Forum Społeczne

 • Forum
  Tematy
  Posty
  Ostatni post
 • Zaproszenia, Imprezy, Wydarzenia
  Świątynie Hare Kryszna, ośrodki Nama-Hatta, spotkania
  165 Tematy
  782 Posty
  Ostatni post Odszedł bhakta Władek Anioła
  autor: Trisama Wyświetl najnowszy post
  10 gru 2017, 13:46
 • Ogłoszenia, obwieszczenia, zapytania prozaiczne
  Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
  259 Tematy
  1301 Posty
  Ostatni post Re: Sprzedam kompletne Srimad…
  autor: Nrsmha108 Wyświetl najnowszy post
  20 lis 2017, 14:27
 • Pytania i odpowiedzi
  Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
  308 Tematy
  4121 Posty
  Ostatni post Re: Paramamhansa Jogananda
  autor: Oskar Nrsimha das Wyświetl najnowszy post
  30 paź 2017, 14:57
 • Świat, w którym żyjemy
  Co cię porusza, boli, cieszy
  178 Tematy
  1439 Posty
  Ostatni post Re: Ci którzy odeszli (ku pam…
  autor: Aniruddha das Wyświetl najnowszy post
  21 lis 2017, 21:47
 • Wegetarianizm i ochrona zwierząt
  Ahimsa - poszanowanie życia. " Ochrona życia zarówno istot ludzkich, jak i zwierząt, jest zasadniczym obowiązkiem rządu. Rząd nie musi czynić rozróżnienia w takich zasadach. Po prostu jest to straszne dla duszy o czystym sercu, kiedy widzi zorganizowaną przez państwo rzeź zwierząt w tym wieku Kali." - 01.17.08 Zn.
  51 Tematy
  744 Posty
  Ostatni post Re: Ochrona krów
  autor: Aniruddha das Wyświetl najnowszy post
  dzisiaj, 12:45
 • Polityka i ekonomia z punktu widzenia wed
  Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
  56 Tematy
  1329 Posty
  Ostatni post Re: Polityka a ISKCON
  autor: Aniruddha das Wyświetl najnowszy post
  dzisiaj, 13:03
 • Edukacja, moralność, dharma, zasady religijne
  "Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
  42 Tematy
  1018 Posty
  Ostatni post Re: Hejt
  autor: Aniruddha das Wyświetl najnowszy post
  26 lis 2017, 11:22
 • Natura, ekologia, środowisko
  Poszanowanie Bhumi - Matki Ziemi. Proste życie - wzniosłe myślenie. "Ta współczesna cywilizacja jest tak dumna ze swojej niezależności, ale jest tak bardzo uzależniona od ropy. Jeśli zostanie wstrzymana dostawa ropy, to co zrobią ci dranie-naukowcy? Będą bezradni. Niech postarają się wytworzyć wystarczająco dużo ropy w swoich probówkach, tak aby ich cywilizacja się nie zatrzymała. Obecnie w Indiach brakuje wody. Co w takiej sytuacji mogą zrobić owi uczeni'? Mogą znać skład chemiczny wody, ale nie mogą wyprodukować jej, kiedy istnieje na nią wielkie zapotrzebowanie. Potrzebują pomocy chmur, a wszystko to zależy od działania Boga." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
  34 Tematy
  378 Posty
  Ostatni post Re: Sztuka przetrwania
  autor: Aniruddha das Wyświetl najnowszy post
  wczoraj, 18:39
 • Prasa o nas
  53 Tematy
  751 Posty
  Ostatni post Re: Prasa zagraniczna
  autor: Bolito Wyświetl najnowszy post
  15 wrz 2017, 23:59