. Jeśli inteligent nie potrafi połączyć teorii z praktyką to jest to też brak inteligencji. Inteligencji praktycznej. Jeśli ktoś posiada obie – wtedy może dokonać wielkich rzeczy. Każde działanie skażone jest błędem tak jak ogień przesłonięty dymem. Jeśli nasza teoria nie potrafi pomóc innym ale pomaga nam samym czuć się lepiej... Tak jak dym przesłania ogień... podobnie żywa istota skażona jest przez żądzę.

Nie jest skandalem dla Hare Kryszna gdy ktoś pisze, że jest szykanowany w szkole za swoje przekonania. Nie jest to też walka z kościołem jeśli jest to autentyczna historia. Są osoby, które są „owocem sankirtanu” - rozprowadzania książek przez bhaktów. Te osoby nie znają bhaktów, często nie spotkały ich nigdy albo widzieli raz w życiu ale przeczytały książki, zainspirowały się, nie mają doświadczenia, mają entuzjazm i tak jak Bartolmai po kilku miesiącach poszukiwań znalazł bhaktów w internecie chociaż jeszcze nie mieliśmy okazji się spotkać. Obok ulicy gdzie mieszkamy moja żona spotkała kobietę, która dobrze zna nasz portal wraz z mężem i jak powiedziała, modliła się aby spotkać bhaktów. Nie każdy wpadnie na pomysł aby napisać do administratora, nie każdy czuje się dobrze kontaktując się w ten sposób. Nigdy nie wiemy czy ktoś kto pisze wogóle zna praktykę świadomości Kryszny. Niedawno w Krakowie pojawiła się osoba, która zna ksiązki Prabhupada na poziomie bhakty z kilkuletnim stażem. Ludzie te ksiązki czytają, ale często mają opór aby związywać się z organizacją, boją się tego. Dużą zasługą takiego stanu rzeczy jest działalność ruchów antykultowych i lekcje religii w szkołach publicznych.Czemu nikt za to się nie weźmie? Sprawa wygrana bez dwóch zdań. Tylko trochę zachodu trzeba aby to zrobić.
Nie jest skandalem że nowe osoby chcą się przyłączyć do naszego towarzystwa, tak samo nie jest skandalem, że te osoby nie mają jeszcze wiedzy i ugruntowanej wiary, dlatego są podatne na głupią propagandę anty-Hare Kryszna serwowaną na lekcjach religii w szkołach państwowych za nasze podatki.

Skandalem dla mnie jest, że jeśli ktoś pyta na forum, czy zupa w barze jest na kosciach i to nawet do takich tematów nie ma czasami mądrego aby odpowiedzieć tylko ja muszę być alfą i omegą w każdej dziedzinie. Prowadzę dużo rozmów prywatnych, ale obecnie jestem nimi przeciążony i dlatego jeśli mi się kogoś uda odesłać na forum w celu odciążenia mnie to się cieszę. Żałuję bardzo, że mam taką ograniczoną wydajność a doba trwa tak krótko. To czego większości ludzi trzeba to ciepłych relacji towarzyskich a nie wojujących odpowiedzi na być może głupie pytania dla osób, które dawno temu ten temat tak samo przerabiały. Czasami znając kto pisze i kto odpowiada widzę, że osoby, które są kilka lat lub dłużej w temacie, odpowiadają osobom, które widziały bhaktów na Woodstocku, Festiwalu Indii, czasami nawet już coś przeczytały, w taki sposób jakby ich drażniły te pytania po raz tysięczny. Taka rola nauczania, aby cierpliwie nauczać. Optowałem kiedyś za tym, aby do każdego profilu było dopisane kto ile lat praktykuje, czy jest z Hare Kryszna, to ułatwiłoby komunikację i właściwe odnoszenie się. Bardzo dużo osób to forum czyta, więc można nauczać. To dobre miejsce. Naucza mało. Wiem, że spośród czytających jest wiele takich osób, które mogłyby przekazywać wiedzę nie roszcząc sobie pretensji do bycia internetowym guru. Ego powstrzymuje wiele osób przed służbą oddania.
Każdy może nauczać przekazując to co wyczytał w książkach i usłyszał na wykładach.
Bardziej doświadczone osoby mogą pomóc zrozumieć kontekst wersetów i objaśnić je szerzej.

Jedne osoby lobbują u mnie przeciw innym osobom. Czemu tak mną szarpiecie? Jedna osoba mówi, że nie udziela się, bo się udziela inna osoba, chyba że tą osobę wyrzucę to... Jestem za wysokim poziomem forum, ale jeśli piszą do mnie osoby, które nic na tym forum nie napisały ale wymagają? Cieszę się, jak na wstępie podkreślają że forum jest na najwyższym poziomie w Polsce ale... i tu się zaczynają się zażalenia na które ja nie mam pojemności aby je przyjmować. Pomocy! Jestem za varnaśramą dlatego proszę potencjalnych braminów, wybierzcie administratora spośród was i dyskutujcie sobie a jak ktoś pisze głupoy to go wyrzućcie. Ale nie będzie to na mojej głowie. Weźmiecie odpowiedzialność. Niechęć do odpowiedzialności jest cechą siudry. Taki siudra zawsze wie lepiej ale bez pana, który nim pokieruje nic nie zrobi. On moze być chwalony przez szefa: tak, mądry jesteś – i wtedy osiąga satysfakcję, ale nadal pozostaje siudrą i musi sobie zdać sprawę, że to że coś wiedział lepiej od szefa nie promuje go do zamiany na pozycje. Za to szef mu płaci. Ja muszę zadbać aby były nowości na stronie głównej, aby dawało to inspirację do świadomości Kryszny, muszę materiały przystosować, przepisać czy skontrolować, poprawić błędy, rzucić okiem na dyskusje itp. To są godziny dziennie! Wszystko za darmo i bez przymusu. Chciałbym zrobić porządek na forum, bo faktycznie czasami ludzie piszą chyba po to aby się przypomnieć albo dodają linki do wypowiedzi, które zamieścili gdzieś indziej, ale trudno administrować całym forum jednej osobie. Zapraszam liderów do nadawania wysokiego, inteligentnego tonu temu forum aby było takie jak dawniej. Jednak pamiętajcie, że nie powinniśmy tworzyć sekty braminów, Varnaśrama to całe społeczeństwo, które też żyje czuje i myśli.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Księga skarg i wniosków

Post autor: Purnaprajna » 23 wrz 2008, 16:46

Arkadiusz pisze:Jest wielu geniuszów, którzy sypią dobrymi radami, ale ci geniusze nigdy za nic się nie wezmą.
Nie weź mi tego za złe, ale jeżeli mógłbym Ci coś Prabhu doradzić to...

Żartuję tylko. :) Szczerze i z sensem napisane Arku!

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 23 wrz 2008, 17:08

Podpisuje sie pod przedmowcą.
i chociaz sam nie mam zbyt wolnego czasu by odciązyc Cie w czyms
trzymam kciuki i doceniam Twoj wysilek ,zresztą ,chyba wszyscy to doceniają :D poklony
p.s.
Tylko ze Tobie i tak niestety to nie wystarczy,ale trzymamy kciuki.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 23 wrz 2008, 17:13

Gauri pisze:...ale trzymamy kciuki.
Teraz przynajmniej nie może już nam zarzucić, że nic nie robimy. :lol:

ODPOWIEDZ